<?xml version='1.0' encoding='UTF-8'?><?xml-stylesheet href="http://www.blogger.com/styles/atom.css" type="text/css"?><feed xmlns='http://www.w3.org/2005/Atom' xmlns:openSearch='http://a9.com/-/spec/opensearchrss/1.0/' xmlns:georss='http://www.georss.org/georss' xmlns:gd='http://schemas.google.com/g/2005' xmlns:thr='http://purl.org/syndication/thread/1.0'><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601</id><updated>2012-03-02T10:31:56.040+01:00</updated><category term='Lapping'/><category term='toving'/><category term='Gjenbruk'/><category term='Hekling'/><category term='Striper'/><category term='DIY'/><category term='Trondheim'/><category term='Sydpolen'/><category term='Barn'/><category term='Babyteppe'/><category term='Vår'/><category term='trening'/><category term='Genser'/><category term='test'/><category term='Høst'/><category term='Påske'/><category term='Vaksne'/><category term='Baby'/><category term='Godt formål'/><category term='gåver'/><category term='Gåver Strikking Silkeull'/><category term='Fargar'/><category term='Sommar'/><category term='premie'/><category term='Miljø'/><category term='Bergen'/><category term='Informasjon'/><category term='Prematur'/><category term='Papir'/><category term='Sandvika'/><category term='Konkurranse'/><category term='salg'/><category term='Dekor'/><category term='Om Nøstebarn'/><category term='Inspirasjon'/><category term='Redesign'/><category term='oppskrifter'/><category term='stopping'/><category term='Eksperiment'/><category term='Strikking'/><category term='Tøybleier'/><category term='Tips'/><category term='Brodering'/><category term='Ullvøl'/><category term='3-tråds Merinoull'/><category term='sy'/><category term='Farging'/><category term='Ull'/><category term='Jul'/><category term='Strikke'/><category term='Oslo'/><category term='Nyhet'/><category term='Silkeull'/><category term='2-tråds Merinoull'/><category term='julekalender'/><category term='SIFO'/><category term='Vasking'/><category term='Restegarn'/><category term='håndlaget'/><category term='Innpakning'/><title type='text'>Nøsteblogg</title><subtitle type='html'>Nøstebarn sin kreative blogg.</subtitle><link rel='http://schemas.google.com/g/2005#feed' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/posts/default'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default?max-results=100'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/'/><link rel='hub' href='http://pubsubhubbub.appspot.com/'/><link rel='next' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default?start-index=101&amp;max-results=100'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><generator version='7.00' uri='http://www.blogger.com'>Blogger</generator><openSearch:totalResults>199</openSearch:totalResults><openSearch:startIndex>1</openSearch:startIndex><openSearch:itemsPerPage>100</openSearch:itemsPerPage><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-5117924010812744548</id><published>2012-03-01T11:29:00.000+01:00</published><updated>2012-03-01T15:08:31.834+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='DIY'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Tips'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='sy'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Inspirasjon'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='håndlaget'/><title type='text'>Sy en strikkepose</title><content type='html'>Noe av det artigste jeg vet er å starte på et nytt strikketøy. For øyeblikket har jeg derfor omtrent seks eller syv påbegynte strikketøy. Problemet er bare at de fleste av disse ble påbegynt for flere år siden. Og nå tror jeg faktisk at jeg har funnet ut hvorfor de ennå ikke er ferdige. Det er ikke noe galt med strikketøyene i seg selv, det er det at &lt;span style="font-size: 17px;"&gt;de er aldri der når jeg vil eller kan strikke.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/strikkepose01.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/strikkepose01.jpg" width="302" /&gt;&lt;/a&gt;På bussen, for eksempel. Kanskje ikke under den verste rushtiden når man står som sild i tønne, men bussturer på +10 minutter der man er så heldig å kapre et sete, er ypperlige til strikking. En god stund nå har jeg derfor hatt med meg plastposer av diverse størrelser og design på bussen, og dratt opp strikketøyet når muligheten har bydd seg. Men poser knitrer, de "sluker" garnnøstene og blir fort sjuskete - og helt ærlig, det ser jo ikke akkurat lekkert ut der man sitter som en annen "bag lady".&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Mormor pleide å fortelle en barneregle da jeg var liten, som gikk omtrent sånn &lt;span style="font-size: 17px;"&gt;&lt;i&gt;"Da tok mor et pølseskinn og sydde bukser til gutten sin"&lt;/i&gt;&lt;/span&gt;. Jeg velger å droppe pølseskinnet (stakkars Pitt Pott Nøtt endte jo opp bukseløs til slutt...!), men en løsning på problemet skal vi alltids klare å sy. Disse stoffposene er helt passe størrelse til et strikkeplagg i barnestørrelse - til større strikkeprosjekter kan man bare plusse på målene så man får ønsket størrelse. Fremgangsmåten er den samme. Fordi man syr to sømmer så alle klippekantene er "sydd inn" (fransk søm), tåler disse posene litt røffere behandling enn poser med eksponerte klippekanter.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Sånn gjør du: &lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/strikkeposeforklaring.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: right; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/strikkeposeforklaring.jpg" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/strikkepose02.jpg" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/strikkepose02.jpg" width="322" /&gt;&lt;/a&gt;Det er mange måter å dekorere disse posene på, man kan applikere på forskjellige figurer (blomster, hjerter, dyr, biler, hus...), sy på blondebånd eller andre dekorbånd (jeg har brukt bredt kroklissebånd på den ene posen), sy dekorative sømmer i kontrastfarge, man kan trykke figurer eller ord med tekstilmaling og stensil...bare fantasien setter grenser!&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Posene kan selvsagt også brukes til andre ting enn strikketøy - til hobbysaker, lekebilsamlingen, skiftetøy til barnehagen, dukkeklær, legoklosser, som skopose, til oppbevaring av det fine bestikket vi bare bruker av og til... Hvis posen skal være med rundt omkring, kan det være lurt å sy på en navnelapp så det ikke er noen tvil om hvem som eier posen.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Et lignende posemønster finner du i hobbyboka &lt;a href="http://nostebarn.no/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Brukt-pa-nytt-Bok" target="_blank"&gt;"Brukt på Nytt"&lt;/a&gt;, sammen med mange andre artige og kreative ideer.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-5117924010812744548?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/5117924010812744548/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/03/sy-en-strikkepose.html#comment-form' title='9 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/5117924010812744548'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/5117924010812744548'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/03/sy-en-strikkepose.html' title='Sy en strikkepose'/><author><name>Karoline</name><uri>http://www.blogger.com/profile/00183423080702018669</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='31' height='21' src='http://3.bp.blogspot.com/-eWb2VjgFuhk/Te_VrtpPHhI/AAAAAAAAACU/912J7Pe9mWw/s220/2011_0220_01.jpg'/></author><thr:total>9</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-8969815061799122810</id><published>2012-02-22T09:22:00.000+01:00</published><updated>2012-02-22T09:22:43.428+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Tips'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Baby'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Inspirasjon'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Ull'/><title type='text'>Babyfotografering</title><content type='html'>&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/februarbarn_01.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/februarbarn_01.jpg" width="650" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;I forrige uke fikk jeg besøk på jobben av den skjønne lille ulltulla jeg er tulletante til, hun skulle nemlig få være Nøstebarn-modell for en dag - og jeg tenkte jeg skulle dele bildene, og et par tips til hvordan man tar fine barnefotografier, med dere som leser Nøstebloggen. &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/februarbarn_02.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/februarbarn_02.jpg" width="300" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;Jeg hadde satt opp et skikkelig improvisert fotostudio som rett og slett bestod av et hvitt laken som jeg hang over to stolrygger, med et &lt;a href="http://nostebarn.no/produkter/Barneutstyr-Babyutstyr-okologisk-Ull-Liggeunderlag-Lammeskinn-Soveskinn-Lammefell-Babytepper/?utm_source=blogg&amp;amp;utm_medium=produktlink&amp;amp;utm_content=februarbaby&amp;amp;utm_campaign=februarbaby" target="_blank"&gt;soveskinn&lt;/a&gt; lagt oppå. Fordi jeg skulle bruke et portrettobjektiv på kameraet, tok jeg meg heller ikke bryet med å stryke lakenet. Objektivet gjør nemlig at bakgrunnen blir uklar, og modellens ansikt er det som er i fokus. Det er heldigvis "vegg-til-vegg-vinduer" på kontoret vårt, så vi hadde masse naturlig lys og slapp derfor å styre med lyssetting. Man trenger altså ikke masse fancy utstyr for å ta fine babybilder. Ulltullas mamma kunne selvsagt alle triksene for å få henne til å smile sitt beste smil, så min jobb var jo forsåvidt ganske enkel.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Mange synes det er vanskelig å ta bilder av barn, mitt beste tips er &lt;i&gt;kom deg ned på barnets nivå&lt;/i&gt;. Ned på alle fire altså, legg deg gjerne helt ned på magen når du fotograferer babyer. De fineste bildene er ikke nødvendigvis de der barnet ser rett i kameraet, så få gjerne noen som barnet kjenner godt til å stå bak deg og lage lyder og grimaser og andre ting barnet synes er morsomt. &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Bruk heller aldri blits når du tar portretter. Det gjelder &lt;i&gt;særlig &lt;/i&gt;når det er babyer som fotograferes. Blitsen er skarp og skummel for små babyer, og resultatet vil bli et bilde med flatt lys av en forskremt baby. Skru heller opp ISO-verdien (lysfølsomheten) på kameraet og bruk en lengre lukkertid hvis du kan stille inn det.&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/februarbarn_04.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/februarbarn_04.jpg" width="650" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;&lt;b&gt;1 &lt;/b&gt;-&lt;a href="http://nostebarn.no/produkt/Ull-Barneutstyr-okologiske-Barneklaer-Babyklaer-Ulltoy/Lue-i-ullfrotte/?utm_source=blogg&amp;amp;utm_medium=produktlink&amp;amp;utm_content=februarbaby&amp;amp;utm_campaign=februarbaby" target="_blank"&gt; Lue i ullfrotté&lt;/a&gt;, farge 32 Lyng, &lt;b&gt;2 &lt;/b&gt;- &lt;a href="http://nostebarn.no/produkt/Ull-Barneutstyr-okologiske-Barneklaer-Babyklaer-Ulltoy/Sparkebukse--uten-fot-i-ullfrotte/wp/produkt/Ull-okologiske-Barneklaer-Babyklaer-Ulltoy/Sparkebukse--uten-fot-i-ullfrotte/?utm_source=blogg&amp;amp;utm_medium=produktlink&amp;amp;utm_content=februarbaby&amp;amp;utm_campaign=februarbaby" target="_blank"&gt;Sparkebukse i ullfrotté&lt;/a&gt;, farge 42 Lilla, &lt;br /&gt;&lt;b&gt;3 &lt;/b&gt;- &lt;a href="http://nostebarn.no/produkt/Ull-Barneutstyr-okologiske-Barneklaer-Babyklaer-Ulltoy/Ullbody-med-stakrage-baby/?utm_source=blogg&amp;amp;utm_medium=produktlink&amp;amp;utm_content=februarbaby&amp;amp;utm_campaign=februarbaby" target="_blank"&gt;Body i 100% ull&lt;/a&gt;, farge 96 Grå/Natur, &lt;b&gt;4 &lt;/b&gt;- &lt;a href="http://nostebarn.no/produkt/Ull-Barneutstyr-okologiske-Barneklaer-Babyklaer-Ulltoy/Babyknestromper-i-ullribb/?utm_source=blogg&amp;amp;utm_medium=produktlink&amp;amp;utm_content=februarbaby&amp;amp;utm_campaign=februarbaby" target="_blank"&gt;Knestrømper i 100% ull&lt;/a&gt;, farge 32 Lyng&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/februarbarn_03.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/februarbarn_03.jpg" width="300" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;Hvis du tar mye bilder med digitalkamera, kan det være lurt å legge litt tid i å lære seg et enkelt bildebehandlingsprogram. Det er ikke mye som skal til for å løfte bildene de ekstra hakkene som vil gjøre den store forskjellen. &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;i&gt;"Hun har aldri hatt så mye rosa på seg på én gang!"&lt;/i&gt; var kommentaren fra ulltullas mamma da vi hadde kledd på henne antrekket for fotograferingen, så vi måtte ta et par bilder med et litt mer nøytralt antrekk også. Jeg synes &lt;a href="http://nostebarn.no/produkt/Ull-Barneutstyr-okologiske-Barneklaer-Babyklaer-Ulltoy/Jakke-med-hette-i-ullfrotte/?utm_source=blogg&amp;amp;utm_medium=produktlink&amp;amp;utm_content=februarbaby&amp;amp;utm_campaign=februarbaby" target="_blank"&gt;hettejakka i ullfrotté&lt;/a&gt; er så utrolig skjønn, med den lille "pixie-hetten" med spiss. Den er litt stor i størrelsen, så mens de andre klærne vi brukte til tulla på snart 8 mnd var i størrelse 68-74, var den i størrelse 62/68 og fortsatt romslig og god.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-size: 16px;"&gt;På vår &lt;a href="https://www.facebook.com/nostebarn" target="_blank"&gt;Facebookside&lt;/a&gt; har mange allerede lagt ut bilder av sine Nøstebarn, del gjerne dine egne bilder der også!&lt;/span&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-8969815061799122810?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/8969815061799122810/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/02/babyfotografering.html#comment-form' title='4 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/8969815061799122810'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/8969815061799122810'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/02/babyfotografering.html' title='Babyfotografering'/><author><name>Karoline</name><uri>http://www.blogger.com/profile/00183423080702018669</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='31' height='21' src='http://3.bp.blogspot.com/-eWb2VjgFuhk/Te_VrtpPHhI/AAAAAAAAACU/912J7Pe9mWw/s220/2011_0220_01.jpg'/></author><thr:total>4</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-2098340049042557297</id><published>2012-02-20T11:07:00.000+01:00</published><updated>2012-02-20T11:07:43.695+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Silkeull'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Nyhet'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Vaksne'/><title type='text'>Nyhet hos Nøstebarn!</title><content type='html'>&lt;table border="0"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/7591_1690.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/7591_1690.jpg" width="300" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt; &lt;td&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/7591_1689.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/7591_1689.jpg" width="300" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt; &lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;span style="font-size: 15px;"&gt;&lt;b&gt;Jeg har forelsket meg fullstendig i dette helt nye sjalet vi har fått inn til Nøstebarn-butikkene nå!&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;Det kom for salg for litt over en uke siden, men jeg liker å prøve ut produkter en stund før jeg anbefaler videre. Dommen var forsåvidt klar i løpet av dag én, men nå kan jeg altså si helt klart at &lt;a href="http://nostebarn.no/produkt/Ull-okologiske-Sportsklaer-Sportstoy-Ullklaer-Ullundertoy/Rundsjal-i-ull-silke" target="_blank"&gt;det nye rundsjalet&lt;/a&gt; vårt er utrolig deilig! &lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;Sjalet er laget av 70% ubehandlet merinoull og 30% silke, så det er mykt og godt og helt passe varmt både ute og inne. Man kan surre det en eller to ganger rundt halsen, man kan trekke det opp så det blir som en hette/lue - det er tilogmed supert å bruke som en form for bolero rundt skuldrene. Fordi fargen er så nøytral, passer det også til alt annet i garderoben min, så jeg tar meg selv i å ha det på som et slags "tilbehør" hver eneste dag nå. Det er en klassisk og enkel modell, så det er på ingen måte forbeholdt kvinner selv om det heter "sjal" - så pass på at kjæresten ikke stikker av med det! ;)&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;Hva synes dere? Det er en ny favoritt hos meg hvertfall! Tydeligvis hos mange andre også, sjalet har vært veldig populært i løpet av den korte tiden det har vært i salg, så nå lurer vi på om vi skal lage det i andre farger også. Det er flere hensyn som må tas når vi velger farger til varene våre. De skal selvsagt være mulig å fremstille uten bruk av tungmetaller, de skal se fine ut i det materialet plagget skal lages i, og så må de naturlig nok passe inn blant resten av sortimentet vårt. Vi har allerede noen farger på ønskelisten vår til dette sjalet, men vi vil høre fra dere også! &lt;b&gt;&lt;span style="font-size: 17px;"&gt;Hvilke farger kunne du tenkt deg?&lt;/span&gt;&lt;/b&gt; Kom med forslag i kommentarfeltet - kanskje får nettopp du ønsket ditt oppfylt!&lt;/div&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-2098340049042557297?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/2098340049042557297/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/02/nyhet-hos-nstebarn.html#comment-form' title='32 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/2098340049042557297'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/2098340049042557297'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/02/nyhet-hos-nstebarn.html' title='Nyhet hos Nøstebarn!'/><author><name>Karoline</name><uri>http://www.blogger.com/profile/00183423080702018669</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='31' height='21' src='http://3.bp.blogspot.com/-eWb2VjgFuhk/Te_VrtpPHhI/AAAAAAAAACU/912J7Pe9mWw/s220/2011_0220_01.jpg'/></author><thr:total>32</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-4643638093691851139</id><published>2012-02-17T19:00:00.000+01:00</published><updated>2012-02-17T19:00:02.082+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Restegarn'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Dekor'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Tips'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Bergen'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Inspirasjon'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='håndlaget'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Hekling'/><title type='text'>Fastelavnsris med restegarn</title><content type='html'>&lt;b&gt;Som lovet i &lt;a href="http://nosteblogg.blogspot.com/2012/02/fastelavn-er-mitt-navn.html" target="_blank"&gt;dette &lt;/a&gt;innlegget, viser de kreative jentene hos Nøstebarn i Bergen nå hvordan man kan pynte fastelavnsriset enkelt og helt gratis.&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;I går gikk startskuddet for det store &lt;a href="http://nostebarn.no/?productgroupid=H&amp;amp;webpartid=NB-ProductGallery.ax&amp;amp;path=41606614009:45874134439" target="_blank"&gt;salget&lt;/a&gt; her på Nøstebarn. Vi visste det ville bli travelt, så vi måtte rekke å pynte fastelavnsriset vårt før dørene åpnet. Restegarnskurven var heldigvis ikke ryddet vekk etter vimpelstrikkingen, så det var bare å kaste seg på pinnene – heklepinnene denne gangen. Og siden fastelavnsriset egentlig er en eldgammel fruktbarhetsskikk brukt for å hilse VÅREN velkommen, har vi valgt heklede BLOMSTER til vårt ris.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/fastelavn2012_01.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="640" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/fastelavn2012_01.jpg" width="478" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;Oppskrift på hekleblomster finner du i boka vår &lt;a href="http://nostebarn.no/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Oppskriftsbok" target="_blank"&gt;Strikk til Nøstebarn&lt;/a&gt;. De tova blomstene er store hekleblomster som har fått seg en omgang i vaskemaskinen. Det er i grunnen bare å hekle skikkelig store blomster før man tover, men ønsker du oppskrift på hvordan, finner du dette i heftet vårt &lt;a href="http://nostebarn.no/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Oppskriftshefte-med-8-nye-oppskrifter" target="_blank"&gt;Nøstestrikk&lt;/a&gt;.&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;center&gt;&lt;table border="0" padding="0px"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/fastelavn2012_02.jpg" width="300" /&gt;&lt;/td&gt; &lt;td&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/fastelavn2012_03.jpg" width="300" /&gt;&lt;/td&gt; &lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/fastelavn2012_04.jpg" width="300" /&gt;&lt;/td&gt; &lt;td&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/fastelavn2012_05.jpg" width="300" /&gt;&lt;/td&gt; &lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;/center&gt;&lt;br /&gt;Vi har rett og slett tredd blomstene inn på kvistene. Enkelt og dekorativt.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/fastelavn2012_07.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="480" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/fastelavn2012_07.jpg" width="640" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;Kan du ikke hekle, er duskene et enklere (men vel så fint) alternativ. Dette er også et fint prosjekt å gjøre sammen med de små.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/fastelavn2012_06.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="480" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/fastelavn2012_06.jpg" width="640" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-size: 17px;"&gt;Vi ønsker alle lesere av bloggen en skikkelig fin fastelavnshelg!&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-4643638093691851139?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/4643638093691851139/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/02/fastelavnsris-med-restegarn.html#comment-form' title='0 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/4643638093691851139'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/4643638093691851139'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/02/fastelavnsris-med-restegarn.html' title='Fastelavnsris med restegarn'/><author><name>Karoline</name><uri>http://www.blogger.com/profile/00183423080702018669</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='31' height='21' src='http://3.bp.blogspot.com/-eWb2VjgFuhk/Te_VrtpPHhI/AAAAAAAAACU/912J7Pe9mWw/s220/2011_0220_01.jpg'/></author><thr:total>0</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-4296197613167744715</id><published>2012-02-17T10:15:00.000+01:00</published><updated>2012-02-17T10:15:01.244+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Om Nøstebarn'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='salg'/><title type='text'>Salget er i gang!</title><content type='html'>&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/?productgroupid=H&amp;amp;webpartid=NB-ProductGallery.ax&amp;amp;path=41606614009:45874134439" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/salg2012_01.jpg" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/salg2012_02.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;/a&gt;&lt;span style="font-size: 17px;"&gt;Visste du at hos Nøstebarn er det bare ett stort salg i året?&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/salg2012_02.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/salg2012_02.jpg" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;For å kunne ha salg ofte og med rabatter opp mot 50-75%, må man skru opp prisene en hel del mellom salgene. Det vil ikke vi. Derfor har vi jevn pris på varene våre hele året, og så selger vi heller utgåtte modeller/farger fra forrige kolleksjon til lavere priser på vårt store, årlige vårsalg.&amp;nbsp; &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;I går gikk startskuddet for årets Nøstebarn-salg, noe mange av dere sikkert har fått med dere allerede. Barnevognene står på rekke og rad utenfor butikken vår her i Oslo hvertfall! Etter å ha stått bak disken under salget i flere år, kjennes det litt rart ikke å skulle "være på jobb" under årets salg - men jeg vet at de flinke nøstejentene i butikkene våre har stått på i flere uker for å forberede salget, sånn at det skal være oversiktlig og greit å finne frem til akkurat de tingene man ønsker seg.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Varer er pakket og talt og sortert, kurver i forskjellige størrelser er hentet opp fra kjelleren, prisskilt er printet og laminert, utstillingsvinduer er planlagt og gjort i stand, store og små poser er lagt klart, alle har tatt på seg gode sko - og alle er litt ekstra spente når dørene til butikken åpnes på morgenen første salgsdag. Jammen kom vi i mål i år også!&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-size: 16px;"&gt;Nytt av året er at også våre svenske og danske kunder kan handle på salget via vår internasjonale nettbutikk &lt;a href="http://nostebarn.com/default.aspx" target="_blank"&gt;www.nostebarn.com&lt;/a&gt;. Bor du i nærheten av en Nøstebarn-butikk? Det kan du finne ut &lt;a href="http://nostebarn.no/nbcv/Kontakt-oss" target="_blank"&gt;HER&lt;/a&gt;. Eller besøk vår nettbutikk &lt;a href="http://nostebarn.no/default.aspx" target="_blank"&gt;www.nostebarn.no&lt;/a&gt;.&lt;/span&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-4296197613167744715?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/4296197613167744715/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/02/salget-er-i-gang.html#comment-form' title='3 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/4296197613167744715'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/4296197613167744715'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/02/salget-er-i-gang.html' title='Salget er i gang!'/><author><name>Karoline</name><uri>http://www.blogger.com/profile/00183423080702018669</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='31' height='21' src='http://3.bp.blogspot.com/-eWb2VjgFuhk/Te_VrtpPHhI/AAAAAAAAACU/912J7Pe9mWw/s220/2011_0220_01.jpg'/></author><thr:total>3</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-2263697328469696072</id><published>2012-02-15T12:07:00.000+01:00</published><updated>2012-02-15T12:07:32.850+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Restegarn'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Strikke'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='2-tråds Merinoull'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='oppskrifter'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='3-tråds Merinoull'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Bergen'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Inspirasjon'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='håndlaget'/><title type='text'>Fastelavn er mitt navn…</title><content type='html'>&lt;blockquote class="tr_bq"&gt;&lt;div style="color: #666666;"&gt;&lt;i&gt;&lt;span style="font-size: 17px;"&gt;…og boller vil jeg have, hvis jeg ingen boller får, laver jeg ballade!&lt;/span&gt;&lt;/i&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp; &lt;span style="font-size: small;"&gt;(Dansk folkevise)&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/blockquote&gt;&lt;div class="separator" style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://www.nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/vimpel4.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="412" src="http://www.nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/vimpel4.jpg" width="640" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;Vi i Bergensbutikken fikk lyst til å markere fastelavn og barnas karneval med litt farger og fest. (Og hvem kan klandre oss - se bare hvor grått og dystert det er utenfor!). En kreativ sjel fant ut at vimpler var tingen - vimpler i alle verdens farger. I alle fall i (nesten) alle Nøstebarns farger!&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://www.nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/vimpel3.jpg" style="margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://www.nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/vimpel3.jpg" width="300" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;a href="http://www.nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/vimpel1.jpg" style="margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://www.nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/vimpel1.jpg" width="300" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;Restegarnskurven kom på bordet og det ble strikket vimpler til det gnistret av pinnene. Vi synes resultatet ble fargerikt og fint. Har du lyst til å prøve selv? Vimplene er også supre som bursdagspynt, og er veldig raske å strikke.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://www.nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/vimpel5.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="507" src="http://www.nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/vimpel5.jpg" width="640" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;&lt;i&gt;Denne vimpelen er strikket i farge nr 76 eplegrønn, med heklekant i farge nr 35 petunia. &lt;br /&gt;Dusken er i petunia og nr.32 lyng.&lt;/i&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;b&gt;Oppskriften er like enkel som den er genial: &lt;/b&gt;&lt;br /&gt;Legg opp 40 m med dobbel &lt;a href="http://nostebarn.no/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/2-trads-Merino-lammeull" target="_blank"&gt;2-tråds merinoull&lt;/a&gt;, evt enkel &lt;a href="http://nostebarn.no/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/3-trads-Merino-lammeull" target="_blank"&gt;3-tråds&lt;/a&gt;, på p nr 4. Strikk to pinner og fell deretter slik: &lt;br /&gt;Strikk 1 m, strikk 2 sammen, strikk til du har 3 m igjen på p, strikk 2 sammen, strikk 1. Gjenta på hver 3. p.&lt;br /&gt;Hekle en rad fastmasker eller halvstaver i kontrastfarge rundt vimpelen.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-size: 16px;"&gt;Fest vimplene på en snor, heng opp, og la karnevalet begynne!&amp;nbsp;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-size: 16px;"&gt;(Men glem ikke bollene - da blir det ballade ;) )&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://www.nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/vimpel2.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="480" src="http://www.nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/vimpel2.jpg" width="640" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;&lt;i&gt;Slik ser det ut fra utsiden hos oss i Bergen for tiden.&lt;/i&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;span style="font-size: 14px;"&gt;Vi kan selvfølgelig ikke ha fastelavn uten fastelavnsris. I neste blogginnlegg fra Nøstebarn-jentene i Bergen viser vi hvordan du kan pynte riset med restegarn. Følg med!&lt;/span&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-2263697328469696072?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/2263697328469696072/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/02/fastelavn-er-mitt-navn.html#comment-form' title='4 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/2263697328469696072'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/2263697328469696072'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/02/fastelavn-er-mitt-navn.html' title='Fastelavn er mitt navn…'/><author><name>Karoline</name><uri>http://www.blogger.com/profile/00183423080702018669</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='31' height='21' src='http://3.bp.blogspot.com/-eWb2VjgFuhk/Te_VrtpPHhI/AAAAAAAAACU/912J7Pe9mWw/s220/2011_0220_01.jpg'/></author><thr:total>4</thr:total><georss:featurename>Hardangervegen 21, 5700, Norge</georss:featurename><georss:point>60.6284426 6.4336856</georss:point><georss:box>60.6264956 6.428750099999999 60.6303896 6.4386211</georss:box></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-4948378813551807316</id><published>2012-02-10T11:48:00.000+01:00</published><updated>2012-02-10T11:48:37.001+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Ull'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Sydpolen'/><title type='text'>Nøstebarn har vært på Sydpolen!</title><content type='html'>&lt;table cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="float: left; margin-left: 0px; margin-right: 0px; text-align: left;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/IMG_1857_web.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; margin-bottom: 1em; margin-left: auto; margin-right: 10px;"&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/IMG_1857_web.jpg" width="350" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;Linn Elise på Sydpolen iført favorittplaggene fra Nøstebarn&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;span style="font-size: 20px;"&gt;&lt;i&gt;”Jeg er helt frelst på lanolin og ubehandlet ull nå!”&lt;/i&gt;&lt;/span&gt; &lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;Linn Elise Rølvåg vet hva hun snakker om, hun har nemlig vært på ekspedisjon til Sydpolen – uten å fryse! &lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;Hun forteller med innlevelse og engasjement om en fantastisk tur og naturopplevelser de færreste av oss kan forestille oss, men også om viktigheten av å være helt rett kledd fra innerst til ytterst. En av deltagerne i hennes gruppe fikk svært alvorlige frostskader på grunn av en så liten detalj som en litt for trang bukse – marginene er med andre ord små. Linn Elise er overbevist om at hovedgrunnen til at hun holdt seg varm og fri for frostskader, er at hun var godt kledd i ubehandlet ull fra Nøstebarn. &lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;Da Linn Elise kontaktet oss og fortalte at hun skulle dra til Sydpolen, tenkte vi at dette må jo være en ypperlig mulighet for å få testet ut ulltøyet vårt i &lt;i&gt;virkelig &lt;/i&gt;kulde. Vi utstyrte henne med det hun og vi tenkte ville være nødvendig ull-påkledning på en slik ekspedisjon, og ba henne gi oss en ærlig tilbakemelding på hvert av plaggene når hun var vel hjemme igjen. Hvis vi må velge mellom pent og praktisk, velger vi praktisk i Nøstebarn, og en polekspedisjon er den ultimate prøven på om plaggene faktisk &lt;i&gt;er &lt;/i&gt;så praktiske som vi vil at de skal være.&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/IMG_1610_web.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/IMG_1610_web.jpg" width="350" /&gt;&lt;/a&gt;Innerst mot huden hadde hun en nettingtrøye for å lage en luftlomme mellom huden og Nøstebarn-ulltrøyen. Hun valgte en trøye i 100% ull da hun syntes den var hakket varmere enn ull/silke-trøyen (og hun forteller at hun fikk flere kommentarer om de flotte fargene på trøyen, den er helt klart sprekere enn de standard blå eller sorte trøyene man gjerne får til voksne!). Med tights og mammeluk (kort ullbukse) i ull/silke og ordentlige ullsokker på beina holdt hun varmen under ytterlagene. Men den store favoritten var definitivt ullfleecejakken.&lt;i&gt; &lt;span style="font-size: 18px;"&gt;”Jeg elsker den jakken!”&lt;/span&gt;&lt;/i&gt; Linn Elise forteller at den ble brukt under alle værforhold, til og med uten gore-tex-jakke utenpå. &lt;i&gt;”Fordi den er så tykk, men samtidig puster så godt, holdt jeg varmen uten at det ble klamt å ha den under jakken, og fordi den bryter vinden var den også perfekt å bruke som ytterste lag når det ikke blåste alt for kraftig. Det kan ofte legge seg et islag på innsiden av gore-tex når det er for kaldt fordi svetten fryser før den rekker å dampe ut – da tok jeg like godt ullfleecejakken utenpå gore-tex-jakken, så flyttet jeg varmebarrieren et hakk ut. Perfekt!”&lt;/i&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;i&gt;”Dette høres kanskje litt ekkelt ut,”&lt;/i&gt; sier hun videre, &lt;span style="font-size: 18px;"&gt;&lt;i&gt;”men jeg vasket ikke ulltøyet mitt en eneste gang underveis på turen – men det luktet faktisk ikke!”&lt;/i&gt;&lt;/span&gt;. Hun er sikker på at det er lanolinen som er grunnen til at tøyet holdt seg så bra, og vi i Nøstebarn (som heller ikke vasker ulltøyet vårt særlig ofte og som derfor heller ikke synes det høres spesielt ekkelt ut) kan ikke annet enn å nikke samtykkende. Lanolinen virker bakteriehemmende og renser seg selv, og Linn Elise forteller at hun også syntes ulltøyet ”smurte” huden hennes (hun satt for sikkerhets skyld inn alle plaggene med ekstra lanolin før hun dro) og gjorde at den ikke ble tørr og sprakk opp. Hun hadde fått strikket opp votter av ”ull rett fra sauen”, som hun kalte det, og lanolinen i ullen gjorde at hun ikke fikk vonde, sprukne fingertupper. (Vi fikk for øvrig et noe uventet tips som vi definitivt skal huske på hvis vi noen gang befinner oss på vei til en pol – superlim på sprukne fingertupper gjør at huden ikke sprekker enda mer. Kjekt å vite..!)&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/IMG_0904_web.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="426" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/IMG_0904_web.jpg" width="640" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;Det er ingen tvil om at en ekspedisjon til sydpolen er noe ganske annet enn å være på tur i Norge. Med en gjennomsnittlig temperatur på 20–30 minusgrader overlates ingenting til tilfeldighetene. Derfor er det ekstra gøy for oss i Nøstebarn å få bekreftet det vi tror så fast på – at&lt;span style="font-size: 17px;"&gt; ingenting slår ubehandlet ull!&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;På &lt;a href="http://www.rolvag.blogspot.com%20/" target="_blank"&gt;bloggen til Linn Elise&lt;/a&gt; kan du lese mer om ekspedisjonen og se flere av de flotte bildene fra reisen mot Sydpolen.&lt;/div&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-4948378813551807316?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/4948378813551807316/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/02/nstebarn-har-vrt-pa-sydpolen.html#comment-form' title='3 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/4948378813551807316'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/4948378813551807316'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/02/nstebarn-har-vrt-pa-sydpolen.html' title='Nøstebarn har vært på Sydpolen!'/><author><name>Karoline</name><uri>http://www.blogger.com/profile/00183423080702018669</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='31' height='21' src='http://3.bp.blogspot.com/-eWb2VjgFuhk/Te_VrtpPHhI/AAAAAAAAACU/912J7Pe9mWw/s220/2011_0220_01.jpg'/></author><thr:total>3</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-6411119331284436053</id><published>2012-02-03T20:00:00.000+01:00</published><updated>2012-02-03T20:00:04.726+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='trening'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='SIFO'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='test'/><title type='text'>Best i test av treningstøy!</title><content type='html'>&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/7332_1313_m.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/7332_1313_m.jpg" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;b&gt;Vi som er glade i ull har visst dette lenge, men nå har &lt;a href="http://www.sifo.no/page/Nyheter/Forsiden_nyheter/10178/77963.html" target="_blank"&gt;SIFO testet&lt;/a&gt; hvilke materialer det er best å trene i med tanke på lukt. Ulltrøyen fra Nøstebarn fikk terningkast 6!&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;SIFO sammenlignet såkalte ”antilukt”-treningsklær med klær i bomull og ull, og ull kom ut suverent på topp – selv uten å ha blitt vasket like mange ganger som de andre materialene. Å trene i ull er altså en vinn-vinn-situasjon både for oss og miljøet! Jeg har selv trent i ulltrøye både ute og inne, og synes det er deilig å slippe den klamme følelsen man gjerne får av å trene i bomull eller syntetiske materialer, svetten damper bare ut gjennom trøya. Det er også fint å unngå å bli kald under uttøyingen og på vei til garderoben – og nå er det altså også bevist at ”vaskemetoden” jeg har brukt også er den beste. Jeg henger nemlig den gjennomsvette trøya til tørk istedenfor å vaske den. Den har alltid tørket fort (perfekt hvis man, i motsetning til meg, trener ofte og ikke har tid til å vente på at trøyen skal vaskes og så tørkes før neste treningsøkt) og den lukter like fint igjen etterpå. Lanolin er bakteriehemmende, så det kjennes som om trøyen ”vasker seg selv” når den luftes.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;blockquote class="tr_bq"&gt;&lt;i style="font-family: &amp;quot;Helvetica Neue&amp;quot;,Arial,Helvetica,sans-serif; font-size: 19px;"&gt;”Forskjellen på ull og bomull består i at ull i større grad lukter akseptabelt for bruk når den er svett og våt eller svett og luftet/tørket, mens forskjellen blir mindre når de er nyvasket. Årsaken her er at bomull har god effekt av vask, mens ull har god effekt av lufting.”&lt;/i&gt; (”Lukten av svette: luktutvikling i ulike tekstiler”, SIFO 2011, s. 54)&lt;/blockquote&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/bestitest-feb-2012.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="457" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/bestitest-feb-2012.jpg" width="640" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;I testen har de brukt en Nøstebarn-trøye i 100% ull (&lt;a href="http://nostebarn.no/default.aspx?webpartid=NB-ProductDetails.ax&amp;amp;productid=7332" target="_blank"&gt;her ser du den i nettbutikken&lt;/a&gt;), og hos &lt;a href="http://www.vektklubb.no/artikkel/tittel-20145871" target="_blank"&gt;VGs Vektklubb&lt;/a&gt;, som er de som har gitt terningkast til de forskjellige plaggene basert på testresultatene, ser jeg de har kommentert at det kan bli for varmt å trene i ulltrøye inne, men det er ikke den erfaringen jeg har. Men jeg ville nok valgt en trøye i ull/silke-blanding fremfor en i 100% ull til innetrening fordi silken har svalende effekt, og sammen med ullen synes jeg den regulerer temperaturen veldig bra. Min treningstrøye er i tillegg kortermet (&lt;a href="http://nostebarn.no/produkt/Ull-okologiske-Sportsklaer-Sportstoy-Ullklaer-Ullundertoy/T-skjorte-voksne-i-ull-silke" target="_blank"&gt;finnes i nettbutikken her&lt;/a&gt;), så jeg kjenner meg aldri for varm i den, selv under de verste knebøy-partiene på saltreningen.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;i style="font-family: &amp;quot;Helvetica Neue&amp;quot;,Arial,Helvetica,sans-serif; font-size: 18px;"&gt;&lt;b&gt;Hva er din erfaring med å trene i ull? &lt;/b&gt;&lt;/i&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Her finner du SIFO-rapporten:&lt;br /&gt;&lt;a href="http://www.sifo.no/page/Nyheter/Forsiden_nyheter/10178/77963.html"&gt;http://www.sifo.no/page/Nyheter/Forsiden_nyheter/10178/77963.html&lt;/a&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-6411119331284436053?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/6411119331284436053/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/02/best-i-test-av-treningsty.html#comment-form' title='3 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/6411119331284436053'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/6411119331284436053'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/02/best-i-test-av-treningsty.html' title='Best i test av treningstøy!'/><author><name>Karoline</name><uri>http://www.blogger.com/profile/00183423080702018669</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='31' height='21' src='http://3.bp.blogspot.com/-eWb2VjgFuhk/Te_VrtpPHhI/AAAAAAAAACU/912J7Pe9mWw/s220/2011_0220_01.jpg'/></author><thr:total>3</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-5836833737936986463</id><published>2012-01-23T11:00:00.000+01:00</published><updated>2012-01-25T15:41:51.171+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='premie'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Strikking'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='håndlaget'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Genser'/><title type='text'>Drømmestrikk-vinnere. Bilder av premiene!</title><content type='html'>&lt;div style="font-family: Verdana,sans-serif;"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-20_bilde1.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-20_bilde1.jpg" width="320" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;&lt;i&gt;”Jeg kan ikke strikke”&lt;/i&gt; hører jeg ofte fra folk som er innom butikken. &lt;i&gt;”Jeg har ikke tid”&lt;/i&gt; og &lt;i&gt;”Jeg har ikke tålmodighet til å strikke et helt plagg”&lt;/i&gt; er også gjengangere fra de som står med drømmende blikk foran garnhylla.&lt;/b&gt; Ofte er det nemlig sånn, at man har en helt klar idé om hva man kunne tenkt seg å strikke – &lt;i&gt;den&lt;/i&gt; fargen sammen med &lt;i&gt;den&lt;/i&gt;, to tynne striper og en tykk, &lt;i&gt;de &lt;/i&gt;knappene sammen med &lt;i&gt;den &lt;/i&gt;fargen – men så blir det med tanken. Det ville vi gjøre noe med, og i oktober hadde vi en flott &lt;a href="http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/det-enklaste-det-beste-ny-konkurranse.html"&gt;konkurranse&lt;/a&gt; her på Nøsteblogg der premien var å få strikket sitt drømmeplagg - av noen andre! Det eneste man måtte gjøre var å beskrive hva man ønsket seg, og så &lt;a href="http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/kven-far-sin-nskegenser-strikka.html"&gt;trakk vi to heldige vinnere&lt;/a&gt;. &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt; &lt;br /&gt;&amp;nbsp;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;Los Novios og Lisa har allerede fått genserene sine i posten, og nå som den hektiske juletiden er over får vi endelig vist bildene til alle dere andre her på bloggen.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-size: 16px;"&gt;&lt;b&gt;Lisa sa...&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;i&gt;”Åh, det hadde vært helt fantastisk! I en hektisk studenttilværelse sitter en igjen med lite tid og slunken lommebok, når det i tillegg råder total talentløshet når det kommer til håndarbeide i familien blir det desverre lite hjemmestrikk på jr :( Er så utrolig mye jeg gjerne skulle hatt til ham, gode klær er jo prioritert selv med trang økonomi og ingen å arve av :( En rullegenser i brunt, hvitt eller beige, og små gule striper og knapper på skulderen hadde vært supert til jr her som snart runder sitt første år &amp;lt;3 ”&lt;/i&gt;&amp;nbsp;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;Lisa ombestemte seg og ville heller ha grønne enn gule striper, og det fikk hun selvfølgelig :)&amp;nbsp;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;Garnet som er brukt i denne genseren er &lt;a href="http://nostebarn.no/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/2-trads-Merino-lammeull" target="_blank"&gt;2-tråds merinoull&lt;/a&gt; i fargene 11-naturbeige, 12-naturbrun og 72-lys oliven.&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-20_bilde3.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-20_bilde3.jpg" width="650" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-20_bilde2.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-20_bilde2.jpg" width="650" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-20_bilde4.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-20_bilde4.jpg" width="320" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt; &lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;span style="font-size: 16px;"&gt;&lt;b&gt;Los novios sa...&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;span style="font-size: 16px;"&gt;&lt;i&gt;”Jeg ønsker meg en bestefarstrøye i brune og beige striper som lillegutt kan bruke neste vinter når han blir to år. Elsker Nøstebarn, men kan dessverre ikke strikke klær - ennå. Øver meg på teppe, men det går sakte framover.”&lt;/i&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;Vi har senere fått en liten oppdatering på hvordan det går med strikke-øvingen hennes:&amp;nbsp;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;i&gt;”(…)Jeg kan også fortelle at jeg har avansert fra teppe til sjal og hals, og det fungerer ypperlig å strikke på T-banen.”&lt;/i&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;Garnet som er brukt i denne genseren er &lt;a href="http://nostebarn.no/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/2-trads-Merino-lammeull" target="_blank"&gt;2-tråds merinoull&lt;/a&gt; i fargene 10-natur, 12-naturbrun og 13-mokka.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-20_bilde5.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-20_bilde5.jpg" width="650" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-20_bilde6.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-20_bilde6.jpg" width="650" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;Gratulerer til de to vinnerene, vi håper drømmegensrene levde opp til forventningene og at de blir flittig brukt! Er det flere enn meg som får veldig lyst til å strikke av å se disse bildene? &lt;br /&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-5836833737936986463?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/5836833737936986463/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/01/drmmestrikk-vinnere-bilder-av-premiene.html#comment-form' title='8 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/5836833737936986463'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/5836833737936986463'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/01/drmmestrikk-vinnere-bilder-av-premiene.html' title='Drømmestrikk-vinnere. Bilder av premiene!'/><author><name>Karoline</name><uri>http://www.blogger.com/profile/00183423080702018669</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='31' height='21' src='http://3.bp.blogspot.com/-eWb2VjgFuhk/Te_VrtpPHhI/AAAAAAAAACU/912J7Pe9mWw/s220/2011_0220_01.jpg'/></author><thr:total>8</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-2378481362824890660</id><published>2012-01-20T10:57:00.000+01:00</published><updated>2012-01-20T17:25:18.444+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><title type='text'>Og vinneren er...</title><content type='html'>&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-mQsX6finRfY/Tw6g7efJslI/AAAAAAAABtA/okf_PYdhox4/s1600/tommelminsst2.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://2.bp.blogspot.com/-mQsX6finRfY/Tw6g7efJslI/AAAAAAAABtA/okf_PYdhox4/s1600/tommelminsst2.jpg" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-size: 19px;"&gt;Nøstebarn feirer 30 000 følgere på Facebook med å gi bort et gavekort på 3000,- til en heldig vinner. Konkurransen er nå avsluttet, og vinneren ble...&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/new/4156_153_M.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" src="http://nostebarn.no/itemimages/new/4156_153_M.jpg" width="281" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-size: 24px;"&gt;&lt;a href="http://camillashobbyhule.blogspot.com/" target="_blank"&gt;Camilla&lt;/a&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;span style="font-size: 19px;"&gt;&lt;i&gt; &lt;/i&gt;skrev:&lt;i&gt;&lt;br /&gt;"Gratulerer med 30 000 følgere!!  vil gjerne være med i trekningen på gavekortet."&lt;/i&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-size: 18px;"&gt;Gratulerer, Camilla! Vi tar kontakt med deg på mail, og så er gavekortet snart på vei til deg i posten.&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-size: 19px;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-size: 14px;"&gt;Det er en del som sier de har hatt problemer med å legge inn kommentarer, men det kommer nok av at bare 200 kommentarer vises av gangen - og det var nesten 1000 kommentarer(!) under konkurranse-innlegget. Det er de 200 første kommentarene som vises rett under innlegget, og linken for å vise flere er dessverre ikke så lett å se.. Men vi kan altså forsikre dere om at alle som har lagt inn kommentar har vært med i trekningen.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-size: 14px;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-size: 14px;"&gt;Tusen takk til alle som var med i konkurransen! Vi er veldig glade for at dere følger oss på Facebook og her på bloggen, og for at dere deler oss med venner og kjente. Vi håper dere vil fortsette med det, vi vil hvertfall gjøre vårt beste for at dere skal gi oss tommelen opp også i fremtiden. Når vi enda et rundt tall, mon tro..? :)&lt;br /&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-2378481362824890660?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/2378481362824890660/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/01/og-vinneren-er.html#comment-form' title='3 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/2378481362824890660'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/2378481362824890660'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/01/og-vinneren-er.html' title='Og vinneren er...'/><author><name>Karoline</name><uri>http://www.blogger.com/profile/00183423080702018669</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='31' height='21' src='http://3.bp.blogspot.com/-eWb2VjgFuhk/Te_VrtpPHhI/AAAAAAAAACU/912J7Pe9mWw/s220/2011_0220_01.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://2.bp.blogspot.com/-mQsX6finRfY/Tw6g7efJslI/AAAAAAAABtA/okf_PYdhox4/s72-c/tommelminsst2.jpg' height='72' width='72'/><thr:total>3</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-1779671205869370887</id><published>2012-01-12T20:32:00.000+01:00</published><updated>2012-01-20T15:07:00.089+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><title type='text'>30 000 følgere på Facebook – vi feirer!</title><content type='html'>&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-mQsX6finRfY/Tw6g7efJslI/AAAAAAAABtA/okf_PYdhox4/s1600/tommelminsst2.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://2.bp.blogspot.com/-mQsX6finRfY/Tw6g7efJslI/AAAAAAAABtA/okf_PYdhox4/s1600/tommelminsst2.jpg" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Nøstebarn har rundet hele 30 000 følgere på Facebook og det er vi veldig glade og stolte over! Så glade og stolte at vi skal feire hele tre dager til ende!&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;table cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="float: right;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://www.nostebarn.no/?productgroupid=H0&amp;amp;webpartid=NB-ProductGallery.ax&amp;amp;path=41606614009:41606614013" imageanchor="1" style="clear: right; margin-bottom: 1em; margin-left: auto; margin-right: auto;" target="_blank"&gt;&lt;img border="0" height="320" src="http://4.bp.blogspot.com/-Z9Kavx2cNwc/Tw7T_blPAcI/AAAAAAAABtc/YQGzAa71QBA/s320/257---Signe2.jpg" width="213" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;2-delt sett i myk ullfrottè. (&lt;a href="http://www.nostebarn.no/?productgroupid=H0&amp;amp;webpartid=NB-ProductGallery.ax&amp;amp;path=41606614009:41606614013" target="_blank"&gt;6122 og 6123&lt;/a&gt;)&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;Vi må ærlig innrømme at 30 000 er et mye større tall enn vi hadde håpet eller drømt om da vi opprettet en egen Nøstebarn-side på Facebook, men det er tydelig at både dere og vi setter pris på å kunne være kun et tastetrykk fra hverandre. Tilbakemeldinger fra dere er utrolig verdifullt for oss, både med tanke på forslag til endringer på plaggene vi allerede har, og tips om nye produkter dere ønsker dere. Det er også kjempekoselig å få se bilder av alle de flotte tingene som trylles frem fra strikkepinnene deres, og selvsagt av store og små Nøstebarn i både inn- og utland. Mange av dere stiller spørsmål ang. strikking, åpningstider i butikkene, vask og bruk av Nøstebarn-klær, spesielle tilbud vi har, lapping og gjenbruk og mye annet, som det er kjekt å kunne få svar på med en gang. Man kan selvsagt fortsatt sende oss mail på &lt;a href="mailto:post@nostebarn.no"&gt;post@nostebarn.no&lt;/a&gt;, men vi vil gjerne være tilgjengelige selv utenom vanlig kontortid, og da er Facebook veldig kjekt. Vi håper altså at vi kan fortsette i samme stil fremover, og at dere vil fortsette å trykke ”liker” og fortelle vennene deres om siden vår!&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://www.nostebarn.no/?productgroupid=H0&amp;amp;webpartid=NB-ProductGallery.ax&amp;amp;path=41606614009:41606614013" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;" target="_blank"&gt;&lt;img border="0" src="http://3.bp.blogspot.com/-ejSS1IrXbvA/Tw7R0CzMdWI/AAAAAAAABtU/0WmIKGVirF4/s1600/pysjer.jpg" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;Kosedress i grå og lilla. (art. nr. &lt;a href="http://www.nostebarn.no/?productgroupid=H0&amp;amp;webpartid=NB-ProductGallery.ax&amp;amp;path=41606614009:41606614013" target="_blank"&gt;4158&lt;/a&gt;) Pysj uten fot (art. nr. &lt;a href="http://www.nostebarn.no/?productgroupid=H0&amp;amp;webpartid=NB-ProductGallery.ax&amp;amp;path=41606614009:41606614013" target="_blank"&gt;4156&lt;/a&gt;)&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;b&gt;&lt;strike&gt;&lt;span style="font-size: x-large;"&gt;30% i 3 dager! &lt;/span&gt;&lt;/strike&gt;&lt;/b&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;strike&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Ettersom det er dere som er grunnen til at vi feirer, er det dere som skal få fordeler av jubileet. I alle våre butikker (inkl. nettbutikk &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.nostebarn.no/"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;www.nostebarn.no&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;) gir vi dere 30% rabatt på ullpysj uten fot (gjelder art. nr. &lt;a href="http://www.nostebarn.no/?productgroupid=H0&amp;amp;webpartid=NB-ProductGallery.ax&amp;amp;path=41606614009:41606614013"&gt;4158, 4156, 6122 og 6123&lt;/a&gt;) til og med den 15 januar.&amp;nbsp; Rabatten er allerede trukket fra i nettbutikken.&lt;/span&gt;&lt;/strike&gt;&lt;/div&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="color: #990000; font-size: x-large;"&gt;Tilbudet er nå avsluttet.&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;strike&gt;&lt;strike&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-8JbM_9_gF0Q/Tw8j9qzCi3I/AAAAAAAABts/Syeywja3fJk/s1600/gavekort1.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://4.bp.blogspot.com/-8JbM_9_gF0Q/Tw8j9qzCi3I/AAAAAAAABts/Syeywja3fJk/s1600/gavekort1.jpg" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/strike&gt;&lt;/strike&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="color: #990000; font-size: x-large;"&gt;Konkurransen er avsluttet!&amp;nbsp;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="color: #990000; font-size: x-large;"&gt;Se hvem som vant &lt;a href="http://nosteblogg.blogspot.com/2012/01/og-vinneren-er.html"&gt;her&lt;/a&gt;.&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;/div&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-1779671205869370887?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/1779671205869370887/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/01/30-000-flgere-pa-facebook-vi-feirer_12.html#comment-form' title='965 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/1779671205869370887'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/1779671205869370887'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/01/30-000-flgere-pa-facebook-vi-feirer_12.html' title='30 000 følgere på Facebook – vi feirer!'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://2.bp.blogspot.com/-mQsX6finRfY/Tw6g7efJslI/AAAAAAAABtA/okf_PYdhox4/s72-c/tommelminsst2.jpg' height='72' width='72'/><thr:total>965</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-3897512245721527056</id><published>2012-01-04T10:30:00.000+01:00</published><updated>2012-01-04T11:20:03.814+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Inspirasjon'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='håndlaget'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Gjenbruk'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Godt nytt år!</title><content type='html'>&lt;b&gt;Julematen er spist opp, gavene er pakket opp (og tatt i bruk?) og nå har 2011 jammen også rukket å bli til 2012.&lt;/b&gt; Jeg omtrent triller inn i det nye året, forspist på både ribbe, risgrøt, gløgg og julemarsipan – og selv om det er kjempekoselig med juleforberedelser og –feiring, er jeg ganske glad for at det er et helt år til neste gang nissen stikker hodet frem fra låven. Det innebærer nemlig at jeg har et helt år foran meg til å planlegge neste års julegaver! Jeg har en plan hvert eneste år om at jeg skal lage alle julegavene selv. Til dags dato har jeg kun klart å gjennomføre den planen én eneste jul, og da skal det sies at en av de strikkede gavene til slutt måtte pakkes inn og gis bort ”på pinnene”, med løfte om å ha den ferdig innen nyttår. Det blir som dere skjønner ikke så mange av de hjemmelagde gavene, men de jeg rekker å lage ligger det til gjengjeld masse tid og omtanke bak. Jeg tenkte vi kunne ta en titt på noen av gavene jeg ga bort denne julen.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-04_bilde1.jpg" imageanchor="1"&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-04_bilde1.jpg" width="650px" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;Vi i Nøstebarn er jo som kjent veldig glade i sauer, og ettersom dette var min siste jul som Nøstebarndame i butikken vår i Sandvika, ville jeg gi noe helt spesielt til de flotte kollegaene mine der. &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-04_bilde2.jpg" imageanchor="1" style=""&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-04_bilde2.jpg" width="650px"/&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-04_bilde3.jpg" imageanchor="1" style=""&gt;&lt;img border="0" width="650px" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-04_bilde3.jpg" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;Dette er ikke en vanlig saueflokk, det er målebånd i fåreklær! Man drar sauen i halen for å få ut målebåndet, og når man klapper sauen på magen, går båndet inn igjen. Ideen til gaven fikk jeg i en garnbutikk der jeg så lignende sauer til salgs, og jeg tenkte at sånne kan jeg jo lage selv! &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-04_bilde5.jpg" imageanchor="1" style=""&gt;&lt;img border="0"  width="650px" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-04_bilde5.jpg" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-04_bilde6.jpg" imageanchor="1" style=""&gt;&lt;img border="0"  width="650px" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-04_bilde6.jpg" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;Jeg brukte restene etter en gammel ullgenser som har fått seg noen litt for heftige turer i vaskemaskinen, den var ferdig tovet og bare å klippe opp. Bein og hode sydde jeg av et stretch-jersey-stoff jeg hadde liggende fra et tidligere prosjekt, og så sydde og limte jeg alt utenpå billige målebånd med limpistol. Det dyreste på hele prosjektet var faktisk eskene jeg pakket sauene inn i. Men oi så gøy å gi bort! Alle ble veldig glade for sitt medlem av saueflokken, og det er jo det artigste med å gi bort gaver, at de som får dem blir glade. &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Pleier du å gi bort hjemmelagde gaver? &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-04_bilde4.jpg" imageanchor="1" style=""&gt;&lt;img border="0"  width="650px" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/2012/01-januar-04_bilde4.jpg" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;b&gt;Godt nytt år, alle sammen!&lt;/b&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-3897512245721527056?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/3897512245721527056/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/01/godt-nytt-ar.html#comment-form' title='17 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/3897512245721527056'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/3897512245721527056'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2012/01/godt-nytt-ar.html' title='Godt nytt år!'/><author><name>Karoline</name><uri>http://www.blogger.com/profile/00183423080702018669</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='31' height='21' src='http://3.bp.blogspot.com/-eWb2VjgFuhk/Te_VrtpPHhI/AAAAAAAAACU/912J7Pe9mWw/s220/2011_0220_01.jpg'/></author><thr:total>17</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-9089313733797889033</id><published>2011-12-25T09:55:00.001+01:00</published><updated>2011-12-27T08:22:48.202+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Vinner av julekalender 24. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;24. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/div&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-0FEQkzhyV54/Tvlx_kLnf-I/AAAAAAAABsQ/y0Ph2xawHKI/s1600/voksen.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://1.bp.blogspot.com/-0FEQkzhyV54/Tvlx_kLnf-I/AAAAAAAABsQ/y0Ph2xawHKI/s200/voksen.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;strong&gt;&lt;/strong&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-large;"&gt;&lt;strong&gt;&lt;/strong&gt;&lt;/span&gt; &lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-large;"&gt;&lt;strong&gt;- Per Olav Glimsdal&lt;/strong&gt;&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;strong&gt;Riktig svar:&lt;/strong&gt; 0 - 100 år&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;strong&gt;Premie:&lt;/strong&gt; Ullfleecejakke til voksne.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-9089313733797889033?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/9089313733797889033/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/vinner-av-julekalender-24-desember.html#comment-form' title='0 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/9089313733797889033'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/9089313733797889033'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/vinner-av-julekalender-24-desember.html' title='Vinner av julekalender 24. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>0</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-4442432221608950862</id><published>2011-12-23T17:57:00.001+01:00</published><updated>2011-12-24T09:43:43.242+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 24. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;23. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/div&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-B8cq_7qlvuQ/TvSvCVb-_qI/AAAAAAAABrs/-noRMyhKXx8/s1600/pose.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://2.bp.blogspot.com/-B8cq_7qlvuQ/TvSvCVb-_qI/AAAAAAAABrs/-noRMyhKXx8/s200/pose.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-large;"&gt;&lt;strong&gt;- Kathrine Glesnes&lt;/strong&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;strong&gt;Riktig svar:&lt;/strong&gt; Over alt hvor barnet ligger.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;strong&gt;Premie:&lt;/strong&gt; Soveskinn.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-HRAkW0r8baM/TuWtHhgUJsI/AAAAAAAABpo/IMgYDIOnF7U/s1600/vognskinn.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: left;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-fvEgk30YpGk/TvSyjEw6RrI/AAAAAAAABsE/-RTckdGvMF0/s1600/voksen.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://2.bp.blogspot.com/-fvEgk30YpGk/TvSyjEw6RrI/AAAAAAAABsE/-RTckdGvMF0/s200/voksen.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie&amp;nbsp;24. desember: &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;God jul! Våre favorittjulegaver er naturligvis de myke gavene, og bak den aller siste luken i kalenderen har vi gjemt Kongen av myke pakker. Nemlig en tjukk og god ullfleecejakke til voksne.&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;strong&gt;Spørsmål:&amp;nbsp;&lt;/strong&gt;Hvilken aldersgruppe har Nøstebarn klær til?&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Svar på dagens spørsmål:&lt;/b&gt; &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;h&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;ttp://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-4442432221608950862?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/4442432221608950862/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-24-desember.html#comment-form' title='0 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/4442432221608950862'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/4442432221608950862'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-24-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 24. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>0</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-1922790129828216385</id><published>2011-12-23T17:42:00.001+01:00</published><updated>2011-12-24T09:43:43.237+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 23. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;22. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/div&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-B8cq_7qlvuQ/TvSvCVb-_qI/AAAAAAAABrs/-noRMyhKXx8/s1600/pose.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://2.bp.blogspot.com/-B8cq_7qlvuQ/TvSvCVb-_qI/AAAAAAAABrs/-noRMyhKXx8/s200/pose.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-large;"&gt;&lt;strong&gt;- Anne Lise Solbraa Larsen&lt;/strong&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;strong&gt;Riktig svar:&lt;/strong&gt; Nei, Nøstebarn jobber mot å ha flest mulig unisex plagg.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;strong&gt;Premie:&lt;/strong&gt; Skinnpose med nylontrekk.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-HRAkW0r8baM/TuWtHhgUJsI/AAAAAAAABpo/IMgYDIOnF7U/s1600/vognskinn.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: left;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-1xjiQ48xtsk/TvSvOX_NEoI/AAAAAAAABr4/Eati-PYuSdI/s1600/skinn.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://3.bp.blogspot.com/-1xjiQ48xtsk/TvSvOX_NEoI/AAAAAAAABr4/Eati-PYuSdI/s200/skinn.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie&amp;nbsp;23. desember: &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Undersøkelser viser at spedbarn sover bedre, legger hurtigere på seg og gråter mindre når de ligger på soveskinn. Våre skinn kommer fra merinolam som har hatt et godt liv, og skinnene er frie for stoffer etter garvingsprossessen, noe som gjør dem helt trygge for bruk til spedbarn. Dagens kalenderpremie er deilig for både små og store.&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;strong&gt;Spørsmål:&amp;nbsp;&lt;/strong&gt;Hvor brukes soveskinn?&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Svar på dagens spørsmål:&lt;/b&gt; &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;h&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;ttp://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-1922790129828216385?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/1922790129828216385/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-23-desember.html#comment-form' title='1 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/1922790129828216385'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/1922790129828216385'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-23-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 23. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>1</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-8086434158553734813</id><published>2011-12-22T10:25:00.000+01:00</published><updated>2011-12-22T10:26:12.524+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 22. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;21. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;/div&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-4h7lq7GXBaM/TvGY6KIDByI/AAAAAAAABrU/gsEjRcX2HPM/s1600/21des.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://4.bp.blogspot.com/-4h7lq7GXBaM/TvGY6KIDByI/AAAAAAAABrU/gsEjRcX2HPM/s200/21des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-large;"&gt;&lt;strong&gt;- Anna Lara Gudmundsdottir&lt;/strong&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;strong&gt;Riktig svar:&lt;/strong&gt; Striper i spreke farger.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;strong&gt;Premie:&lt;/strong&gt; Ribbebukse og -genser til barn.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-HRAkW0r8baM/TuWtHhgUJsI/AAAAAAAABpo/IMgYDIOnF7U/s1600/vognskinn.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: left;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-zSTO0pNozCY/TvL3VmqDhFI/AAAAAAAABrg/UyiQe-cY9k0/s1600/22des.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://4.bp.blogspot.com/-zSTO0pNozCY/TvL3VmqDhFI/AAAAAAAABrg/UyiQe-cY9k0/s200/22des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie&amp;nbsp;22. desember: &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;I dag kan du vinne en skinnpose med nylontrekk - den klassiske vognposen i ny drakt! Posen har glidelås hele veien rundt så den kan åpnes helt opp, og den har hull til seler.&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;strong&gt;Spørsmål:&amp;nbsp;&lt;/strong&gt;Er Nøstebarn opptatt av at det skal være egne gutte- og jenteklær?&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Svar på dagens spørsmål:&lt;/b&gt; &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;h&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;ttp://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-8086434158553734813?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/8086434158553734813/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-22-desember.html#comment-form' title='1 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/8086434158553734813'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/8086434158553734813'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-22-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 22. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>1</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-7160840536415946116</id><published>2011-12-21T09:31:00.000+01:00</published><updated>2011-12-21T09:31:25.828+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 21. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;20. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;/div&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-jTR2uE99d9c/TvA0Cy_12HI/AAAAAAAABrM/NXJpxsj7UWY/s1600/20des.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://1.bp.blogspot.com/-jTR2uE99d9c/TvA0Cy_12HI/AAAAAAAABrM/NXJpxsj7UWY/s200/20des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-large;"&gt;&lt;strong&gt;- May Lisa Handeland&lt;/strong&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;strong&gt;Riktig svar: Nøstebarn har langåpent på torsdager&lt;/strong&gt;.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;strong&gt;Premie:&lt;/strong&gt; Hettegenser og bukse i ullfrotté til barn.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-HRAkW0r8baM/TuWtHhgUJsI/AAAAAAAABpo/IMgYDIOnF7U/s1600/vognskinn.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: left;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-4h7lq7GXBaM/TvGY6KIDByI/AAAAAAAABrU/gsEjRcX2HPM/s1600/21des.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://4.bp.blogspot.com/-4h7lq7GXBaM/TvGY6KIDByI/AAAAAAAABrU/gsEjRcX2HPM/s200/21des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie&amp;nbsp;21. desember: &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Dagens premie er et sett bestående av vår kjempepopulære ribbebukse og -genser. Supert både til ute- og innebruk, og de fleksible størrelsene kan gjerne brukes flere sesonger etter hverandre.&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;strong&gt;Spørsmål:&amp;nbsp;&lt;/strong&gt;Hvordan ser de fleste av Nøstebarns ribbukser ut?&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Svar på dagens spørsmål:&lt;/b&gt; &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-7160840536415946116?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/7160840536415946116/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-21-desember.html#comment-form' title='0 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/7160840536415946116'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/7160840536415946116'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-21-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 21. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>0</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-1004053624588611369</id><published>2011-12-20T08:09:00.000+01:00</published><updated>2011-12-20T12:19:20.679+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 20. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;19. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;/div&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: left;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-_2CXHUf2LyA/Tu7muue4H9I/AAAAAAAABrE/4nCfMRJmHFs/s1600/saape.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="153" src="http://1.bp.blogspot.com/-_2CXHUf2LyA/Tu7muue4H9I/AAAAAAAABrE/4nCfMRJmHFs/s200/saape.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-large;"&gt;&lt;strong&gt;- Siv Smestad&lt;/strong&gt;&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;strong&gt;Riktig svar: Sjeldnere&lt;/strong&gt;.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;strong&gt;Premie:&lt;/strong&gt; Såpe og skyllemiddel for ubehandlet ull, ullkur/lanolinkur, flekkfjerningssåpe og lavendelposer mot møll.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-HRAkW0r8baM/TuWtHhgUJsI/AAAAAAAABpo/IMgYDIOnF7U/s1600/vognskinn.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: left;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-jTR2uE99d9c/TvA0Cy_12HI/AAAAAAAABrM/NXJpxsj7UWY/s1600/20des.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://1.bp.blogspot.com/-jTR2uE99d9c/TvA0Cy_12HI/AAAAAAAABrM/NXJpxsj7UWY/s200/20des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie&amp;nbsp;20. desember: &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Ull er gull, ikke bare som undertøy. Hettegenser og bukse i ullfrotté er deilige hverdagsplagg til barn. I dagens luke kan du vinne et sett hvis du kan svaret på spørsmålet.&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;strong&gt;Spørsmål:&amp;nbsp;&lt;/strong&gt;Hvilken dag har Nøstebarns butikker langåpent til klokken 19?&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Svar på dagens spørsmål:&lt;/b&gt; &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-1004053624588611369?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/1004053624588611369/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-20-desember.html#comment-form' title='0 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/1004053624588611369'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/1004053624588611369'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-20-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 20. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>0</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-5582267745228939806</id><published>2011-12-19T08:26:00.000+01:00</published><updated>2011-12-19T08:26:56.517+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 19. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;18. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/div&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-F3F41jvFgiQ/Tu2vaY4LRcI/AAAAAAAABq8/wVu7erDouD4/s1600/lekedress2.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://1.bp.blogspot.com/-F3F41jvFgiQ/Tu2vaY4LRcI/AAAAAAAABq8/wVu7erDouD4/s200/lekedress2.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-large;"&gt;&lt;strong&gt;- Renate Walther&lt;/strong&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;strong&gt;Riktig svar: &lt;/strong&gt;Over 27 000.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;strong&gt;Premie:&lt;/strong&gt; Lekedress laget av elastisk ullfrotté til barn.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-HRAkW0r8baM/TuWtHhgUJsI/AAAAAAAABpo/IMgYDIOnF7U/s1600/vognskinn.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-_2CXHUf2LyA/Tu7muue4H9I/AAAAAAAABrE/4nCfMRJmHFs/s1600/saape.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="153" src="http://1.bp.blogspot.com/-_2CXHUf2LyA/Tu7muue4H9I/AAAAAAAABrE/4nCfMRJmHFs/s200/saape.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie 19. desember: &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Du vet vel at ubehandlet ull bør vaskes med et naturlig vaskemiddel? Har du det du trenger til ullvasken? Dagens premie er en pakke bestående av såpe og skyllemiddel for ubehandlet ull, ullkur/lanolinkur, flekkfjerningssåpe og lavendelposer mot møll.&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;strong&gt;Spørsmål:&amp;nbsp;&lt;/strong&gt;Hvor ofte skal ull vaskes i forhold til bomull?&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Svar på dagens spørsmål:&lt;/b&gt; &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-5582267745228939806?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/5582267745228939806/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-19-desember.html#comment-form' title='0 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/5582267745228939806'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/5582267745228939806'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-19-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 19. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>0</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-1133359209703623388</id><published>2011-12-18T10:18:00.000+01:00</published><updated>2011-12-18T10:18:51.539+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 18. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;17. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/div&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-st_4ZY9FOTc/Tummp_v3ItI/AAAAAAAABqw/CzR8PNnIoe0/s1600/JOGGEBUKSE.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://1.bp.blogspot.com/-st_4ZY9FOTc/Tummp_v3ItI/AAAAAAAABqw/CzR8PNnIoe0/s200/JOGGEBUKSE.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-large;"&gt;&lt;strong&gt;- One Enerud&lt;/strong&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;strong&gt;Riktig svar: &lt;/strong&gt;32 kr.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;strong&gt;Premie:&lt;/strong&gt; Joggebukse og trøye til barn i 100% merinoull.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-HRAkW0r8baM/TuWtHhgUJsI/AAAAAAAABpo/IMgYDIOnF7U/s1600/vognskinn.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-F3F41jvFgiQ/Tu2vaY4LRcI/AAAAAAAABq8/wVu7erDouD4/s1600/lekedress2.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://1.bp.blogspot.com/-F3F41jvFgiQ/Tu2vaY4LRcI/AAAAAAAABq8/wVu7erDouD4/s200/lekedress2.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie 18. desember: &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Ingen turner i jeans! Vår lekedress er laget av elastisk ullfrotté i en romslig modell som gir barnet full bevegelses-frihet. I dag kan du vinne en lekedress i valgfri størrelse og farge.&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;strong&gt;Spørsmål:&amp;nbsp;&lt;/strong&gt;Hvor mange følger Nøstebarn på Facebook? &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Svar på dagens spørsmål:&lt;/b&gt; &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-1133359209703623388?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/1133359209703623388/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-18-desember.html#comment-form' title='0 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/1133359209703623388'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/1133359209703623388'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-18-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 18. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>0</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-7669453161579588230</id><published>2011-12-15T08:50:00.001+01:00</published><updated>2011-12-17T18:01:22.922+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 17. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;16. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-DpoVUlDVKCY/TumlmmgNODI/AAAAAAAABqo/pe29Gughe0E/s1600/lekedress.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://4.bp.blogspot.com/-DpoVUlDVKCY/TumlmmgNODI/AAAAAAAABqo/pe29Gughe0E/s200/lekedress.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-size: x-large;"&gt;- Gyrid Bergseth&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Riktig svar: Bergen, Oslo, Sandvika, Trondheim og nettbutikk&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Premie: Heldress til barn i ull/silke-blanding.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-HRAkW0r8baM/TuWtHhgUJsI/AAAAAAAABpo/IMgYDIOnF7U/s1600/vognskinn.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-st_4ZY9FOTc/Tummp_v3ItI/AAAAAAAABqw/CzR8PNnIoe0/s1600/JOGGEBUKSE.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://1.bp.blogspot.com/-st_4ZY9FOTc/Tummp_v3ItI/AAAAAAAABqw/CzR8PNnIoe0/s200/JOGGEBUKSE.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie 17. desember: &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;I dagens luke gjemmer det seg joggebukse og trøye til barn i 100% merinoull. Like fint til både gutter og jenter.&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;strong&gt;Spørsmål:&amp;nbsp;&lt;/strong&gt;Hva koster Nøstebarns ullvaskemiddel (250 ml)?&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Svar på dagens spørsmål:&lt;/b&gt; &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-7669453161579588230?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/7669453161579588230/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-17-desember.html#comment-form' title='0 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/7669453161579588230'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/7669453161579588230'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-17-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 17. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>0</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-4703926909901816647</id><published>2011-12-15T08:46:00.001+01:00</published><updated>2011-12-16T08:34:54.654+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 16. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;15. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-ZywnPAikciQ/TuWv252WwdI/AAAAAAAABpw/-E5-OGiJ2FA/s1600/bok.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://2.bp.blogspot.com/-ZywnPAikciQ/TuWv252WwdI/AAAAAAAABpw/-E5-OGiJ2FA/s200/bok.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-family: Palatino Linotype; font-size: x-large;"&gt;- Cecilie Draugsvoll&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Riktig svar: 5 opplag.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Premie: Bokpakke bestående av "Strikk til Nøstebarn" og "Brukt på nytt".&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-HRAkW0r8baM/TuWtHhgUJsI/AAAAAAAABpo/IMgYDIOnF7U/s1600/vognskinn.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-DpoVUlDVKCY/TumlmmgNODI/AAAAAAAABqo/pe29Gughe0E/s1600/lekedress.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://4.bp.blogspot.com/-DpoVUlDVKCY/TumlmmgNODI/AAAAAAAABqo/pe29Gughe0E/s200/lekedress.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie 16. desember: &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Dagens premie er en heldress til barn i ull/silke-blanding. Perfekt som kosedress eller som pysjamas, myk og romslig.&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;strong&gt;Spørsmål:&amp;nbsp;&lt;/strong&gt;Hvor mange butikker har Nøstebarn?&lt;/span&gt;&amp;nbsp;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Svar på dagens spørsmål:&lt;/b&gt; &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-4703926909901816647?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/4703926909901816647/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-16-desember.html#comment-form' title='0 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/4703926909901816647'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/4703926909901816647'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-16-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 16. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>0</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-6562858051331350882</id><published>2011-12-14T11:13:00.001+01:00</published><updated>2011-12-14T11:41:32.348+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Informasjon'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='salg'/><title type='text'>Jubileumsrabatt!</title><content type='html'>&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/sydpolen2011-02.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/sydpolen2011-02.jpg" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;I dag feires 100-årsjubileet for at Roald Amundsens ekspedisjon ankom Sydpolen, og vi i Nøstebarn synes jo det er ekstra stas at Amundsen i sin dagbok særlig trakk fram ullundertøyet som holdt ham varm på ferden mot polen. Det finnes ikke dårlig vær, bare dårlig klær - er det ikke sånn? Med ull innerst er man uansett alltid godt kledd, og det er jo en viktig ting å huske på enten man skal legge ut på tur mot en geografisk pol, eller bare mot det polet som stenger kl. 18.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/sydpolen2011-03.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="320" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/sydpolen2011-03.jpg" width="220" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="color: #274e13; text-align: right;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-size: 20px;"&gt;&amp;nbsp;Fra Amundsens dagbok:&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="color: #38761d; text-align: justify;"&gt;&lt;span style="font-size: 18px;"&gt;&lt;i&gt;"For de kolde egne var der to sett ekstra tykke, håndsydde ullunderklær,  to tykke håndstrikkede ullundertrøier, 6 par strikkede strømper,  islendere og lettere undertrøier, sokker og strømper fra «Tukthuset»."&lt;/i&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/sydpolen2011-01.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="308" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/sydpolen2011-01.jpg" width="320" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;Som en hyllest til den ubehandlede ullen som førte Roald Amundsen trygt frem, feirer vi jubileumsdagen i dag, 14. desember, med&amp;nbsp;&lt;/div&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-size: 40px;"&gt;20% rabatt&amp;nbsp;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-size: 40px;"&gt;på alt voksentøy!&lt;/span&gt;&amp;nbsp;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: justify;"&gt;Tilbudet gjelder ut dagen i alle våre butikker (du finner din nærmeste Nøstebarn-butikk &lt;a href="http://nostebarn.no/nbcv/Kontakt-oss" target="_blank"&gt;HER&lt;/a&gt;) og i nettbutikken &lt;a href="http://www.nostebarn.no/" target="_blank"&gt;www.nostebarn.no&lt;/a&gt;. &lt;/div&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-6562858051331350882?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/6562858051331350882/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/jubileumsrabatt.html#comment-form' title='1 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/6562858051331350882'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/6562858051331350882'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/jubileumsrabatt.html' title='Jubileumsrabatt!'/><author><name>Karoline</name><uri>http://www.blogger.com/profile/00183423080702018669</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='31' height='21' src='http://3.bp.blogspot.com/-eWb2VjgFuhk/Te_VrtpPHhI/AAAAAAAAACU/912J7Pe9mWw/s220/2011_0220_01.jpg'/></author><thr:total>1</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-1277547871386734192</id><published>2011-12-12T08:36:00.001+01:00</published><updated>2011-12-15T08:03:44.695+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 15. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;14. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-HRAkW0r8baM/TuWtHhgUJsI/AAAAAAAABpo/IMgYDIOnF7U/s1600/vognskinn.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://3.bp.blogspot.com/-HRAkW0r8baM/TuWtHhgUJsI/AAAAAAAABpo/IMgYDIOnF7U/s200/vognskinn.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-family: Palatino Linotype; font-size: x-large;"&gt;- Kirsti Kleppestø&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Riktig svar: Ullfett som finnes naturlig i ullen.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Premie: Lammeskinn for bruk i vogn og bilstol.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-HRAkW0r8baM/TuWtHhgUJsI/AAAAAAAABpo/IMgYDIOnF7U/s1600/vognskinn.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;/a&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-ZywnPAikciQ/TuWv252WwdI/AAAAAAAABpw/-E5-OGiJ2FA/s1600/bok.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://2.bp.blogspot.com/-ZywnPAikciQ/TuWv252WwdI/AAAAAAAABpw/-E5-OGiJ2FA/s200/bok.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie 15. desember: &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;I dag kan du vinne en bokpakke bestående av "Strikk til Nøstebarn" og "Brukt på nytt". Her finner du både våre populære strikke-oppskrifter, og inspirasjon til hobbyprosjekter du kan lage av ting du allerede har liggende hjemme.&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;strong&gt;Spørsmål:&amp;nbsp;&lt;/strong&gt;Hvor mange opplag er boka "Strikk til Nøstebarn" kommet i?&amp;nbsp;&lt;/span&gt;&amp;nbsp;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Svar på dagens spørsmål:&lt;/b&gt; &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-1277547871386734192?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/1277547871386734192/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-15-desember.html#comment-form' title='1 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/1277547871386734192'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/1277547871386734192'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-15-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 15. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>1</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-5429636574103910081</id><published>2011-12-12T08:25:00.001+01:00</published><updated>2011-12-14T08:20:44.723+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 14. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;13. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-ftDPliu7aW4/TuWr4cj6SSI/AAAAAAAABpg/fjJjPnTJBLw/s1600/pysj.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://4.bp.blogspot.com/-ftDPliu7aW4/TuWr4cj6SSI/AAAAAAAABpg/fjJjPnTJBLw/s200/pysj.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&amp;nbsp;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-family: Palatino Linotype; font-size: x-large;"&gt;- Beate Muri&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Riktig svar: 100% merinoull&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Premie: Ullfrottépysj til baby/barn.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-HRAkW0r8baM/TuWtHhgUJsI/AAAAAAAABpo/IMgYDIOnF7U/s1600/vognskinn.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-HRAkW0r8baM/TuWtHhgUJsI/AAAAAAAABpo/IMgYDIOnF7U/s1600/vognskinn.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://3.bp.blogspot.com/-HRAkW0r8baM/TuWtHhgUJsI/AAAAAAAABpo/IMgYDIOnF7U/s200/vognskinn.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie 14. desember: &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Dagens premie er et deilig lammeskinn spesialtilpasset for bruk i vogn og bilstol. Skinnet er koksgrått, har hull til seler, og det tåler maskinvask.&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;strong&gt;Spørsmål:&amp;nbsp;&lt;/strong&gt;Hva er lanolin?&lt;/span&gt;&amp;nbsp;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Svar på dagens spørsmål:&lt;/b&gt; &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-5429636574103910081?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/5429636574103910081/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-14-desember.html#comment-form' title='0 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/5429636574103910081'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/5429636574103910081'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-14-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 14. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>0</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-7704485793383269814</id><published>2011-12-12T08:19:00.001+01:00</published><updated>2011-12-13T09:23:45.020+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 13. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;12. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-SIs6prwPLTM/TuWpnZZtP5I/AAAAAAAABpY/X7SEcia9kIc/s1600/12des.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://3.bp.blogspot.com/-SIs6prwPLTM/TuWpnZZtP5I/AAAAAAAABpY/X7SEcia9kIc/s200/12des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&amp;nbsp;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-family: Palatino Linotype;"&gt;&lt;span style="font-size: x-large;"&gt;- Grete Jenssen&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Riktig svar: Ullbukser&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Premie: Jakke og bukse i ullfleece til baby/barn.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-ftDPliu7aW4/TuWr4cj6SSI/AAAAAAAABpg/fjJjPnTJBLw/s1600/pysj.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://4.bp.blogspot.com/-ftDPliu7aW4/TuWr4cj6SSI/AAAAAAAABpg/fjJjPnTJBLw/s200/pysj.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie 13. desember: &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;I dag kan du vinne ett av våre mest populære plagg, nemlig ullfrottépysj til baby/barn. Holder temperaturen jevn natten gjennom, selv om den blir våt.&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;strong&gt;Spørsmål:&amp;nbsp;&lt;/strong&gt;Hva er ullfrotté laget av?&lt;/span&gt;&amp;nbsp;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Svar på dagens spørsmål:&lt;/b&gt; &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-7704485793383269814?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/7704485793383269814/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-13-desember.html#comment-form' title='0 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/7704485793383269814'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/7704485793383269814'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-13-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 13. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>0</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-8410381447040376698</id><published>2011-12-12T08:10:00.001+01:00</published><updated>2011-12-12T08:24:28.882+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 12. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;11. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-2xN9vZp4h-M/TuCzDEcjIsI/AAAAAAAABpM/45-KxV9vP2M/s1600/11des.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://4.bp.blogspot.com/-2xN9vZp4h-M/TuCzDEcjIsI/AAAAAAAABpM/45-KxV9vP2M/s200/11des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&amp;nbsp;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-family: Palatino Linotype;"&gt;&lt;span style="font-size: x-large;"&gt;- Elisabeth Flasnes&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Riktig svar: Ja, i en gryte på komfyren. &lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Premie: Hettejakke i ullfrotté til voksen.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-SIs6prwPLTM/TuWpnZZtP5I/AAAAAAAABpY/X7SEcia9kIc/s1600/12des.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://3.bp.blogspot.com/-SIs6prwPLTM/TuWpnZZtP5I/AAAAAAAABpY/X7SEcia9kIc/s200/12des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie 12. desember: &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Todelt ullfleecesett til baby/barn gjør det lett for barnet å vokse med plaggene, og det er enkelt å kle av og på når det trengs. I dag er premien jakke og bukse i ullfleece til baby/barn.  &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;strong&gt;Spørsmål:&amp;nbsp;&lt;/strong&gt;Hva anbefaler Nøstebarn som sperrelag utenpå tøybleier?&lt;/span&gt;&amp;nbsp;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Svar på dagens spørsmål:&lt;/b&gt; &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-8410381447040376698?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/8410381447040376698/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-12-desember.html#comment-form' title='1 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/8410381447040376698'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/8410381447040376698'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-12-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 12. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>1</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-5545441165304025509</id><published>2011-12-08T13:49:00.001+01:00</published><updated>2011-12-11T09:18:27.366+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 11. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;10. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-dnHyRcXgyFg/TuCyB7ibnwI/AAAAAAAABpE/DEl-lQLvYJM/s1600/10des.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://4.bp.blogspot.com/-dnHyRcXgyFg/TuCyB7ibnwI/AAAAAAAABpE/DEl-lQLvYJM/s200/10des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&amp;nbsp;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-family: Palatino Linotype;"&gt;&lt;span style="font-size: x-large;"&gt;- Elen Gilje Aarseth&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Riktig svar: 100% merinoull.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Premie: En deilig og myk heldress i ullfleece.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-2xN9vZp4h-M/TuCzDEcjIsI/AAAAAAAABpM/45-KxV9vP2M/s1600/11des.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://4.bp.blogspot.com/-2xN9vZp4h-M/TuCzDEcjIsI/AAAAAAAABpM/45-KxV9vP2M/s200/11des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie 11. desember: &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Med dagens premie, en hettejakke i ullfrotté til voksen, er du riktig kledd både for en tur i skogen og en kveld på sofaen. Så myk og akkurat passe varm!  &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;strong&gt;Spørsmål:&amp;nbsp;&lt;/strong&gt;Kan Nøstebarn sine ammeinnlegg kokes?&lt;/span&gt;&amp;nbsp;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Svar på dagens spørsmål:&lt;/b&gt; &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-5545441165304025509?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/5545441165304025509/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-11-desember.html#comment-form' title='0 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/5545441165304025509'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/5545441165304025509'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-11-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 11. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>0</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-8913715646905294709</id><published>2011-12-08T13:45:00.001+01:00</published><updated>2011-12-10T09:24:34.083+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 10. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;9. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-dsXqHAMP-84/TuCv3fxE8dI/AAAAAAAABo8/U2s6a5gg4h0/s1600/9des.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://2.bp.blogspot.com/-dsXqHAMP-84/TuCv3fxE8dI/AAAAAAAABo8/U2s6a5gg4h0/s200/9des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&amp;nbsp;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-family: Palatino Linotype;"&gt;&lt;span style="font-size: x-large;"&gt;- Jorun Scherf&lt;/span&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&amp;nbsp; &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Riktig svar: Nøsteblogg.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Premie: Vinddress, -lue og -votter til barn.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-dnHyRcXgyFg/TuCyB7ibnwI/AAAAAAAABpE/DEl-lQLvYJM/s1600/10des.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://4.bp.blogspot.com/-dnHyRcXgyFg/TuCyB7ibnwI/AAAAAAAABpE/DEl-lQLvYJM/s200/10des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie 10. desember: &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;En deilig og myk heldress i ullfleece gjemmer seg bak luke nummer 10. Dressen puster godt og varmer små kropper selv på de kaldeste dagene. &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Spørsmål:&amp;nbsp;&lt;/b&gt;Hva er ullfleece laget av?&amp;nbsp;&lt;/span&gt; &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Svar på dagens spørsmål:&lt;/b&gt; &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-8913715646905294709?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/8913715646905294709/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-10-desember.html#comment-form' title='2 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/8913715646905294709'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/8913715646905294709'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-10-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 10. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>2</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-2897687778537783166</id><published>2011-12-08T13:34:00.001+01:00</published><updated>2011-12-09T09:16:39.788+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 9. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;8. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div align="left" class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-p7F7R0ovpJA/Tt_V_vufiOI/AAAAAAAABo0/4KyWLdM-H9U/s1600/8des.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://3.bp.blogspot.com/-p7F7R0ovpJA/Tt_V_vufiOI/AAAAAAAABo0/4KyWLdM-H9U/s200/8des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&amp;nbsp;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-family: Palatino Linotype;"&gt;&lt;span style="font-size: x-large;"&gt;- &lt;span style="font-size: large;"&gt;Tonje Stavne&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&amp;nbsp; &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Riktig svar: Siden 1983.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Premie: Fem par tynne ullsokker til barn. &lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-dsXqHAMP-84/TuCv3fxE8dI/AAAAAAAABo8/U2s6a5gg4h0/s1600/9des.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://2.bp.blogspot.com/-dsXqHAMP-84/TuCv3fxE8dI/AAAAAAAABo8/U2s6a5gg4h0/s200/9des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie 9. desember: &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;I dag kan du vinne vinddress, -lue og -votter i nostalgisk design. Dressen gir god bevegelsesfrihet og kan brukes som helårsdress ved å bruke tynnere eller tykkere ulltøy under. Vottene og luen har ullfór og holder varmen selv om de blir våte. &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Spørsmål:&amp;nbsp;&lt;/b&gt;Hva heter bloggen til Nøstebarn?&amp;nbsp;&lt;/span&gt; &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Svar på dagens spørsmål:&lt;/b&gt; &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-2897687778537783166?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/2897687778537783166/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-9-desember.html#comment-form' title='5 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/2897687778537783166'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/2897687778537783166'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-9-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 9. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>5</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-3951760353077699493</id><published>2011-12-07T22:04:00.001+01:00</published><updated>2011-12-08T10:34:29.815+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 8. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;7. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: left;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-n0qW0lY03R4/Tt5IaAa8U2I/AAAAAAAABos/csez0nNMSVQ/s1600/7des.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://1.bp.blogspot.com/-n0qW0lY03R4/Tt5IaAa8U2I/AAAAAAAABos/csez0nNMSVQ/s200/7des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-large;"&gt;&lt;b&gt;- Hege Benonisen&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt; &lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Riktig svar: 92/98.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Premie: Babybukse og -body i elastisk ull/silke-blanding. &lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-p7F7R0ovpJA/Tt_V_vufiOI/AAAAAAAABo0/4KyWLdM-H9U/s1600/8des.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://3.bp.blogspot.com/-p7F7R0ovpJA/Tt_V_vufiOI/AAAAAAAABo0/4KyWLdM-H9U/s200/8des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie 8. desember: &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Varme og tørre føtter = glade føtter. Dagens premie er fem par tynne ullsokker til barn. &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Spørsmål: &lt;/b&gt;Hvor lenge har Nøstebarn drevet med tøybleier og ubehandlet ull?&amp;nbsp;&lt;/span&gt; &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Svar på dagens spørsmål:&lt;/b&gt; &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-3951760353077699493?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/3951760353077699493/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-8-desember.html#comment-form' title='2 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/3951760353077699493'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/3951760353077699493'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-8-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 8. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>2</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-2094009959798986349</id><published>2011-12-06T17:46:00.001+01:00</published><updated>2011-12-07T12:06:19.749+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 7. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;6. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: left;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-XoJbiFhjPyE/Tt0zWv8qr5I/AAAAAAAABoc/jYS9ayALQQ4/s1600/teppe.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://2.bp.blogspot.com/-XoJbiFhjPyE/Tt0zWv8qr5I/AAAAAAAABoc/jYS9ayALQQ4/s200/teppe.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-large;"&gt;&lt;b&gt;- Magritt Fraser Wareng&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt; &lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Riktig svar: Mor Signes babyteppe.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Premie: Strikkepakke med alt du trenger for å strikke nettopp vårt populære babyteppe. &lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-n0qW0lY03R4/Tt5IaAa8U2I/AAAAAAAABos/csez0nNMSVQ/s1600/7des.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://1.bp.blogspot.com/-n0qW0lY03R4/Tt5IaAa8U2I/AAAAAAAABos/csez0nNMSVQ/s200/7des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie 7. desember: &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Dagens premie er babybukse og -body i elastisk ull/silke-blanding. &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Spørsmål: &lt;/b&gt;Hvor høyt opp i størrelse går Nøstebarn sine vanlige bodyer?&amp;nbsp;&lt;/span&gt; &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Svar på dagens spørsmål:&lt;/b&gt; &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-2094009959798986349?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/2094009959798986349/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-7-desember.html#comment-form' title='0 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/2094009959798986349'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/2094009959798986349'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-7-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 7. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>0</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-9134722871136631440</id><published>2011-12-05T22:05:00.001+01:00</published><updated>2011-12-06T10:04:39.865+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 6. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;5. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-xlcaZMUPvdg/Ttx-nPbd-TI/AAAAAAAABoM/N7vp5wqktWo/s1600/5.des.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://2.bp.blogspot.com/-xlcaZMUPvdg/Ttx-nPbd-TI/AAAAAAAABoM/N7vp5wqktWo/s200/5.des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-large;"&gt;&lt;b&gt;- Guri Bekken Martinsen&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt; &lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Riktig svar: 70% ull / 30% silke.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Premie: Nattkjole i ull/silke-blanding til voksne.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-XoJbiFhjPyE/Tt0zWv8qr5I/AAAAAAAABoc/jYS9ayALQQ4/s1600/teppe.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://2.bp.blogspot.com/-XoJbiFhjPyE/Tt0zWv8qr5I/AAAAAAAABoc/jYS9ayALQQ4/s200/teppe.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie 6. desember:&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Husker du navnet på mønsteret, kan du i dagens luke vinne en strikkepakke med alt du trenger for å strikke nettopp vårt populære babyteppe. &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Spørsmål: &lt;/b&gt;Hva heter det kjente og kjære teppet fra Nøstebarn? &amp;nbsp;&lt;/span&gt; &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Svar på dagens spørsmål:&lt;/b&gt; &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-9134722871136631440?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/9134722871136631440/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-6-desember.html#comment-form' title='1 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/9134722871136631440'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/9134722871136631440'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-6-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 6. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>1</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-2617051081293993234</id><published>2011-12-05T09:16:00.001+01:00</published><updated>2011-12-05T09:25:05.981+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 5. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;4. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-Mf-mLBCay-k/Ttx-3s9vwoI/AAAAAAAABoU/6LW_1-M-DRY/s1600/4des.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://2.bp.blogspot.com/-Mf-mLBCay-k/Ttx-3s9vwoI/AAAAAAAABoU/6LW_1-M-DRY/s200/4des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-large;"&gt;&lt;b&gt;- Anniken Hesselberg&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt; &lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Riktig svar: Lappe eller stoppe plagget.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Premie: Undertøysett (trøye+longs) til barn.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-xlcaZMUPvdg/Ttx-nPbd-TI/AAAAAAAABoM/N7vp5wqktWo/s1600/5.des.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://2.bp.blogspot.com/-xlcaZMUPvdg/Ttx-nPbd-TI/AAAAAAAABoM/N7vp5wqktWo/s200/5.des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie 5. desember:&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Aldri for varm, aldri for kald - nattkjole i ull/silke-blanding til voksne er deilig året rundt. Svarer du riktig i dag, kan det være du som vinner det vi tror vil bli ditt nye favorittplagg.&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Spørsmål: &lt;/b&gt;Hvordan er fordeling ull og silke i nattkjolene til voksne? &amp;nbsp;&lt;/span&gt; &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;strong&gt;Svar på dagens spørsmål:&lt;/strong&gt; &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-2617051081293993234?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/2617051081293993234/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-5-desember.html#comment-form' title='3 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/2617051081293993234'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/2617051081293993234'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-5-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 5. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>3</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-7770258598738213175</id><published>2011-12-03T11:18:00.000+01:00</published><updated>2011-12-04T11:48:50.575+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 4. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;3. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&lt;br /&gt;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/julekalender-3des.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/julekalender-3des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-large;"&gt;&lt;b&gt;- Malin Sjøenden&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-small;"&gt;&lt;b&gt;Riktig svar: Mellom 20-30 farger.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-small;"&gt;Premie:&lt;/span&gt;&lt;span style="font-size: x-small;"&gt; Garnpakke med 10 100-gramsbunter merinoull.&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/julekalender-4des.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/julekalender-4des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie 4. desember:&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt; &lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Med undertøy i myk merinoull holder kroppstemperaturen seg jevn gjennom hele dagen. Dagens premie er et undertøysett (trøye+ longs) til barn.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Spørsmål:&amp;nbsp; &lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;/span&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&amp;nbsp;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Hva bør man gjøre når det går hull på ullklær?&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&amp;nbsp;&lt;/span&gt; &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Svar på &lt;span style="font-family: inherit;"&gt;dagens &lt;/span&gt;spørsmål: &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-7770258598738213175?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/7770258598738213175/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-4-desember.html#comment-form' title='1 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/7770258598738213175'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/7770258598738213175'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-4-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 4. desember'/><author><name>Karoline</name><uri>http://www.blogger.com/profile/00183423080702018669</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='31' height='21' src='http://3.bp.blogspot.com/-eWb2VjgFuhk/Te_VrtpPHhI/AAAAAAAAACU/912J7Pe9mWw/s220/2011_0220_01.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>1</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-5670223741762762330</id><published>2011-12-03T11:17:00.001+01:00</published><updated>2011-12-12T08:16:41.707+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 3. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinneren av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;2. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&lt;br /&gt;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-VjCBofEn5ZI/TtSpu-VAkaI/AAAAAAAABmg/xY_amK9DlhM/s1600/2dese.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://2.bp.blogspot.com/-VjCBofEn5ZI/TtSpu-VAkaI/AAAAAAAABmg/xY_amK9DlhM/s200/2dese.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-large;"&gt;&lt;b&gt;- Julie Rosenberg&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-small;"&gt;&lt;b&gt;Riktig svar: Sparkebuksene finnes i 7 farger.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-small;"&gt;&lt;b&gt;Premie: Sparkebukse i ullfrotté og body i 100% ull.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-small;"&gt;&lt;b&gt;Vinneren vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/julekalender-3des.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://nostebarn.no/itemimages/info/blogg/julekalender-3des.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie 3. desember:&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&amp;nbsp;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Strikkedilla? I dag kan du vinne en  garnpakke med hele 10 100-gramsbunter myk merinoull. Alle våre garnfarger  lages uten bruk av tungmetaller og vårt garn er derfor helt trygt å bruke også helt innerst mot huden.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Spørsmål:&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&amp;nbsp;&lt;/span&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Hvor mange farger kommer 2-tråds merinoull i?&lt;/span&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&amp;nbsp;&lt;/span&gt; &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Svar på &lt;span style="font-family: inherit;"&gt;dagens &lt;/span&gt;spørsmål: &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-5670223741762762330?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/5670223741762762330/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-3-desember_03.html#comment-form' title='2 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/5670223741762762330'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/5670223741762762330'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-3-desember_03.html' title='Nøstebarns julekalender 3. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>2</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-6700847138058261662</id><published>2011-12-01T10:57:00.001+01:00</published><updated>2011-12-02T17:24:24.814+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 2. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr align="left"&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Gratulerer - vinnerene av julekalenderen den &lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;1. desember ble:&lt;b&gt;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&lt;br /&gt;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-JgziJQLcQM4/Ttc6Tky7JYI/AAAAAAAABoE/Gw-1ilGmZv4/s1600/tofler2.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://2.bp.blogspot.com/-JgziJQLcQM4/Ttc6Tky7JYI/AAAAAAAABoE/Gw-1ilGmZv4/s1600/tofler2.jpg" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-large;"&gt;&lt;b&gt;- Morten Otterstad&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-large;"&gt;&lt;b&gt;- Gyda Beisland&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: x-large;"&gt;&lt;b&gt;- Janne Katrin&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&amp;nbsp;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt; &lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Riktig svar: Tøflene er IVN-godkjent.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Premie: Et par myke skinntøfler.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Vinnerene vil bli kontaktet på e-mail.&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-VjCBofEn5ZI/TtSpu-VAkaI/AAAAAAAABmg/xY_amK9DlhM/s1600/2dese.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="200" src="http://2.bp.blogspot.com/-VjCBofEn5ZI/TtSpu-VAkaI/AAAAAAAABmg/xY_amK9DlhM/s200/2dese.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;b&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Premie 2. desember:&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Dagens premie er sparkebukse i myk og elastisk ullfrotté, og body i 100% ull. Varmer godt en liten kropp, uten å hindre bevegelsesfriheten.&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Spørsmål: &lt;/b&gt;Hvor mange farger kan du velge mellom på sparkebuksene våre i ullfrotte? &amp;nbsp;&lt;/span&gt; &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Svar på dagens spørsmål: &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-6700847138058261662?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/6700847138058261662/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-2-desember.html#comment-form' title='0 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/6700847138058261662'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/6700847138058261662'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-2-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 2. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>0</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-2453179240249416999</id><published>2011-12-01T09:35:00.001+01:00</published><updated>2011-12-02T16:30:28.971+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Nøstebarns julekalender 1. desember</title><content type='html'>&lt;table border="0" cellpadding="1" cellspacing="1" style="width: 500px;"&gt; &lt;tbody&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh3.ggpht.com/-e5xsoq2hcCs/TtP_2hUFtpI/AAAAAAAABlA/stVClEMwI64/s1600-h/snurroppe%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurroppe" border="0" height="52" src="http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurroppe" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;img alt="overskrift2" border="0" height="121" src="http://lh6.ggpht.com/-CWgilR4Nhvc/TtP_6v-s1uI/AAAAAAAABlk/eY6--Anlip0/overskrift2_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" title="overskrift2" width="500" /&gt;&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh4.ggpht.com/-PCJQ21NQJPs/TtTM8kW1H0I/AAAAAAAABno/3tmK2vVrdUo/s1600-h/linje%25255B4%25255D.jpg"&gt;&lt;img align="left" alt="Print" border="0" height="6" src="http://lh6.ggpht.com/-M8gBDQw2D0o/TtTM9AXVz2I/AAAAAAAABns/X32Zmat3G2I/linje_thumb%25255B2%25255D.jpg?imgmax=800" style="background-image: none; display: inline; float: left; padding-left: 0px; padding-right: 0px; padding-top: 0px;" title="Print" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div align="center"&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;For å korte ned ventetiden til julaften, har vi i år laget julekalender til alle våre venner. I riktig juleånd deler vi ut en flott premie til en heldig vinner hver dag.&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div align="center"&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;b&gt;Vil du være med, så heng på!&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-JgziJQLcQM4/Ttc6Tky7JYI/AAAAAAAABoE/Gw-1ilGmZv4/s1600/tofler2.jpg" imageanchor="1" style="clear: right; float: right; margin-bottom: 1em; margin-left: 1em;"&gt;&lt;img border="0" src="http://2.bp.blogspot.com/-JgziJQLcQM4/Ttc6Tky7JYI/AAAAAAAABoE/Gw-1ilGmZv4/s1600/tofler2.jpg" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;b&gt;Premie 1. desember:&lt;/b&gt;&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;&lt;span style="font-size: small;"&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Vi starter med å trekke tre vinnere som får hvert sitt par tøffe tøfler i økologisk skinn. Tøflene er myke og gode for små føtter, og sklir ikke på gulvet.&lt;/span&gt; &lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s1600/miniatyr.jpg" imageanchor="1" style="clear: left; float: left; margin-bottom: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="121" src="http://1.bp.blogspot.com/-vzijnIyGqFM/TtP2IRkzO6I/AAAAAAAABkU/Vp7LlK9xeH4/s200/miniatyr.jpg" width="200" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: large;"&gt;Svar på dagens spørsmål: &lt;/span&gt;&lt;a href="http://www.julekalender.com/Nostebarn"&gt;&lt;span style="font-family: palatino linotype; font-size: small;"&gt;http://www.julekalender.com/Nostebarn&lt;/span&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh5.ggpht.com/-V6n6xARwoe8/TtP_36lq26I/AAAAAAAABlQ/lkXujO80Qrw/s1600-h/str%25255B9%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="str" border="0" height="10" src="http://lh5.ggpht.com/--2h_i0eeFBk/TtP_5Kz1bQI/AAAAAAAABlY/hKnIZQAdeNU/str_thumb%25255B4%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="str" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt; &lt;td valign="top" width="500"&gt;&lt;a href="http://lh6.ggpht.com/-gfnjSNx6Kpc/TtP__LxSPzI/AAAAAAAABmQ/J3GXVcbHM9M/s1600-h/snurr%25255B4%25255D.png"&gt;&lt;img align="left" alt="snurr" border="0" height="52" src="http://lh3.ggpht.com/-04MtpYO98YQ/TtP__qTdzoI/AAAAAAAABmU/UE8DOVFUZJg/snurr_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800" style="display: inline; float: left;" title="snurr" width="500" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-2453179240249416999?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/2453179240249416999/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-1-desember.html#comment-form' title='0 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/2453179240249416999'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/2453179240249416999'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/12/nstebarns-julekalender-1-desember.html' title='Nøstebarns julekalender 1. desember'/><author><name>Ellen</name><uri>http://www.blogger.com/profile/08821582670633283243</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='16' height='16' src='http://img2.blogblog.com/img/b16-rounded.gif'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://lh4.ggpht.com/-9vchzCQi_xU/TtP_3OloopI/AAAAAAAABlI/ey0ukfJEe80/s72-c/snurroppe_thumb%25255B2%25255D.png?imgmax=800' height='72' width='72'/><thr:total>0</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-7939087579005370862</id><published>2011-11-30T09:00:00.000+01:00</published><updated>2011-11-30T09:00:01.657+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Strikking'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Striper'/><title type='text'>Stripevariasjonar 2</title><content type='html'>&lt;strong&gt;Me har tidlegare hatt stripetema her på bloggen. Her kjem endå meir inspirasjon til striper. Alle var bidrag til sommarstrikkutfordringa vår:&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-08Zw6_o0_PY/TpgABgJW7VI/AAAAAAAAB6I/bHKwKg8k014/s1600/Inger+Lise+N%25C3%25A6ss+5+XXX.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-08Zw6_o0_PY/TpgABgJW7VI/AAAAAAAAB6I/bHKwKg8k014/s400/Inger+Lise+N%25C3%25A6ss+5+XXX.jpg" width="233" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-1TznQKqj1w8/TpgAF6-AJUI/AAAAAAAAB6Q/OH2wRrXon84/s1600/Inger+Lise+N%25C3%25A6ss+6+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="320" oda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-1TznQKqj1w8/TpgAF6-AJUI/AAAAAAAAB6Q/OH2wRrXon84/s320/Inger+Lise+N%25C3%25A6ss+6+XXX.JPG" width="301" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Inger Lise&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har strikka ein fin genser med striper i spreke fargar: &lt;br /&gt;"Jeg har strikket en bestefarsgenser i totråds garn, med noen modifikasjoner, riktignok (ingen knappestolpe). Det ble en fin og fargerik sak!&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Her er genseren beskrevet i bloggen min: &lt;strong&gt;&lt;a href="http://retrobabydesign.blogspot.com/2011/07/not-exactly-grandpas-colors.html"&gt;Retrobaby&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-XT7mpHDMWVY/TpgB6RNcbiI/AAAAAAAAB6o/vH6JLo2q3To/s1600/Aslaug+Helene+Fillingsnes+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-XT7mpHDMWVY/TpgB6RNcbiI/AAAAAAAAB6o/vH6JLo2q3To/s400/Aslaug+Helene+Fillingsnes+XXX.JPG" width="300" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Alaug Helene&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har også strikka ein genser i glade fargar:&lt;br /&gt;"Strikket en flott genser i deres garn og mønster ( &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Stripegenser-3-trads/"&gt;1963 stripegenser&lt;/a&gt;) i str 8 år.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Valgte å ikke felle av oppe i hals, min sønn har en tendens til å ikke bry seg om hva som er foran&amp;nbsp;og bak. &lt;br /&gt;Er vid hals så kan man ha hals eller tørkle tilfelle man syns det klør.&lt;br /&gt;Brukt mange farger, brun,gul,blå,rød og orange. fint med barn i flotte farger."&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-dgYygv6lQng/TpgC2YW-2QI/AAAAAAAAB6w/Im2ySb_6LNs/s1600/Vibeke+Sundfjord_Maria+Walla+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-dgYygv6lQng/TpgC2YW-2QI/AAAAAAAAB6w/Im2ySb_6LNs/s400/Vibeke+Sundfjord_Maria+Walla+XXX.JPG" width="267" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Vibeke&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har strikka ein dusare variant.&amp;nbsp;Den fine genseren er strikka i &lt;strong&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Silke-ull-100-gram/"&gt;Silkeull &lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;og etter oppskrift &lt;strong&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Bestefarstroye-2-trads/"&gt;1945 Bestefartrøye&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;. &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-2A4gom9307k/TpgE08B2fKI/AAAAAAAAB64/El_X_CBtARo/s1600/Kathrin+Hareide+Hansen%252C+plagg+2+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-2A4gom9307k/TpgE08B2fKI/AAAAAAAAB64/El_X_CBtARo/s400/Kathrin+Hareide+Hansen%252C+plagg+2+XXX.JPG" width="300" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Kathrine &lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;har strikka denne flotte strpegenseren:&lt;br /&gt;"Dette er en rullegenser med modifikasjoner:) her er den strikket i 3trådsgarn og "rullingen" er byttet ut med vanlige border/rillestrikk. Genseren er strikket i fargene lyng, petunia, gress grønn og petrol i størrelse 2år i bredde og 4 år i lengde. Den har heller ikke åpning i raglandfellingen, men med en litt videre halsåpning. Og har strikket en rillestrikk buksen til bare med en rille istedet for to."&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-7939087579005370862?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/7939087579005370862/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/stripevariasjonar-2.html#comment-form' title='0 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/7939087579005370862'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/7939087579005370862'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/stripevariasjonar-2.html' title='Stripevariasjonar 2'/><author><name>Kathrine G.</name><uri>http://www.blogger.com/profile/05793356377885203687</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='23' height='32' src='http://1.bp.blogspot.com/_zFkK1P7XlJI/TRsp9wSwGyI/AAAAAAAAAaw/5wGu-N67G2k/S220/01%2B-%2BKathrine.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://1.bp.blogspot.com/-08Zw6_o0_PY/TpgABgJW7VI/AAAAAAAAB6I/bHKwKg8k014/s72-c/Inger+Lise+N%25C3%25A6ss+5+XXX.jpg' height='72' width='72'/><thr:total>0</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-3650298308645404964</id><published>2011-11-28T09:30:00.000+01:00</published><updated>2011-11-29T16:11:32.948+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='julekalender'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Inspirasjon'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='håndlaget'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Jul'/><title type='text'>Julekalender til store og små</title><content type='html'>&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://www.nostebarn.no/itemimages/info/blogg/nov-28-2011_bilde01.jpg" imageanchor="1" style="margin-left:1em; margin-right:1em"&gt;&lt;img border="0" width="600" src="http://www.nostebarn.no/itemimages/info/blogg/nov-28-2011_bilde01.jpg" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;b&gt;Det er bare noen få dager igjen til 1. desember, og til vi kan starte nedtellingen mot julaften på ordentlig. En julekalender kan lages akkurat så enkelt eller avansert som du selv vil.&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;Så lenge jeg kan huske har min snille mamma laget julekalender til småbrødrene mine og meg. 24 bittesmå pakker ganger tre har hun pønsket ut og pakket inn, og tidlig tidlig 1. desember har tre par små barneføtter spent trippet ut av sengene sine for å åpne den aller første pakken. Etter hvert har vi alle tre egentlig blitt alt for store til å ha julekalender, men jammen kom det ikke pakkekalender fra mamma i år også! Kalenderen er en av mine favorittjuletradisjoner, og jeg kjenner fortsatt den deilig barnslige gleden ved å starte dagen med gavebånd og knitrende papir mellom fingrene - og å se at julaften sakte, men sikkert nærmer seg etterhvert som pakkene på kalenderen minker. De siste årene har jeg derfor bestemt meg for at nå er det mamma sin tur til å starte kalde desemberdager med en bitteliten pakke. Mamma måtte få julekalender!&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://www.nostebarn.no/itemimages/info/blogg/nov-28-2011_bilde02.jpg" imageanchor="1" style="margin-left:1em; margin-right:1em"&gt;&lt;img border="0" width="600" src="http://www.nostebarn.no/itemimages/info/blogg/nov-28-2011_bilde02.jpg" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;Det kan være vanskelig å lage julekalender. Eller det kan være kjempelett. I fjor lagde jeg kalenderen av 24 små nummererte papirposer på en snor (enklere blir det ikke!), og oppi posene la jeg forskjellige smågaver. En refleks, en middagsinvitasjon, en julekule, en pakke drops - det tar litt tid å planlegge og kjøpe inn, gavene skal helst ikke koste så mye, men de skal også ha en slags nytteverdi. Vi har for mange ting vi ikke trenger, julekalendermagien ligger i selve det å åpne pakken - husk det! &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;I år gjorde jeg det omvendt, jeg lagde selve kalenderen mer forseggjort, mens innholdet er superenkelt. &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;b&gt;Dette trenger du:&lt;/b&gt;&lt;br /&gt;- Bordbrikker i filt, rød og grå &lt;br /&gt;- Små ringer &lt;br /&gt;- Maljer&lt;br /&gt;- En god saks&lt;br /&gt;- Limpistol&lt;br /&gt;- Nål og tråd&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Først tegnet jeg av tallene 1-24 på den røde filten (bruk gjerne en fin font fra dataen som mal) og klippet dem ut. Ettersom filten jeg brukte var veldig tykk, tok klippingen ganske lang tid. Det gir en fin effekt at tallene står ut fra underlaget, men kalenderen blir nok også fin med tynnere filt til tallene. (Bakgrunnen &lt;i&gt;må&lt;/i&gt; være i et tykt/stabilt materiale, ellers tåler den ikke vekten av pakkene) Deretter arrangerte jeg tallene utover den grå filtbrikken og limte dem på med limpistolen da jeg var fornøyd med plasseringen. Ringene sydde jeg fast med noen enkle sting, og etter å ha hamret på en malje i hvert av de øverste hjørnene, var kalenderen klar. &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Og innholdet? Sjokolade, såklart! Jeg kjøpte 23 fristende konfektbiter hos &lt;a href="http://www.sjokoladebiten.no/"&gt;Sjokoladebiten&lt;/a&gt; på Majorstuen, hver og en pakket inn i litt cellofan og ned i en papirpose med en pen sløyfe på. I den 24. pakken ligger det, tradisjonen tro, en marsipangris.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://www.nostebarn.no/itemimages/info/blogg/nov-28-2011_bilde03.jpg" imageanchor="1" style="margin-left:1em; margin-right:1em"&gt;&lt;img border="0" width="600" src="http://www.nostebarn.no/itemimages/info/blogg/nov-28-2011_bilde03.jpg" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;i&gt;Kalenderen er klar til å sendes avgårde til mor.&lt;/i&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;b&gt;Andre kalenderidéer kan være&lt;/b&gt; &lt;br /&gt;- dele opp et eventyr i 24 deler, så man leser litt videre hver dag&lt;br /&gt;- materialer til å lage julepynt av (dorullkjerner, glitterlim, silkepapir, garn, perler, kvister...)&lt;br /&gt;- et byggesett (Lego el.) der man får en ny del hver dag&lt;br /&gt;- en lapp hver dag med en ting du setter pris på ved personen som får kalenderen&lt;br /&gt;- aktiviteter man kan gjøre sammen (lese en bok, gå tur i skogen, spille et spill, gå på kino, male, gå på teater)&lt;br /&gt;- et puslespill der man får bare noen få nye brikker hver dag&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;...bare fantasien setter grenser, og man kan tilpasse innholdet til den som skal få kalenderen (barn, kjæreste, foreldre, besteforeldre, en god venn...).&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;I år skal vi i Nøstebarn for første gang lage julekalender til alle våre nøstevenner, så om du ikke har en kalender hengende på veggen hjemme, får du uansett muligheten til å vinne kjempefine premier her hos oss! Vi gleder oss skikkelig og har laget klart kalenderpakker av våre favorittprodukter - som ikke bare er gøyale å pakke opp, men også gode å ha.&lt;br /&gt;1. desember legger vi ut link til den første luken både her på bloggen og på vår &lt;a href="https://www.facebook.com/nostebarn"&gt;Facebookside&lt;/a&gt; (husk å like oss på Facebook, så er det lett å få med seg når det kommer en oppdatering fra oss), og helt frem til selveste julaften teller vi ned med en ny premie hver dag. Forhåpentligvis klarer vi å drysse litt julemagi over desemberdagene til alle dere som følger oss. Vil du være med, så heng på!&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-3650298308645404964?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/3650298308645404964/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/julekalender-til-store-og-sma.html#comment-form' title='8 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/3650298308645404964'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/3650298308645404964'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/julekalender-til-store-og-sma.html' title='Julekalender til store og små'/><author><name>Karoline</name><uri>http://www.blogger.com/profile/00183423080702018669</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='31' height='21' src='http://3.bp.blogspot.com/-eWb2VjgFuhk/Te_VrtpPHhI/AAAAAAAAACU/912J7Pe9mWw/s220/2011_0220_01.jpg'/></author><thr:total>8</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-1248488011854086246</id><published>2011-11-24T09:00:00.002+01:00</published><updated>2011-11-24T09:00:04.321+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Strikking'/><title type='text'>Tunika</title><content type='html'>Tunika er eit praktisk plagg for liten og stor. &lt;a href="http://www.nostebarn.no/"&gt;Nøstebarn&lt;/a&gt; har oppskrift på ein &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Tunika-Vest-barn/"&gt;korterma modell&lt;/a&gt; til barn og ein &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Tunika-voksen/"&gt;langerma til vaksne&lt;/a&gt;. Det var fleire som hadde strikka tunika som bidrag til sommarstrikkutfordringa vår. Her kjem dei:&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-Bxn9GdsreG4/TpsjYFRUUhI/AAAAAAAAB_Y/VnDahsj60cg/s1600/Maud+Wetherilt+2+XXX.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-Bxn9GdsreG4/TpsjYFRUUhI/AAAAAAAAB_Y/VnDahsj60cg/s400/Maud+Wetherilt+2+XXX.jpg" width="280" /&gt;&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Maud Wetherilt&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har strikka denne fine tunikaen:&lt;br /&gt;"Strikket i 2-tråds merino lammeull i farge 83 og 41 (tror jeg). Sjiraffknappen har jeg kjøpt på &lt;a href="http://www.etsy.com/shop/joyafibers"&gt;http://www.etsy.com/shop/joyafibers&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Tunikaen var så gøy å strikke at jeg holder på med nr. 2 nå. Har en niese som fortjener en hun også. "&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-MJHZ3P2cI_A/TpskF-pycMI/AAAAAAAAB_g/nFqFipeUuBQ/s1600/Ingeborg+Strand+plagg+2.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-MJHZ3P2cI_A/TpskF-pycMI/AAAAAAAAB_g/nFqFipeUuBQ/s400/Ingeborg+Strand+plagg+2.JPG" width="268" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;Stripete tunika har også &lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Svigermor til Ingeborg&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; strikka:&lt;br /&gt;"Jeg kjøpte garn og &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Tunika-Vest-barn/"&gt;oppskrift til tunika&lt;/a&gt; og tok med på hytta i sommer. Svigermor tok fatt i strikkepinnene og i løpet av uka var det blitt ferdig tunika til 6-åringen. Godt tips til travle småbarnsforeldre - nøstebarnoppskrifter er greie og jeg tipper at mange bestemødre fikser disse! &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Amalie fikk velge farger og mønster selv - det er viktig med tanke på at det skal bli et populært bruksplagg. De rosa stripene ble strikket litt bredere enn de som er i petunia. Sydde igjen halsåpningen istedet for å sette i knapp."&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-RdWD9hIEWFA/Tpsk4b522FI/AAAAAAAAB_o/Z8NRTqrE_JQ/s1600/Elisabeth+Johansen+plagg+2%252C+1+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="265" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-RdWD9hIEWFA/Tpsk4b522FI/AAAAAAAAB_o/Z8NRTqrE_JQ/s400/Elisabeth+Johansen+plagg+2%252C+1+XXX.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-OPfL_9s-fjI/Tpsk9AhX_HI/AAAAAAAAB_w/pvr-LbStgGc/s1600/Elisabeth+Johansen+plagg+2%252C+3%252C+XXXn%25C3%25A6rbilde+halslinning+2.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="265" oda="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-OPfL_9s-fjI/Tpsk9AhX_HI/AAAAAAAAB_w/pvr-LbStgGc/s400/Elisabeth+Johansen+plagg+2%252C+3%252C+XXXn%25C3%25A6rbilde+halslinning+2.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Elisabeth &lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;har strikka denne fine tunikaen med teknikken vevstrikk på bærestykket:&lt;br /&gt;"&lt;span style="font-family: &amp;quot;Tahoma&amp;quot;, &amp;quot;sans-serif&amp;quot;; font-size: 10pt; mso-ansi-language: NO-BOK; mso-bidi-language: AR-SA; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-language: NO-BOK; mso-fareast-theme-font: minor-latin;"&gt;Tenkte jeg skulle dele bilde av den siste tunikaen jeg strikket. Strikket den i fargene syrin, lilla og grå. Jeg har strikket åpningen bak og strikket vevstrikk på rundfellingen. Selve vevstrikket (lilla og syrin-stripene) har jeg strikket med dobbel tråd for større effekt." &lt;br style="mso-special-character: line-break;" /&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-AXT4UPY6s50/TpslsWxOdUI/AAAAAAAAB_4/ZgMh3UoXLv0/s1600/Krisztina+Holen+7.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-AXT4UPY6s50/TpslsWxOdUI/AAAAAAAAB_4/ZgMh3UoXLv0/s400/Krisztina+Holen+7.JPG" width="300" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-wR9C3GMekRg/Tpslwel8GiI/AAAAAAAACAA/4Tz1JYgGRAc/s1600/Krisztina+Holen+3.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="300" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-wR9C3GMekRg/Tpslwel8GiI/AAAAAAAACAA/4Tz1JYgGRAc/s400/Krisztina+Holen+3.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-DMtN1ZHon08/Tpsl0RP4f0I/AAAAAAAACAI/eGEq05boJb4/s1600/Krisztina+Holen+2.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-DMtN1ZHon08/Tpsl0RP4f0I/AAAAAAAACAI/eGEq05boJb4/s400/Krisztina+Holen+2.JPG" width="300" /&gt;&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Krisztina&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; sendte ein e-post med mange gode tankar om kva som er ein god bruksgensar. Tunikakjolen ho har strikka er ein miks av to oppskrifter og oppfyller mange gode kriterier for ein god bruksgenser:&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;"Da jeg for første gang fikk høre om denne utfordringen, tenkte med engang at dette er noe for meg. Jeg har lenge tenkt å lage en tynn genser til min minstejente på litt over 3 år, men trengte nok et lite spark bakfra, for å kunne realisere ideen min. &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Tror mitt bidrag har det meste: Jeg elsker at den er enkel, kan varieres i lengden, den er ikke for tykk selv under utedressen. Kan brukes som genser, hvis vi strammer litt på snurre-båndet. Kan brukes som tunika/kjole med strømper i alle farger og mønster. Den er tynn, men varm, ikke så rart, den er jo strikket av Nøstebarn ull, noe jeg elsker! Alt dette som gjør at denne genseren/jakken kommer garantert til å bli brukt masse. For meg er dette en skikkelig bruksgenser!&lt;br /&gt;Fakta: 2 tråds grå nøstebarn ull, på pinne nr.3. &lt;br /&gt;Veier 115 gr. &lt;br /&gt;Brukt oppskrift nr.&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Tunika-Vest-barn/"&gt;1962 tunika/vest&lt;/a&gt; og &lt;br /&gt;nr.&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Bestefarstroye-2-trads/"&gt;1945 bestefarstrøye&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;Jeg startet med tunika oppskriften, str. 4 år. Armene strikket etter bestefarstrøye, str. 4 år.&lt;br /&gt;avsluttet som tunika igjen i str. 4 år)&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Det finnes både tunika, og kjole blant nøstebarn sine oppskrifter, men ingen av dem er med lang arm. Kanskje noen som kunne tenke seg å strikke denne?"&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-xbl30GaRwPk/Tpso3m_FaQI/AAAAAAAACAQ/Nulffj156gE/s1600/Beate+Nes+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-xbl30GaRwPk/Tpso3m_FaQI/AAAAAAAACAQ/Nulffj156gE/s400/Beate+Nes+XXX.JPG" width="266" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;Her er &lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Beate&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; i sjølvstrikka tunika (&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Tunika-voksen/"&gt;oppskrift 1952&lt;/a&gt;):&lt;br /&gt;"Jeg har strikket tunika til meg selv i nøstebarn sitt silkeullgarn.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Jeg har fulgt oppskriften, men valgte å gå ned til pinnestr nr 4 og har tilpasset maskeantallet for å få riktig størrelse.Jeg har ikke fått veid garnresten, men jeg har en grei liten rest så det gikk under to hesper, selv med tynnere pinner! Dette kommer til å bli en favoritt utover høsten, det kjenner jeg allerede."&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Beate har bloggen &lt;strong&gt;&lt;a href="http://www.strikkebol.blogspot.com/"&gt;Beates Englestrikk&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;.&lt;br /&gt;Takk for inspirasjonen alle 5! Nokom som fekk lyst å strikke ein tunika?&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-1248488011854086246?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/1248488011854086246/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/tunika.html#comment-form' title='3 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/1248488011854086246'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/1248488011854086246'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/tunika.html' title='Tunika'/><author><name>Kathrine G.</name><uri>http://www.blogger.com/profile/05793356377885203687</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='23' height='32' src='http://1.bp.blogspot.com/_zFkK1P7XlJI/TRsp9wSwGyI/AAAAAAAAAaw/5wGu-N67G2k/S220/01%2B-%2BKathrine.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://2.bp.blogspot.com/-Bxn9GdsreG4/TpsjYFRUUhI/AAAAAAAAB_Y/VnDahsj60cg/s72-c/Maud+Wetherilt+2+XXX.jpg' height='72' width='72'/><thr:total>3</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-7477732785557668203</id><published>2011-11-22T09:00:00.001+01:00</published><updated>2011-11-22T09:00:04.681+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Strikking'/><title type='text'>Variasjonar av Bestefartrøye</title><content type='html'>Oppskrift &lt;strong&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Bestefarstroye-2-trads/"&gt;1945 Bestefartrøye&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt; er litt smalare i fasongen enn dei andre gensrane til Nøstebarn. Den er heil enkel med knepping i halsen, men den kan varierast med striper, farge og dekor. Her kjem seks ulike variantar som kom inn til sommarstrikkutfordringa vår:&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-GUbLowNZuEg/TpgioL6va_I/AAAAAAAAB8A/RuajEUTFaGc/s1600/Friederike+Bischoff+1+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-GUbLowNZuEg/TpgioL6va_I/AAAAAAAAB8A/RuajEUTFaGc/s400/Friederike+Bischoff+1+XXX.JPG" width="266" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Friederike Bischoff&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har strikka denne fine genseren (og teppe):&lt;br /&gt;"Først strikket jeg "Babyteppen med hullrad" med 2-tråds Merinoull i fargen petrol. Siden jeg hadde ull til overs og var så utrolig forelsket i Bestefarstrøyen så strikket jeg bare videre... Det var før vår lille prinsessen Leoni ble født, jeg måtte hele tiden holde meg til strikkingen for å holde ut spenningen...Fargen måtte matche både gutt eller jente siden vi ikke visste hva det blir. Og nå er hun her, siden slutten av mars, og trives med både genseren og teppet!"&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-pyqJXwE-Edw/TpgjmEjlnUI/AAAAAAAAB8I/oVL_wtpUqcM/s1600/Ingvild+Snips%25C3%25B8yr+XXX.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="300" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-pyqJXwE-Edw/TpgjmEjlnUI/AAAAAAAAB8I/oVL_wtpUqcM/s400/Ingvild+Snips%25C3%25B8yr+XXX.jpg" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;﻿Ingvild Snipsøyr&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har strikka to stripete variantar:&lt;br /&gt;"Her er mitt bidrag til sommarutfordringa. Desse gensarane er basert på oppskrifta bestefartrøye til nøstebarn og er strikka i 2 tråd merinoull. Syns den vert ekstra fin når ein strikkar den i striper, noko eg har gjort tidlegare også:) Den lilla er det eg som har strikka, medan eg fekk hjelp av mor mi til å strikke den andre. Desse gensarane skal bli gode barnehagegensarar for tvillingane mine Ingrid og Eivind (snart 2 år):) "&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Ingvild har bloggen &lt;strong&gt;&lt;a href="http://www.strikkekorga.blogspot.com/"&gt;Strikkekorga.&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-JWvCNGuCVO4/TpgkanQOeGI/AAAAAAAAB8Q/b1tDG225XLg/s1600/Ingeborg+Strand+3+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-JWvCNGuCVO4/TpgkanQOeGI/AAAAAAAAB8Q/b1tDG225XLg/s400/Ingeborg+Strand+3+XXX.JPG" width="266" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-2su0x6hk11s/TpgkdE1jqpI/AAAAAAAAB8Y/k8yogNve8Gw/s1600/Ingeborg+Strand+2+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="166" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-2su0x6hk11s/TpgkdE1jqpI/AAAAAAAAB8Y/k8yogNve8Gw/s320/Ingeborg+Strand+2+XXX.JPG" width="320" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Ingeborg Strand&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har strikka med fine striper:&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: &amp;quot;Times New Roman&amp;quot;, &amp;quot;serif&amp;quot;; font-size: 12pt; mso-ansi-language: NO-BOK; mso-bidi-language: AR-SA; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-language: NO-BOK; mso-fareast-theme-font: minor-latin;"&gt;"I sommer har jeg strikka bestefarstrøye til minstejenta som er 11 måneder. Jeg brukte petunia som grunnfarge og lagde striper i lyng. Nederst på bolen og armene har jeg strikka inn en forsterkning i silke. Genseren passer fint både inne og ute:-) "&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-Ln6n8K5-qtg/TpglCjreBVI/AAAAAAAAB8g/Sz0zdvpaErY/s1600/Marthe+S+Aune+XXX+2.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-Ln6n8K5-qtg/TpglCjreBVI/AAAAAAAAB8g/Sz0zdvpaErY/s400/Marthe+S+Aune+XXX+2.JPG" width="212" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-family: &amp;quot;Times New Roman&amp;quot;, &amp;quot;serif&amp;quot;; font-size: 12pt; mso-ansi-language: NO-BOK; mso-bidi-language: AR-SA; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-language: NO-BOK; mso-fareast-theme-font: minor-latin;"&gt;Så fin Bestefarstrøya vart i Gressgrønn! Marte har strikka og du kan lese meir info om genseren på &lt;strong&gt;&lt;a href="http://tussabloggen.blogspot.com/2011/07/sommerstrikk.html"&gt;Tussabloggen&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-iM2IJUSRCIs/Tpg1dhXiIjI/AAAAAAAAB8o/I0hOTvZVg6k/s1600/Renathe+Aglen+1+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="266" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-iM2IJUSRCIs/Tpg1dhXiIjI/AAAAAAAAB8o/I0hOTvZVg6k/s400/Renathe+Aglen+1+XXX.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: &amp;quot;Times New Roman&amp;quot;, &amp;quot;serif&amp;quot;; font-size: 12pt; mso-ansi-language: NO-BOK; mso-bidi-language: AR-SA; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-language: NO-BOK; mso-fareast-theme-font: minor-latin;"&gt;&lt;/span&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Renate &lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;har strikka denne&amp;nbsp; fine varianten:&lt;br /&gt;"Jeg har strikket deres Bestefartrøye i 2 trådsgarn i fargene 32 (rosa) og 13 (brunt). Gjorde små forandringer og strikket vrangbord til ermene og nede, med vridd rett, for ekstra fin detalj. Er vist "stripe-mamma" siden 70% av alt i klesskapet er stripete, så ble såklart striper selv på bestefartrøyen. Fant noen knusebedårende blomster knapper på Husfliden som pynter mer enn nok på plagget. Ermene strikket jeg litt lengre (2 cm) og 2 cm lengre i hel lengde så jenta mi kan nok bruke denne hele vinteren! :)&lt;br /&gt;Den satt som et skudd på! Utrolig fin passform, så Storebror må nok få en han også etterhvert. Strikket i størrelse 1 år."&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-f7l8QrHGjhs/TpsPpyDq0tI/AAAAAAAAB_I/7qzDASPWgzE/s1600/Merete+Jansvik+Toft+1+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-f7l8QrHGjhs/TpsPpyDq0tI/AAAAAAAAB_I/7qzDASPWgzE/s400/Merete+Jansvik+Toft+1+XXX.JPG" width="266" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-rybiAn0nXzE/TpsPtqSRjWI/AAAAAAAAB_Q/aHRmmqYNGug/s1600/Merete+Jansvik+Toft+2%252C+XXXn%25C3%25A6rbilde+knappestolpe.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-rybiAn0nXzE/TpsPtqSRjWI/AAAAAAAAB_Q/aHRmmqYNGug/s400/Merete+Jansvik+Toft+2%252C+XXXn%25C3%25A6rbilde+knappestolpe.JPG" width="266" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Merete &lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;har strikka denne&amp;nbsp;fine gesneren,&amp;nbsp;der dekoren er kantane som er som eit smykke:&lt;br /&gt;"Jeg har tatt sommerutfordringen, og har strikket en bestefarsgenser med litt modifikasjoner. Har blogget den &lt;strong&gt;&lt;a href="http://meretesmonstermonster.blogspot.com/2011/06/fargeglad-bestefar.html"&gt;her,&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt; med bilder og forklaringer på modifikasjoner."&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-CTcBVj6Z2S8/Tpg18JcRNkI/AAAAAAAAB8w/ZOxk5xyb6eg/s1600/Tina+Tandle+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="265" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-CTcBVj6Z2S8/Tpg18JcRNkI/AAAAAAAAB8w/ZOxk5xyb6eg/s400/Tina+Tandle+XXX.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;Så til slutt eit flott knippe bestefartrøyer strikka av&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt; Tina&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;:&lt;br /&gt;"Eg har i sommar strikka endå ei bestefarstrøye – og det er ikkje så mykje kreativt som er gjort av endringar i original oppskrift. Det einaste tilpasningen eg har gjort er å strikke bol og armar lenger enn det som er oppgitt (sidan eg hadde fått med meg at den kanskje kunne vere litt kort på bloggen).&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Bestefarstrøya som eg har strikka i sommar er den lilla på den største jenta på bildet. Strikketøyet var perfekt til sommaren – bolen vart strikka mens eg køyrde E6 frå Sogndal til Lofoten. Armane på returen, og så sett saman når eg kom heim. "&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;Takk for fine bidrag! Og får nokon lyst til å strikke Bestefartrøye kan dei kjøpe oppskrift &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Bestefarstroye-2-trads/"&gt;her&lt;/a&gt; :-)&lt;/strong&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-7477732785557668203?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/7477732785557668203/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/variasjonar-av-bestefartrye.html#comment-form' title='0 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/7477732785557668203'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/7477732785557668203'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/variasjonar-av-bestefartrye.html' title='Variasjonar av Bestefartrøye'/><author><name>Kathrine G.</name><uri>http://www.blogger.com/profile/05793356377885203687</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='23' height='32' src='http://1.bp.blogspot.com/_zFkK1P7XlJI/TRsp9wSwGyI/AAAAAAAAAaw/5wGu-N67G2k/S220/01%2B-%2BKathrine.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://3.bp.blogspot.com/-GUbLowNZuEg/TpgioL6va_I/AAAAAAAAB8A/RuajEUTFaGc/s72-c/Friederike+Bischoff+1+XXX.JPG' height='72' width='72'/><thr:total>0</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-3812764667936206862</id><published>2011-11-17T09:00:00.002+01:00</published><updated>2011-11-17T09:00:07.088+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Strikking'/><title type='text'>Ribbestrikk 2</title><content type='html'>&lt;strong&gt;På tysdag var ribbestrikk tema og i dag får de meir inspirasjon. Alt er bidrag som kom inn til sommarstrikkutfordringa vår:&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-NmozREUqaIY/TpsGHsVEqFI/AAAAAAAAB-Q/WodgyXtzvrk/s1600/Hege+Lothe+1XXX.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-NmozREUqaIY/TpsGHsVEqFI/AAAAAAAAB-Q/WodgyXtzvrk/s400/Hege+Lothe+1XXX.jpg" width="238" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-family: &amp;quot;Times New Roman&amp;quot;, &amp;quot;serif&amp;quot;; font-size: 12pt; mso-ansi-language: NO-BOK; mso-bidi-language: AR-SA; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-language: NO-BOK; mso-fareast-theme-font: minor-latin;"&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Hege&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har laga denne fine gensaren etter oppskrift &lt;strong&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Ribbegenser-2-trads/"&gt;1942 Ribbegenser&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;:&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: &amp;quot;Times New Roman&amp;quot;, &amp;quot;serif&amp;quot;; font-size: 12pt; mso-ansi-language: NO-BOK; mso-bidi-language: AR-SA; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-language: NO-BOK; mso-fareast-theme-font: minor-latin;"&gt;"Hei, eg har strikka ein gensar til tanteungen min som heiter nils. Eg tykkjer eg laga ei bra blanding med litt rolege fargar som passar godt saman. Og systra mi var veldig godt nøgd. Gensaren er ribbestrikk og er nok i bruk heile hausten og vinteren."&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-YowHWA0FOmk/TpsHJICtL5I/AAAAAAAAB-Y/8OsW2-VpzpE/s1600/Inger+Lise+N%25C3%25A6ss+4+XXX.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="265" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-YowHWA0FOmk/TpsHJICtL5I/AAAAAAAAB-Y/8OsW2-VpzpE/s400/Inger+Lise+N%25C3%25A6ss+4+XXX.jpg" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-family: &amp;quot;Times New Roman&amp;quot;, &amp;quot;serif&amp;quot;; font-size: 12pt; mso-ansi-language: NO-BOK; mso-bidi-language: AR-SA; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-language: NO-BOK; mso-fareast-theme-font: minor-latin;"&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Inger &lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;har strikka ein litt tjukkare ribbgenser etter oppskrift 1944 Ribbegenser:&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: &amp;quot;Times New Roman&amp;quot;, &amp;quot;serif&amp;quot;; font-size: 12pt; mso-ansi-language: NO-BOK; mso-bidi-language: AR-SA; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-language: NO-BOK; mso-fareast-theme-font: minor-latin;"&gt;"Jeg rakk akkurat å få ferdig en genser til - en ribbegenser i dobbelt 2-tråds garn (grønt og to brunfarger). Ingen modifikasjoner ift. oppskriften."&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-family: &amp;quot;Times New Roman&amp;quot;, &amp;quot;serif&amp;quot;; font-size: 12pt; mso-ansi-language: NO-BOK; mso-bidi-language: AR-SA; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-language: NO-BOK; mso-fareast-theme-font: minor-latin;"&gt;Inger har bloggen &lt;strong&gt;&lt;a href="http://www.retrobabydesign.blogspot.com/"&gt;Retrobaby&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;.&amp;nbsp;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-TyfAr8dR8AA/TpsICuEd0oI/AAAAAAAAB-g/C4tnD1TFCsI/s1600/Anne+Brit+Sukka+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="300" oda="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-TyfAr8dR8AA/TpsICuEd0oI/AAAAAAAAB-g/C4tnD1TFCsI/s400/Anne+Brit+Sukka+XXX.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Anne Brit&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har strikka denne: &lt;br /&gt;"Jeg har strikket en ribbgenser i størrelse 4 år, til ei jente som er veldig glad i rosa og lilla. Liker veldig godt å blande inn brunt, for det går til det meste. Er også veldig glad i å strikke ribbestrikk, for da kan plagget brukes ekstra lenge. Akkurat nå holder jeg på med en lik genser til den ene lillesøstera hennes, i lyng, naturbrunt og naturbeige. Den siste søstera skal få en i syrin, naturbrun og naturbeige. &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Merket på brystet er mitt merke som jeg syr på alle klærne jeg lager. :)&lt;br /&gt;Anne Brit har bloggen &lt;a href="http://www.absukka.blogspot.com/"&gt;&lt;strong&gt;Anne brits lille verden&lt;/strong&gt;&lt;/a&gt;.&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-6JuHFOfd2r8/TpsJA4CWPGI/AAAAAAAAB-o/mmGtmVA-Egs/s1600/Jessica+Haaland+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="266" oda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-6JuHFOfd2r8/TpsJA4CWPGI/AAAAAAAAB-o/mmGtmVA-Egs/s400/Jessica+Haaland+XXX.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Jessica&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har strikka denne etter &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Ribbegenser-2-trads/"&gt;1942 Ribbegenser&lt;/a&gt;:&lt;br /&gt;"Eg har strikka denne genseren i størrelse 1 år til min skjønne vesle prins. Den er stor på han no, men søt likevel. Han er 9 mnd no. Den er strikka etter oppskrift 1942 ribbegenser."&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-_vwoo-KPssY/TpsKyn7n5eI/AAAAAAAAB-w/cwzTwooG6DQ/s1600/Heidi+Rudidalen.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-_vwoo-KPssY/TpsKyn7n5eI/AAAAAAAAB-w/cwzTwooG6DQ/s400/Heidi+Rudidalen.JPG" width="223" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Heidi&lt;/span&gt; &lt;/strong&gt;har strikka denne gode genseren:&lt;br /&gt;"&lt;span style="color: #1f497d;"&gt;&lt;span style="font-family: Calibri;"&gt;Hei. Denne har jeg strikket i sommer. Har lenge ønsket meg en turgenser ,med høy hals, som ikke ”klumper” under vind-/ski- jakka. Genseren har jeg strikket i 3-tråds nøstebarngarn. Farge lys blå. Brukte oppskriften på kragejakke som utg.pungt. ” Hoppet over” vr.borden og la opp det masketallet som er oppgitt etter øking. Strikket rundt i ribbestrikk, 2r, 2vr. Fellte noen masker midt foran til hals åpning, samtidig som jeg startet raglanfellingen. Genseren sitter tett inntil kroppen , uten å stramme. "&lt;/span&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-x3APYKlgDnA/TpsL41DtX6I/AAAAAAAAB-4/FIjN1qu3xm4/s1600/Linda+Kristin+Skarsem+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-x3APYKlgDnA/TpsL41DtX6I/AAAAAAAAB-4/FIjN1qu3xm4/s400/Linda+Kristin+Skarsem+XXX.JPG" width="266" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;strong&gt;Linda&lt;/strong&gt; &lt;/span&gt;har strikka denne: &lt;br /&gt;"&lt;span style="font-family: &amp;quot;Times New Roman&amp;quot;, &amp;quot;serif&amp;quot;; font-size: 12pt; mso-ansi-language: NO-BOK; mso-bidi-language: AR-SA; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-language: NO-BOK; mso-fareast-theme-font: minor-latin;"&gt;Dette er &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Ribbegenser-2-trads/"&gt;2-tråds ribbegenser&lt;/a&gt; oppskriften til Nøstebarn... Var et herlig strikk, stripene gjør at strikkinga fyker unna :-)"&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;Takk for mykje inspirasjon til fin ribbestrikk :-)&lt;/strong&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-3812764667936206862?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/3812764667936206862/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/ribbestrikk-2.html#comment-form' title='3 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/3812764667936206862'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/3812764667936206862'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/ribbestrikk-2.html' title='Ribbestrikk 2'/><author><name>Kathrine G.</name><uri>http://www.blogger.com/profile/05793356377885203687</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='23' height='32' src='http://1.bp.blogspot.com/_zFkK1P7XlJI/TRsp9wSwGyI/AAAAAAAAAaw/5wGu-N67G2k/S220/01%2B-%2BKathrine.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://1.bp.blogspot.com/-NmozREUqaIY/TpsGHsVEqFI/AAAAAAAAB-Q/WodgyXtzvrk/s72-c/Hege+Lothe+1XXX.jpg' height='72' width='72'/><thr:total>3</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-8817988889111335003</id><published>2011-11-15T09:00:00.000+01:00</published><updated>2011-11-16T14:16:58.157+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Strikking'/><title type='text'>Ribbestrikk</title><content type='html'>&lt;strong&gt;Ribbestrikk i plagg,som til dømes 2 rett og 2 vrang, gir gode superelastiske plagg. Ein kan strikke dei litt store og ein kan bruke dei lenge. Gode å ha på både inne og ute. Supert under regnkler og dress. Og fint er det og!? Me fekk inn mange fine døme på ribbestrikka plagg til sommarstrikkutfordringa vår:&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-4VSBSX2elJo/Tpg4We7-5hI/AAAAAAAAB84/jx2SG-2MM1A/s1600/Vibeke+Holtn%25C3%25A6s+1XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="240" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-4VSBSX2elJo/Tpg4We7-5hI/AAAAAAAAB84/jx2SG-2MM1A/s400/Vibeke+Holtn%25C3%25A6s+1XXX.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-8qiMRX18U9M/Tpg4XQLT2UI/AAAAAAAAB9A/blgDyjg_uTA/s1600/Vibeke+Holtn%25C3%25A6s+2+XXX.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="300" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-8qiMRX18U9M/Tpg4XQLT2UI/AAAAAAAAB9A/blgDyjg_uTA/s400/Vibeke+Holtn%25C3%25A6s+2+XXX.jpg" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Vibeke&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har strikka denne fine jakka&amp;nbsp; (&lt;strong&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Hentesett-ribbestrikk-2-trads/"&gt;1961 Hansemanns hentesett&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt; + Strikk til nøstebarn) og viser godt at plagga er passelige lenge. dette skriv ho meir om på bloggen sin, &lt;strong&gt;&lt;a href="http://handmadevibeke.blogspot.com/2010/09/passer-enna.html"&gt;Handmade Vibeke&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-T30JH27sa58/Tpg5mcwp7BI/AAAAAAAAB9I/yS9vldBFvcQ/s1600/Marthe+S+Aune++Bestemor+4.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-T30JH27sa58/Tpg5mcwp7BI/AAAAAAAAB9I/yS9vldBFvcQ/s400/Marthe+S+Aune++Bestemor+4.JPG" width="300" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Marthe&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har strikka denne trøya etter oppskrift &lt;strong&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Barneundertoy/"&gt;1905 Ribbestrikka undertøye&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;. Fin som trøye eller vest. Marthe har &lt;strong&gt;&lt;a href="http://www.tussabloggen.blogspot.com/"&gt;Tussabloggen.&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-SsHIHtAEYSY/Tpg7nY-ISnI/AAAAAAAAB9Q/5gwCTAaLn0E/s1600/Angela+Barsnes+1+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="300" oda="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-SsHIHtAEYSY/Tpg7nY-ISnI/AAAAAAAAB9Q/5gwCTAaLn0E/s400/Angela+Barsnes+1+XXX.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Angela &lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;har strikka &lt;strong&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Ribbegenser-2-trads/"&gt;1942 Ribbgenser&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt; i fine fargar.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-6AxfnziTUIM/Tpg83H5MhPI/AAAAAAAAB9o/btFVZ2ri900/s1600/Copy+of+Hilde+N%25C3%25A6ss+4+XXX.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="280" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-6AxfnziTUIM/Tpg83H5MhPI/AAAAAAAAB9o/btFVZ2ri900/s400/Copy+of+Hilde+N%25C3%25A6ss+4+XXX.jpg" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Hilde Næss&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har strikka denne spreke genseren med utgongspunkt i Oppskrift 1913 Ribbgenser (Eg ber om orsak for at biletet ikkje står rett vei):&lt;br /&gt;"Legger ved noen bilder av gensere jeg har strikket av nøstebarngarn og -oppskrifter i sommer. Eieren slo seg veldig vrang når det skulle fotograferes, så modellen er en tøyhund med litt rar kroppsfasong.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Ribbegenseren er strikket i 22 rødt, 82 gult og 83 oransj 3-tråds garn på pinne 4."&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-8jSVXe37nSg/Tpg_b884o2I/AAAAAAAAB94/y9du61Azib4/s1600/Margrete+A+Roer+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="300" oda="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-8jSVXe37nSg/Tpg_b884o2I/AAAAAAAAB94/y9du61Azib4/s400/Margrete+A+Roer+XXX.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Margrete&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har laga ein fin vri på ribbestrikken:&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;"Jeg har strikket en brun jakke, etter oppskrift fra den stripete nøstebarnjakka med raglanfelling. Istedetfor striper har jeg strikket en slags form for ribbestrikk, ikke vanlig ribbestrikk, men noe slags mønstrete ribb på en måte, som gjør at jakka blir noe smalere i fasongen:)"&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Takk for inspirasjonen!&amp;nbsp;På torsdag&amp;nbsp;kjem det meir ribbestrikk&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-8817988889111335003?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/8817988889111335003/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/ribbestrikk.html#comment-form' title='5 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/8817988889111335003'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/8817988889111335003'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/ribbestrikk.html' title='Ribbestrikk'/><author><name>Kathrine G.</name><uri>http://www.blogger.com/profile/05793356377885203687</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='23' height='32' src='http://1.bp.blogspot.com/_zFkK1P7XlJI/TRsp9wSwGyI/AAAAAAAAAaw/5wGu-N67G2k/S220/01%2B-%2BKathrine.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://4.bp.blogspot.com/-4VSBSX2elJo/Tpg4We7-5hI/AAAAAAAAB84/jx2SG-2MM1A/s72-c/Vibeke+Holtn%25C3%25A6s+1XXX.JPG' height='72' width='72'/><thr:total>5</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-491938855348843710</id><published>2011-11-11T23:15:00.001+01:00</published><updated>2011-11-11T23:41:32.577+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Informasjon'/><title type='text'>I ny drakt</title><content type='html'>&lt;b&gt;Nei, du har ikke kommet feil - Nøstebloggen har bare fått seg en skikkelig make-over!&lt;/b&gt; Jeg lovet å fortsette bloggen i samme stil som den alltid har vært, men jeg kunne ikke dy meg for å oppdatere utseendet en smule. Jeg håper disse forandringene vil gjøre det lettere for dere å finne frem på bloggen, både i nye og gamle innlegg. Etter hvert vil det komme en ordentlig oversikt over de mest populære innleggene, liste over gratismønstre og veiledninger vi har lagt ut, og også et stort inspirasjonsgalleri med innsendte bidrag fra dere som leser bloggen. &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;I mellomtiden ønsker jeg dere en riktig god helg! Jeg håper på sol, men ullfleecejakken får nok bli med ut på tur i helgen uansett ;)&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://www.flickr.com/photos/heartofemerald/6335102469/"&gt;&lt;img height="640" src="http://farm7.static.flickr.com/6227/6335102469_01336bd8e9_z.jpg" width="427" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-491938855348843710?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/491938855348843710/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/i-ny-drakt.html#comment-form' title='7 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/491938855348843710'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/491938855348843710'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/i-ny-drakt.html' title='I ny drakt'/><author><name>Karoline</name><uri>http://www.blogger.com/profile/00183423080702018669</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='31' height='21' src='http://3.bp.blogspot.com/-eWb2VjgFuhk/Te_VrtpPHhI/AAAAAAAAACU/912J7Pe9mWw/s220/2011_0220_01.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://farm7.static.flickr.com/6227/6335102469_01336bd8e9_t.jpg' height='72' width='72'/><thr:total>7</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-1152498680606913235</id><published>2011-11-10T09:00:00.000+01:00</published><updated>2011-11-11T22:03:06.971+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Strikking'/><title type='text'>Variasjonar over Veksejakke</title><content type='html'>Ei av dei mest populære oppskriftene våre er &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Voksejakke-baby/"&gt;Veksejakke/Voksejakke&lt;/a&gt; (&lt;strong&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Voksejakke-baby/"&gt;Oppskrift 1921&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt; + &lt;strong&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Oppskriftsbok/"&gt;Strikk til nøstebarn&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;). Namnet kjem av at jakka nettopp veks med bornet. Jakka er strikka i eit stykke i rillestrikk og i 2-tråds Merinoull eller Silkeull. (Det er også ei oppskrift på liknande jakke til vaksne: &lt;strong&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkeoppskrift-Hettejakke-til-voksen-2trd/"&gt;1971 Rillestrikket hettejakke&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;.) I dag får du sjå fire ulike variantar av Veksejakka som kom inn til Sommarstrikkutfordringa vår:&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-NFn0aMij_P8/Tpgc5MATN_I/AAAAAAAAB7A/BFZK5a0EFhM/s1600/Tone+Gurendal+XXX.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="265" oda="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-NFn0aMij_P8/Tpgc5MATN_I/AAAAAAAAB7A/BFZK5a0EFhM/s400/Tone+Gurendal+XXX.jpg" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-M5G1XP6CoOs/Tpgc8lQ6j9I/AAAAAAAAB7I/-ne9RcTK-bw/s1600/Tone+Gurendal+2+XXX.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="321" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-M5G1XP6CoOs/Tpgc8lQ6j9I/AAAAAAAAB7I/-ne9RcTK-bw/s400/Tone+Gurendal+2+XXX.jpg" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;Denne vakre utgåva av Veksejakke står &lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Tone&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; for:&lt;br /&gt;"Her kommer mitt andre bidrag til sommerutfordringen.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Denne gangen en søt voksejakke i lilla 2 trådsgarn med hekla kant og hekla små blomster.&lt;br /&gt;På knappene som er fra &lt;a href="http://www.snellaogpetronella.no/"&gt;Snella og Petronella&lt;/a&gt; står det: Super Søte Maja :)&lt;br /&gt;Mønsteret var enkelt å skjønne seg på og det gikk utmerket å strikke i bilen på ferie :)&lt;br /&gt;Et fantastisk plagg, allerede en favoritt på lille snella mi!!!!&lt;br /&gt;Luen og sokkene er også fra Strikk til Nøstebarn og buksen er i ullfrotté."&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-Y5LbBSqUzbY/Tpgdw1aZjcI/AAAAAAAAB7Q/EQPX59VAGz4/s1600/Kathrine+%25C3%2598deg%25C3%25A5rd+1+X.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="300" oda="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-Y5LbBSqUzbY/Tpgdw1aZjcI/AAAAAAAAB7Q/EQPX59VAGz4/s400/Kathrine+%25C3%2598deg%25C3%25A5rd+1+X.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Kathrine &lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;har strikka ei delikat Veksejakke med litt anna løysing på knappane:&lt;br /&gt;"Mitt bidrag er en voksejakke strikket i hvit silkeull fra nøstebarn.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Jeg har strikket den som i oppskriften, men uten knappehull. Jeg har heklet fastmasker rundt alle kanter, for å få pene kanter. Knappene er "rampeunger" fra &lt;a href="http://www.snellaogpetronella.no/"&gt;Snella og Petronella&lt;/a&gt;, og jeg har heklet hemper for å lukke jakken."&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-49A4jYqOT1M/Tpge4sBuczI/AAAAAAAAB7g/4WP6fsf6Wkc/s1600/Stine+Marie+Thomassen_Maria+Morsdal+1+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="320" oda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-49A4jYqOT1M/Tpge4sBuczI/AAAAAAAAB7g/4WP6fsf6Wkc/s320/Stine+Marie+Thomassen_Maria+Morsdal+1+XXX.JPG" width="240" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-MbkxlAcwO58/Tpge-mSJm9I/AAAAAAAAB7o/VpI2DL4K-dI/s1600/Stine+Marie+Thomassen_Maria+Morsdal+2+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="320" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-MbkxlAcwO58/Tpge-mSJm9I/AAAAAAAAB7o/VpI2DL4K-dI/s320/Stine+Marie+Thomassen_Maria+Morsdal+2+XXX.JPG" width="240" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;strong&gt;Stine &lt;/strong&gt;&lt;/span&gt;har strikka veksejakka i striper og uten hette: Kjempefin!:&lt;br /&gt;"Etter å ha klart "enkel nøstebarngenser" , gjøv jeg løs på neste prosjekt. Jeg syns voksejakken på forsia av oppskriftsboka så så flott ut, og etter noen dager med tenkning, lesing av mønster og grubling på om jeg kunne klare det, tok jeg sjansen..&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Nå hadde jeg fått litt mer farger, og ønsket å strikke i blått til gullklompen. Jeg syns denne blåfargen er flott, -men samtidig litt sterk, så da tok jeg brunt også for å "roe" det litt ned synsmessig. Syns de fargene sto godt til hverandre, og blå og brunt er det ofte man får guttebukser i, så da ville det bli lett å finne bukser som matchet :o)&lt;br /&gt;Jeg er jo veldig glad i striper, så også denne fikk et enkelt stripemønster. Forrige genser hadde striper i ulike tykkelser, denne gangen ble det 4 riller i hver farge. Siden jakka strikkes fra arm til arm, kommer stripene vertikalt denne gang, syns det ble ganske stilig :o)&lt;br /&gt;Jeg har valgt å ikke ha hette, syns det er mest "i veien" for så små barn. Ser man nøye på bildene har jeg ikke fått heklet kant rundt halsåpninga enda, men det kommer..... trur æ ;o) Kjøpte knapper med brune bamser på som passet fint til jakka."&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-zFJj4TbFI_k/TpggLwzH7MI/AAAAAAAAB7w/cD8tMT5qyKU/s1600/Eli+Tronsmo+1XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-zFJj4TbFI_k/TpggLwzH7MI/AAAAAAAAB7w/cD8tMT5qyKU/s400/Eli+Tronsmo+1XXX.JPG" width="266" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-59l4OcoEV7w/TpggVlyQn6I/AAAAAAAAB74/WvQ_zh7DMLs/s1600/Eli+Tronsmo+3+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-59l4OcoEV7w/TpggVlyQn6I/AAAAAAAAB74/WvQ_zh7DMLs/s400/Eli+Tronsmo+3+XXX.JPG" width="266" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Eli &lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;har strikka jakka i største str (3-5 år) og med ein romantisk vri:&lt;br /&gt;"Mitt bidrag er en versjon av voksejakken. Jeg har laget den i mange farger og størrelser gjennom årene til mine tre barn. Modellen er veldig god fordi den både er praktisk og fin. Alle barna har jakken i flere farger - liggende i barnehagen og hjemme. Oppskriften er god å strikke for travle mødre som ofte blir avbrutt og som ikke har tid til de lange konsentrerte øktene med telling og felling.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Denne gangen strikket jeg den uten hette. Istedet satte jeg på en krage fra nøstebarnoppskrift nr. &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Jakke-med-rundfelling/"&gt;1943&lt;/a&gt;. Så sydde jeg på et elastisk fløyelsbånd rundt brystet, og pyntet med en liten engel-knapp på ryggen. Revet med av all denne pyntingen sydde jeg til slutt på en strikket blonde nederst og på kragen. (Blonden er ikke nøstebarnoppskrift men fra boken "Myk start" av Mai Langhelle.) Både jeg og datteren min på fem er fornøyde med resultatet."&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;Takk for fine bidrag! Fint å sjå så mange variasjonar av ei oppskrift!&lt;/strong&gt;&lt;br&gt;&lt;br&gt;&lt;br&gt;&lt;br&gt;&lt;a href="http://www.bloglovin.com/blog/2136365/nosteblogg?claim=jjxdarjgnxj"&gt;Følg min blogg med bloglovin&lt;/a&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-1152498680606913235?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/1152498680606913235/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/variasjonar-over-veksejakke.html#comment-form' title='6 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/1152498680606913235'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/1152498680606913235'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/variasjonar-over-veksejakke.html' title='Variasjonar over Veksejakke'/><author><name>Kathrine G.</name><uri>http://www.blogger.com/profile/05793356377885203687</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='23' height='32' src='http://1.bp.blogspot.com/_zFkK1P7XlJI/TRsp9wSwGyI/AAAAAAAAAaw/5wGu-N67G2k/S220/01%2B-%2BKathrine.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://2.bp.blogspot.com/-NFn0aMij_P8/Tpgc5MATN_I/AAAAAAAAB7A/BFZK5a0EFhM/s72-c/Tone+Gurendal+XXX.jpg' height='72' width='72'/><thr:total>6</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-5071838288078911955</id><published>2011-11-08T09:00:00.001+01:00</published><updated>2011-11-08T09:00:02.553+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Dekor'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Strikking'/><title type='text'>Fleire idear til dekor</title><content type='html'>&lt;strong&gt;Ein kan dekorere strikkeplagg på så mange måtar. I dag får du idear til korleis du kan dekorere&amp;nbsp;med&amp;nbsp;med teknikkane hekling, broderi og strikk.&amp;nbsp;Alle saman kom inn til sommarstrikkutfordringa vår:&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-g6snsTOTUlI/TpfsK3e_IzI/AAAAAAAAB4o/kWLAHNDF540/s1600/Mette+S+Dingen+5+XXX.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-g6snsTOTUlI/TpfsK3e_IzI/AAAAAAAAB4o/kWLAHNDF540/s400/Mette+S+Dingen+5+XXX.jpg" width="372" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-Dy9RGav0xdY/TpfsVnIL7lI/AAAAAAAAB4w/zaGYx2n1xSA/s1600/Mette+S+Dingen+7+XXX.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="311" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-Dy9RGav0xdY/TpfsVnIL7lI/AAAAAAAAB4w/zaGYx2n1xSA/s400/Mette+S+Dingen+7+XXX.jpg" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-ZzfOeVDx0hY/Tpfseqh5OaI/AAAAAAAAB44/60fyjjYHgN8/s1600/Mette+S+Dingen+10+XXX.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-ZzfOeVDx0hY/Tpfseqh5OaI/AAAAAAAAB44/60fyjjYHgN8/s400/Mette+S+Dingen+10+XXX.jpg" width="322" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0pt;"&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Mette&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har strikka denne jakka etter oppskrift 1943 Jakke med rundfelling: &lt;/div&gt;&lt;div class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0pt;"&gt;"Hei, her kommer enda et bidrag til sommerutfordringen - rakk det såvidt! :) Jeg har strikket jakke med rundfelling i dobbel totråds - i en retrofin søttitallsgladhippie-utgave! Denne jakken er jo så kjapp og grei å strikke, jeg tror jeg brukte mer tid på pynt og stæsj enn på selve strikkingen! Mange bilder, og flere detaljer, på bloggen min, &lt;strong&gt;&lt;a href="http://tovrange.blogspot.com/2011/08/sttitallsfin-gladhippie.html"&gt;her&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;.&amp;nbsp;&lt;/div&gt;&lt;div class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0pt;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-ZJjZZaY3yb0/TpfuwsWbCnI/AAAAAAAAB5A/P9qF_0P_27w/s1600/Marte+Aune+H%25C3%25B8vik+2+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="300" oda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-ZJjZZaY3yb0/TpfuwsWbCnI/AAAAAAAAB5A/P9qF_0P_27w/s400/Marte+Aune+H%25C3%25B8vik+2+XXX.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&amp;nbsp;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-AumTBk8P1k4/Tpfu9BcOpEI/AAAAAAAAB5Q/Cb3apN5fofc/s1600/Marte+Aune+H%25C3%25B8vik+1XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="320" oda="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-AumTBk8P1k4/Tpfu9BcOpEI/AAAAAAAAB5Q/Cb3apN5fofc/s320/Marte+Aune+H%25C3%25B8vik+1XXX.JPG" width="240" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Marte &lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;har strikka denne fine gensaren med monster på : &lt;br /&gt;"Her er mitt bidrag til sommerutfordringa deres.&lt;br /&gt;Det er raglangenseren i 3-trådsgarn fra boka deres strikka i turkist og brunt. Jeg har brukt maskeantallet til 2års størrelsen og lengden til 4 år. Mottaker er tantegutten min som tidligere har fått monsterbukse i de samme fargene. "&lt;br /&gt;Mette har ein fin blogg som heiter &lt;strong&gt;&lt;a href="http://www.koskaos.blogspot.com/"&gt;Kos &amp;amp; Kaos&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-CSyZ7XIedA8/TpfwUjqxxnI/AAAAAAAAB5Y/YUo9PmZATn4/s1600/Vibeke+Sundfjord+1+XXX.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-CSyZ7XIedA8/TpfwUjqxxnI/AAAAAAAAB5Y/YUo9PmZATn4/s400/Vibeke+Sundfjord+1+XXX.jpg" width="307" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-Ynqgwh3DU9E/TpfwcumdRLI/AAAAAAAAB5g/QE1VG9FIoEM/s1600/Vibeke+Sundfjord+3+XXX.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-Ynqgwh3DU9E/TpfwcumdRLI/AAAAAAAAB5g/QE1VG9FIoEM/s400/Vibeke+Sundfjord+3+XXX.jpg" width="293" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Vibeke &lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;er meisteren bak denne &lt;strong&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Rullegenser/"&gt;rullegenseren&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt; med strikka dekor:&lt;br /&gt;"Bæ bæ lille lam" har utgangspunkt i oppskriften på rullegenser med nøstebarns 2-tråds merinoull, men valgte å strikke ribbestrikk rundt håndledd, hals og rundt magen slik at den skulle sitte godt. Spesielt i tanke på hendene som ofte er borti skitt, klin og søl. Basisfargen på genseren ble brun, dette også i tanke på skitt og søl slik at flekkene ikke skulle vise så mye. Selv om sauen på magen ikke er så praktisk i den sammenheng, så følte jeg at det var riktig å hedre sauen som gir oss muligheten til å strikke de herlige og varme plaggene fra nøstebarn. Mønsteret strikket jeg ved å strikke frem og tilbake på bolen,fra midt under ene armen. Når jeg skulle sy igjen hullene under amene, sydde jeg også igjen hullet i siden midt under ene armen etter mønsterstrikket.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Jeg har også blitt inspirert av nøstebarn sine stripete gensere, men valgte å legge en liten vri med helfargede armer i farger man blir glad av:) &lt;br /&gt;Emilie 11mnd, var så snill og ville stille opp som modell. "&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;Takk for inspirasjonen alle 3 :-)&lt;/strong&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-5071838288078911955?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/5071838288078911955/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/fleire-idear-til-dekor.html#comment-form' title='4 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/5071838288078911955'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/5071838288078911955'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/fleire-idear-til-dekor.html' title='Fleire idear til dekor'/><author><name>Kathrine G.</name><uri>http://www.blogger.com/profile/05793356377885203687</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='23' height='32' src='http://1.bp.blogspot.com/_zFkK1P7XlJI/TRsp9wSwGyI/AAAAAAAAAaw/5wGu-N67G2k/S220/01%2B-%2BKathrine.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://2.bp.blogspot.com/-g6snsTOTUlI/TpfsK3e_IzI/AAAAAAAAB4o/kWLAHNDF540/s72-c/Mette+S+Dingen+5+XXX.jpg' height='72' width='72'/><thr:total>4</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-3051112825406522173</id><published>2011-11-03T09:00:00.002+01:00</published><updated>2011-11-03T09:00:11.284+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Strikking'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Genser'/><title type='text'>Variantar av Rullegenser</title><content type='html'>Rullegenser (&lt;strong&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Rullegenser/"&gt;oppskrift 1931&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt; + &lt;strong&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Oppskriftsbok/"&gt;Strikk til nøstebarn&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;) har fått namnet sitt på grunn av kantane som er glattstrikka og dermed rullar seg. Langs raglanen på den eine sida er det knappar.&amp;nbsp; Den er strikka i 2-tråds og er dermed ein lett og god heilårsgenser. I dag får de sjå nokre av dei fine rullegensrane som kom inn til sommarstrikkkonkurransen vår.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-LFGGqQq8ooA/TpbS_-yEW4I/AAAAAAAAB3Q/qxwZg6FLZG8/s1600/Kristiane+Sager+1+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="320" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-LFGGqQq8ooA/TpbS_-yEW4I/AAAAAAAAB3Q/qxwZg6FLZG8/s320/Kristiane+Sager+1+XXX.JPG" width="312" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-vABgz3Gude4/TpbTFv4mhuI/AAAAAAAAB3Y/MH82NNYkcb0/s400/Kristiane+Sager+2+XXX.JPG" width="298" /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: left;"&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Kristiane&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har strikka denne fine gensaren: &lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: left;"&gt;"Jeg har strikket en rullegenser i 2 trådsgarn til nøstebloggens sommerutfordring. Jeg liker garnet så godt fordi det er i en så deilig og lett ullkvalitet, men også fordi det kommer i så utrolig mange vakre farger og det ville jeg gjerne vise i genseren. Genseren er strikket til min yngste datter på 2 år og hun veldig opptatt av baller, kuler, bobler og prikker for tiden- så da ble det litt bobler på genseren også ;) &lt;/div&gt;&lt;br /&gt;Boblene er striket slik: 4m i 1 m:1r, 1vr, 1r, 1vr. Snu og strikk de 4 m vr, snu og strikk de 4 m r, snu og strikk 2 vr sm, snu og strikk 2 r sm.&lt;br /&gt;Takk for en gøyal sommerutfordring :)"&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/--ibevE1_-7Q/TpbYKlD7z0I/AAAAAAAAB3w/otwJKoThbrQ/s1600/Aina+Brigtsen+2+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="320" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/--ibevE1_-7Q/TpbYKlD7z0I/AAAAAAAAB3w/otwJKoThbrQ/s320/Aina+Brigtsen+2+XXX.JPG" width="240" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-9gMP71gpWho/TpbYe8yKusI/AAAAAAAAB34/RdVTGGitIFI/s1600/Aina+Brigtsen+1XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-9gMP71gpWho/TpbYe8yKusI/AAAAAAAAB34/RdVTGGitIFI/s400/Aina+Brigtsen+1XXX.JPG" width="300" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;Niesa til &lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Bente &lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;skriv: Min kjære tante har strikket denne genseren som jeg har blitt så glad i. Genseren er strikket i 2-tråds merinoull. Hun har tatt utgangspunkt i rullegenseren, men har forlenget den (som en tunika),som gjør at den varmer godt over rumpa. I halsen har hun laget en artig hals-splitt hvor du justerer hvor trang du vil ha den med knappene. I tillegg har hun dekorert bryststykket med en jente og en gutt som holder hender ( hendene løftet opp i været på ryggen, og nedover på framsiden), mens overgangen mot halsen er strikket som prikker. Jenta mi har brukt genseren masse allerede. og da den er smal i modellen er den god å ha også under jakker, og i dresser uten at det blir klumpete.&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-_RhP9FkoV4Y/Tpba779lF1I/AAAAAAAAB4Q/WV-jjig6BE8/s1600/Elisabeth+Johansen+3.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="265" oda="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-_RhP9FkoV4Y/Tpba779lF1I/AAAAAAAAB4Q/WV-jjig6BE8/s400/Elisabeth+Johansen+3.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Elisabeth&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har strikka to fine&amp;nbsp;i strper: &lt;br /&gt;"Her er mitt første bidrag til sommerutfordringen. Jeg har tatt utgangspunkt i rullegenseren, men strikket riller istedetfor rullekant på bol, ermer og halskant. Farger er skifer og breblå. 3 omganger med hver farge. &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Genseren er en bursdagsgave til nevøen min som blir 4 år i august. &lt;br /&gt;Har akkurat begynt på en genser til som skal være lik, men i str.6mnd. Den skal lillebroren få i dåpsgave i sommer. :) "&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-11SEGt16r84/TpbbrRfT2AI/AAAAAAAAB4Y/8eiaWl0bxq8/s1600/Stine+Marie+Thomassen+1+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="320" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-11SEGt16r84/TpbbrRfT2AI/AAAAAAAAB4Y/8eiaWl0bxq8/s320/Stine+Marie+Thomassen+1+XXX.JPG" width="240" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Stine Marie&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har strikka ein god genser i striper. Dette er ein enklare variant (&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Gratis-oppskrifter-fra-Nostebarn/"&gt;Heilt enkel nøstebarn genser = Gratisoppskrift&lt;/a&gt;) &amp;nbsp;av Rullegenseren, men får vere med her likevel:&lt;br /&gt;"Jeg jobber i barnehage, og det var for noen år siden jeg oppdaget Nøstebarn, da noen av gullungene på jobb kom med flotte stripete klær, som varmet godt her i ville, vakre (men ofte nokså kalde) Vesterålen :o) Det var Ribb bukser og genser, og etterhvert kom det også noen med andre klær og luer/votter. Jeg viste ikke da at Nøstebarn også solgte garn, men da jeg ble tante for to år siden, gjorde min strikkeglade søster, bosatt sørpå- og stamkunde på butikken i Sandvika, meg oppmerksom på dette, da hun stadig viste frem flotte kreasjoner hun hadde strikket til prinsessa si. &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Og i vinter fikk jeg selv en liten åttpåklatt, og fikk lyst å prøve å strikke noe selv. Jeg har ikke strikket mye, så mitt første forsøk ble "enkel nøstebarngenser", som jeg fant oppskrifta til på nettet. Så i vår/sommer gjorde jeg et forsøk; og til å være mitt første forsøk på genser på 15 år, ble jeg riktig så fornøyd, så enkel å strikke at selv jeg klarte det:o)&lt;br /&gt;Strikket den med et par cm rangbord i brunt på bolen og på armene, ellers bare striper i hvitt og brunt, noen tynne og noen litt bredere. Litt kjedelig fargevalg, men det var bare disse to fargene jeg hadde kjøpt inn til å begynne med. (Nå er lageret blitt atskillig større, har fått litt strikkedilla, og da passet det jo godt at det har vært salg på garnet deres! :o)&lt;br /&gt;Den er enda litt stor til Benjamin, men blir mye brukt, da vi bare bretter opp armene."&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-pCOIK_PHhQE/TpbcSmZAcpI/AAAAAAAAB4g/xyw7OAyqWxs/s1600/Maud+Wetherilt+1.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-pCOIK_PHhQE/TpbcSmZAcpI/AAAAAAAAB4g/xyw7OAyqWxs/s400/Maud+Wetherilt+1.jpg" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;strong&gt;Maud Wetherilt&lt;/strong&gt;&lt;/span&gt; har strikka denne heilt enkle rullegenseren der knappane utgjer dekoren:&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;"Strikket i silkeull, farge tinn. Knappene er fra &lt;a href="http://www.etsy.com/shop/joyafibers"&gt;http://www.etsy.com/shop/joyafibers&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;Du har kanskje oversikt over fine steder å kjøpe knapper, men må også samtidig anbefale disse her to på etsy: &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://www.etsy.com/shop/TessaAnn"&gt;http://www.etsy.com/shop/TessaAnn&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://www.etsy.com/shop/buttonsbyrobin"&gt;http://www.etsy.com/shop/buttonsbyrobin&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Begge lager hjemmelagde knapper. "&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;Takk for tips om fine&amp;nbsp;knappar :-)&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&amp;nbsp;&lt;/div&gt;&lt;div style="text-align: left;"&gt;﻿&lt;/div&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-3051112825406522173?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/3051112825406522173/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/variantar-av-rullegenser.html#comment-form' title='2 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/3051112825406522173'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/3051112825406522173'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/variantar-av-rullegenser.html' title='Variantar av Rullegenser'/><author><name>Kathrine G.</name><uri>http://www.blogger.com/profile/05793356377885203687</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='23' height='32' src='http://1.bp.blogspot.com/_zFkK1P7XlJI/TRsp9wSwGyI/AAAAAAAAAaw/5wGu-N67G2k/S220/01%2B-%2BKathrine.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://3.bp.blogspot.com/-LFGGqQq8ooA/TpbS_-yEW4I/AAAAAAAAB3Q/qxwZg6FLZG8/s72-c/Kristiane+Sager+1+XXX.JPG' height='72' width='72'/><thr:total>2</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-5697898141258676534</id><published>2011-11-02T17:34:00.004+01:00</published><updated>2011-11-02T18:00:14.154+01:00</updated><title type='text'>The show must go on</title><content type='html'>&lt;span style="font-weight:bold;"&gt;Hei, alle sammen, det er altså jeg som er Karoline! &lt;/span&gt;&lt;br /&gt;Det er med blandede følelser jeg tar over stafettpinnen her på Nøstebloggen. Flere har sagt det før meg, og jeg sier det gjerne igjen – Kathrine "er" Nøstebarn, og vi kommer til å savne henne. Ikke bare har hun vært en viktig del i å utvikle Nøstebarn fra å være en liten nisjebutikk til å bli et mekka for oss ullfrelste og frosne nordmenn, hun har også bygget opp denne supre bloggen med spennende innhold og trofaste lesere. Jeg har med andre ord rimelig store sko å fylle, noe som kan gi noen og enhver prestasjonsangst og sommerfugler i magen. Heldigvis er mine sommerfugler av den fargerike sorten, for bare se hva for et nydelig dekket bord jeg kommer til! Jeg har fulgt Nøstebloggen helt fra den ble født, og det som slår meg er at her er det jammen meg &lt;span style="font-style:italic;"&gt;bare&lt;/span&gt; hyggelige, kreative og oppløftende lesere – og da er jo oppgaven med én gang mye kjekkere. Jeg gleder meg til å bli bedre kjent med dere!&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Noen av dere har nok sett meg her på Nøstebloggen før, i &lt;a href="http://nosteblogg.blogspot.com/2011/06/working-nine-to-five.html"&gt;&lt;span style="font-weight:bold;"&gt;dette&lt;/span&gt;&lt;/a&gt; innlegget ser dere meg i Sandvika-butikken til Nøstebarn sammen med dukkebarna mine. Til nå har jeg nemlig vært en av Nøstebarn-damene i Sandvika, men Nøstebarn-karriéren min startet faktisk i Trondheim mens jeg var student. Der jobbet jeg i to år, før jeg pakket sakene mine og reiste hjem igjen til østlandet. Nå er jeg inne i mitt fjerde år i Nøstebarn, og i tiden fremover skal jeg altså jobbe mer med sosiale medier – men dere kan fortsatt treffe meg i butikken i Sandvika noen dager i uken. (Si gjerne hei, da blir jeg glad!)&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://www.flickr.com/photos/heartofemerald/6305969777/"&gt;&lt;img src="http://farm7.static.flickr.com/6236/6305969777_a6437af7b1.jpg" width="600" alt=""&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-style:italic;"&gt;Karoline 5 år, med strikketøy og dukken Kamilla på fanget.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;I helgen var jeg en tur hjemme hos mor og rotet i esker med gamle bilder, og da fant jeg dette bildet. Det er en liten Karoline som er på strikkekurs hos min kjære Bestemor på hytta vår på fjellet. Det rare er at jeg husker det så innmari godt, selv om det er lenge siden. Jeg strikket én pinne, og så måtte Bestemor strikke den neste, for jeg strikket så stramt at det var helt umulig å få pinnen inn i maskene igjen... (dere ser kanskje hvor intenst konsentrert jeg er?). Etter det gikk det mange år uten så veldig mye strikking - jeg var mer opptatt av symaskinen til mamma, og produserte både puter og vesker og ett og annet formløst skjørt. Sømkunnskapene har heldigvis utviklet seg med årene, og etter ett år på folkehøgskole, var jammen meg strikkingen tilbake "i fingrene" også. Nå, seks år etter folkehøgskolen, er det &lt;span style="font-style:italic;"&gt;jeg&lt;/span&gt; som gir bestemødre strikke- og hekleinnføring i butikken, og det er jo veldig gøy!&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;a href="http://www.flickr.com/photos/heartofemerald/6305970013/" title="Untitled by gimegetluftslott, on Flickr"&gt;&lt;img src="http://farm7.static.flickr.com/6224/6305970013_dcd72b7b97.jpg" width="600" alt=""&gt;&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="font-style:italic;"&gt;Karoline 25 år, med strikketøy og katten Barnum på fanget.&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Nøstebloggen har blitt en god blanding av håndarbeid, gjenbruk/redesign, miljø, inspirasjon – og ettersom dette er ting jeg (og tydeligvis også dere!) setter stor pris på, kommer jeg til å fortsette i det samme sporet. Små endringer vil det natulig nok bli, men jeg håper dere vil kjenne dere igjen her og fortsette å lese og komme med tilbakemeldinger.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Så nå lurer jeg litt på hva dere ønsker å se på Nøstebloggen fremover? Vil dere ha flere strikketips- og mønstre, skal vi utforske miljøvennlige alternativer i hverdagen, vil dere være med inn i kulissene til Nøstebarn, hva med flere innlegg om redesign? Kom gjerne med forslag! Jeg er åpen for det meste og tar gjerne en utfordring eller to :)&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-5697898141258676534?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/5697898141258676534/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/show-must-go-on.html#comment-form' title='18 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/5697898141258676534'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/5697898141258676534'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/show-must-go-on.html' title='The show must go on'/><author><name>Karoline</name><uri>http://www.blogger.com/profile/00183423080702018669</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='31' height='21' src='http://3.bp.blogspot.com/-eWb2VjgFuhk/Te_VrtpPHhI/AAAAAAAAACU/912J7Pe9mWw/s220/2011_0220_01.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://farm7.static.flickr.com/6236/6305969777_a6437af7b1_t.jpg' height='72' width='72'/><thr:total>18</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-1396876134763549774</id><published>2011-11-01T09:00:00.010+01:00</published><updated>2011-11-01T09:00:11.756+01:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Dekor'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Strikking'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Genser'/><title type='text'>Mønsterstrikk -inspirasjon</title><content type='html'>&lt;strong&gt;Bileta i dag er henta frå bidrag me fekk inn til konkurransen me hadde i sommar. Felles for dei alle er at dekoren er mønsterstrikk. Ein kan gjerne lage mønster sjølv: Ein teiknar opp eit motiv på rutepapir. Dette gjentek ein og dette vert kalla ein rapport. Den kan vere på til dømes 4, 8 eller 12 masker. Masketalet på plagget må derfor vere deleleg på talet masker rapporten består av. har du ein rapport på 12 masker og genseren er 168 masker rundt, vert rapporten gjenteke 14 gonger.&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-sBEXBl_8Hpo/TpbOzd_MX6I/AAAAAAAAB24/W9VSlvA2sKk/s1600/Reidun+Kv%25C3%25A6rnbraaten+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-sBEXBl_8Hpo/TpbOzd_MX6I/AAAAAAAAB24/W9VSlvA2sKk/s400/Reidun+Kv%25C3%25A6rnbraaten+XXX.JPG" width="300" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;Reidun har strikka denne fargeglade bilgenseren: "Midt bidrag til sommerutfordringen er en bilgenser. Du finner mer informasjon om den på bloggen min &lt;strong&gt;&lt;a href="http://brummeline.blogspot.com/2011/08/nstebarns-sommerutfordring.html"&gt;Reiduns Håndarbeidsblogg&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;. "&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-_58zaYvtvAM/TpbMMvfP2rI/AAAAAAAAB2I/-iVvI2kpp5E/s1600/Mette+S+Dingen+2+XXX.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-_58zaYvtvAM/TpbMMvfP2rI/AAAAAAAAB2I/-iVvI2kpp5E/s400/Mette+S+Dingen+2+XXX.jpg" width="345" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-H_G4_5GKEVw/TpbMWjXlPnI/AAAAAAAAB2Q/QR2znfJnUqU/s1600/Mette+S+Dingen+1+XXX.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-H_G4_5GKEVw/TpbMWjXlPnI/AAAAAAAAB2Q/QR2znfJnUqU/s400/Mette+S+Dingen+1+XXX.jpg" width="305" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Mette&lt;/span&gt; har strikka denne fine gensaren med sneglar på. Ho skriv: &lt;br /&gt;"Jeg har strikket &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Rullegenser/"&gt;rullegenseren&lt;/a&gt;, i skifergrå totråds. Har strikket rillekanter i stedet for rullekanter, og lagt til litt ekstra på lengden. Sneglemønsteret tegnet jeg selv. Har flere bilder og mer detaljer på bloggen min, &lt;strong&gt;&lt;a href="http://tovrange.blogspot.com/2011/08/snegleinvasjon.html"&gt;her&lt;/a&gt;:&lt;/strong&gt; &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-wwpp8si-St4/TpbM-ZPft9I/AAAAAAAAB2Y/piyvLEi76Sc/s1600/Hilde+N%25C3%25A6ss+2+XXX.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="384" oda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-wwpp8si-St4/TpbM-ZPft9I/AAAAAAAAB2Y/piyvLEi76Sc/s400/Hilde+N%25C3%25A6ss+2+XXX.jpg" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-7xIYbILekCQ/TpbNFxw0RKI/AAAAAAAAB2g/5-u1E3MZx6g/s1600/Hilde+N%25C3%25A6ss+3+XXX.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="203" oda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-7xIYbILekCQ/TpbNFxw0RKI/AAAAAAAAB2g/5-u1E3MZx6g/s400/Hilde+N%25C3%25A6ss+3+XXX.jpg" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Hilde Næss&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; er meisteren bak denne elg-genseren. Ho skriv:&lt;br /&gt;&lt;a href="http://www.blogger.com/goog_1107114796"&gt;"&lt;/a&gt;&lt;span style="color: black; mso-fareast-font-family: &amp;quot;Times New Roman&amp;quot;;"&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Rullegenser/"&gt;Rullegenseren&lt;/a&gt; er strikket i 2-trådsgarn (10 natur og 22 rød) på pinne 2,5 og 3. Mønsteret på bolen har jeg satt sammen av elger jeg fant på en gammel genser. Jeg vet ikke hvor det opprinnelig er fra, men syntes elgene var voldsomt kule."&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-Q2Vl1kCFQdo/TpbNyxp5XWI/AAAAAAAAB2o/Sw-ndwRhU9w/s1600/Marte+Krohg+%25C3%2598stby+1+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="265" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-Q2Vl1kCFQdo/TpbNyxp5XWI/AAAAAAAAB2o/Sw-ndwRhU9w/s400/Marte+Krohg+%25C3%2598stby+1+XXX.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-Yf_QKCPI-f8/TpbN2PHxoaI/AAAAAAAAB2w/ecYKWEiuftg/s1600/Marte+Krohg+%25C3%2598stby+2%252C+n%25C3%25A6rbilde+m%25C3%25B8nster+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="265" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-Yf_QKCPI-f8/TpbN2PHxoaI/AAAAAAAAB2w/ecYKWEiuftg/s400/Marte+Krohg+%25C3%2598stby+2%252C+n%25C3%25A6rbilde+m%25C3%25B8nster+XXX.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Marte&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har strikka ein tøff genser: "&lt;span style="font-family: &amp;quot;Times New Roman&amp;quot;, &amp;quot;serif&amp;quot;; font-size: 12pt; mso-ansi-language: NO-BOK; mso-bidi-language: AR-SA; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-language: NO-BOK; mso-fareast-theme-font: minor-latin;"&gt;Jeg ble inspirert av deres tips om å fenge brukeren. Min sønn, Teodor, elsker gravemaskiner. Derfor strikket jeg en tynn høstgenser (&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Genser-2-tradet-Merino/"&gt;1922 raglangenser&lt;/a&gt;) i dueblå 52 dueblå med en gravemaskin- bord i 11-naturbeige og 12-naturbrun."&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-yJPQpQBn-rE/TpbP18xq2YI/AAAAAAAAB3A/6h-JNisdQiA/s1600/Mari+Stormo+1+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="265" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-yJPQpQBn-rE/TpbP18xq2YI/AAAAAAAAB3A/6h-JNisdQiA/s400/Mari+Stormo+1+XXX.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="color: black; mso-fareast-font-family: &amp;quot;Times New Roman&amp;quot;;"&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Mari &lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;har strikka denne gensaren med eit enkelt og effektfullt bølgjemønster:&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="color: black; mso-fareast-font-family: &amp;quot;Times New Roman&amp;quot;;"&gt;"mitt bidrag til sommerutfordringen! &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Genser-i-dobbel-Merino/"&gt;Raglangenser &lt;/a&gt;#1924 strikke ti enkelt 3-trådsgarn, i fargene oliven og vårgrønn. Strikket hals og siste del av raglanfelling frem og tilbake og satte i knapper. Størrelse 1-2 år. Bølgemønsteret ble til etter hvert, enkelt, men skaper litt liv i genseren!&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Mer på bloggen min &lt;strong&gt;&lt;a href="http://marihonas.blogspot.com/2011/06/nstebloggens-sommerutfordring.html"&gt;Marihønas lille garnverden&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;."&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;Takk for fine inspirasjon alle 5!&lt;/strong&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-1396876134763549774?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/1396876134763549774/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/mnsterstrikk-inspirasjon.html#comment-form' title='3 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/1396876134763549774'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/1396876134763549774'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/11/mnsterstrikk-inspirasjon.html' title='Mønsterstrikk -inspirasjon'/><author><name>Kathrine G.</name><uri>http://www.blogger.com/profile/05793356377885203687</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='23' height='32' src='http://1.bp.blogspot.com/_zFkK1P7XlJI/TRsp9wSwGyI/AAAAAAAAAaw/5wGu-N67G2k/S220/01%2B-%2BKathrine.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://1.bp.blogspot.com/-sBEXBl_8Hpo/TpbOzd_MX6I/AAAAAAAAB24/W9VSlvA2sKk/s72-c/Reidun+Kv%25C3%25A6rnbraaten+XXX.JPG' height='72' width='72'/><thr:total>3</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-6723393048530134984</id><published>2011-10-28T07:00:00.001+02:00</published><updated>2011-10-28T07:00:01.523+02:00</updated><title type='text'>Takk for meg!</title><content type='html'>&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-uURq2ZBqGLM/TqkbW_KenCI/AAAAAAAACGs/eVk3CdSpzTY/s1600/IMG_5633.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="180" ida="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-uURq2ZBqGLM/TqkbW_KenCI/AAAAAAAACGs/eVk3CdSpzTY/s400/IMG_5633.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;Ja så var tida kome for å takke for meg her på Nøstebloggen. &lt;br /&gt;Og eg må sei eit stort varmt&amp;nbsp;takk til alle dykk lesarar. Det har vore eit kjekt år. De har inspirert med alle dykkar tips, idear og gode innspel! &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Takk for at de har holdt ut med mine ikkje heilt gode datatekniske og fototekniske kunnskapar. Det aller viktigaste har jo vore innhaldet, men samtidig kjenner at eg har ein lang vei å gå for å blir ein "superbloggar" med fine bildekollasjar og lekkert oppsett. Derfor er det veldig kjekt at den eg skal gi over stafettpinnen til er veldig dyktig teknisk i tillegg til at ho er kreativ og god på ull. &lt;strong&gt;Velkommen, Karoline!&lt;/strong&gt; Karoline vil presentere seg når ho er på plass.&lt;br /&gt;Det blir ein litt mjuk overgong:&amp;nbsp; Eg har laga klar blogginnlegg for november. Her vert det mykje flott&amp;nbsp;inspirasjon frå Sommarstrikkutfordringa vår. Men så er det altså Karoline som vil svare på kommentarane og så vert det&amp;nbsp;nok nokre innlegg frå ho i løpet av november?&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Eg håpar Nøstbloggen framleis vil vere ein stad der alle interesserte kan dele alt&amp;nbsp;om gjenbruk, strikking, ullvøl,&amp;nbsp;fargar, forbruk, ull, miljø, stort og smått. Eg takkar for meg&amp;nbsp;og gler meg til fortsetjinga! &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;Alt godt!&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;Beste helsing Kathrine&lt;/strong&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-6723393048530134984?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/6723393048530134984/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/takk-for-meg.html#comment-form' title='17 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/6723393048530134984'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/6723393048530134984'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/takk-for-meg.html' title='Takk for meg!'/><author><name>Kathrine G.</name><uri>http://www.blogger.com/profile/05793356377885203687</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='23' height='32' src='http://1.bp.blogspot.com/_zFkK1P7XlJI/TRsp9wSwGyI/AAAAAAAAAaw/5wGu-N67G2k/S220/01%2B-%2BKathrine.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://1.bp.blogspot.com/-uURq2ZBqGLM/TqkbW_KenCI/AAAAAAAACGs/eVk3CdSpzTY/s72-c/IMG_5633.JPG' height='72' width='72'/><thr:total>17</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-8436134108863516204</id><published>2011-10-27T11:55:00.001+02:00</published><updated>2011-10-27T15:57:56.517+02:00</updated><title type='text'>Smått og stort frå året som har gått</title><content type='html'>&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-1LiWQ5d5O44/Tqkbf-o-NAI/AAAAAAAACG4/5We9fBNAqGI/s1600/IMG_5624.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" ida="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-1LiWQ5d5O44/Tqkbf-o-NAI/AAAAAAAACG4/5We9fBNAqGI/s400/IMG_5624.JPG" width="266" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;I dag byrjar eg med eit bilete av Ingebjørg. Svigermor har strikka ny jakke til ho i &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/2-trads-Merino-lammeull/"&gt;2-tråds Merino&lt;/a&gt; i fargen &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/2-trads-Merino-lammeull/"&gt;92 Naturgrå&lt;/a&gt;. Ho har brukt Bestefartrøya (&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Bestefarstroye-2-trads/"&gt;Oppskrift 1945&lt;/a&gt; + &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Oppskriftsbok/"&gt;Strikk til nøstebarn&lt;/a&gt;) som utgongspunkt, men strikka jakka fram og tilbake med opning framme. Ingebjørg likar best jakkar og vil dei skal vere tynne. Kantane framme har ho strikka til slutt. Det vert lettare å fordele knapphol då. Ingebjørg er veldig nøgd med jakka og eg er ganske misunneleg... (På hovudet har Ingebjørg ei langlue som de finn gratis oppskrift på &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Oppskriftsbok/"&gt;her&lt;/a&gt;.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Så var det litt vidare mimring over året her på bloggen. Eg takkar for alle dei fine orda de skriv til meg. Det er vemodig å skulle forlate dykk!&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;Først litt statistikk:&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Nøstebloggen starta opp 26. november&amp;nbsp;i fjor og sidan den tid har det vore nesten 300 000 klikk fordelt på 156 innlegg. Rekorden er 680 kommentarar på eit innlegg (konkurransen med premie gåvekort på 2500,-) og det best besøkte innlegget er &lt;strong&gt;&lt;a href="http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/tubeskjerf-ny-gratisoppskrift.html"&gt;Tubeskjerf - ny gratis oppskrift&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-ZkBgThdUYH0/TZQzzNyq57I/AAAAAAAABKM/2xhmzafuE_M/s1600/IMG_2623.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="283" ida="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-ZkBgThdUYH0/TZQzzNyq57I/AAAAAAAABKM/2xhmzafuE_M/s400/IMG_2623.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;Det har vore eit variert år. Eg takkar Nøstebarn for at eg har fått brukt så mykje tid på bloggen og har fått lagt inn emne som også er litt på sida. Eit døme på dette er pengekorta eg viste idear til i April. Så teng nokon idear til artige måtar å gi vekk pengar på; sjå &lt;a href="http://nosteblogg.blogspot.com/2011/04/enda-fleire-idear-til-pengekort.html"&gt;her&lt;/a&gt;.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-lqkHtN6d2KU/TPPzuxWyKzI/AAAAAAAAAMo/QdjCzCrtiWo/s1600/IMG_1769.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="336" ida="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-lqkHtN6d2KU/TPPzuxWyKzI/AAAAAAAAAMo/QdjCzCrtiWo/s400/IMG_1769.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;Innlegget med volangskjerfet har også vore godt besøkt. Det er jo også veldig aktuelt i disse "julegåve-strikketider". Oppskrifta finn de&lt;a href="http://nosteblogg.blogspot.com/2010/12/volangskjerf.html"&gt; her&lt;/a&gt;.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Og ellers har det også vore litt eksprimentering (på høgt eller lågt nivå...) Som til dømes innlegget om det er mulig å reversere ein feilvask? Kva er den beste metoden for å farge ull? Korleis få til&amp;nbsp;umogeleg vøling?&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Nokon som har hatt eit favorittinnlegg/tema frå året som har gått?&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Og berre så det ikkje er tvil: Nøstebloggen held fram! Ny bloggar er å finne her frå neste veke av. I morgon kjem meir info :-)&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-8436134108863516204?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/8436134108863516204/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/smatt-og-stort-fra-aret-som-har-gatt.html#comment-form' title='7 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/8436134108863516204'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/8436134108863516204'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/smatt-og-stort-fra-aret-som-har-gatt.html' title='Smått og stort frå året som har gått'/><author><name>Kathrine G.</name><uri>http://www.blogger.com/profile/05793356377885203687</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='23' height='32' src='http://1.bp.blogspot.com/_zFkK1P7XlJI/TRsp9wSwGyI/AAAAAAAAAaw/5wGu-N67G2k/S220/01%2B-%2BKathrine.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://2.bp.blogspot.com/-1LiWQ5d5O44/Tqkbf-o-NAI/AAAAAAAACG4/5We9fBNAqGI/s72-c/IMG_5624.JPG' height='72' width='72'/><thr:total>7</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-8995537333416161993</id><published>2011-10-26T09:00:00.000+02:00</published><updated>2011-10-26T09:00:10.360+02:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Ullvøl'/><title type='text'>Ullvøl</title><content type='html'>I dag er det klart for innlegg 3 i mimreveka her på bloggen. I februar skulle tema vere korleis ein kunne reparere og bruke slitne ullkler på nytt. Eg kalla temaet ullvøl, fordi det handla om å vøle ull. Me hadde ein diskusjon i firmaet om dette var eit for sært ord, men det viste seg at de lesarar i alle fall skjøna tydinga. Det var ein aktiv månad. Eg hadde mange idear til kva eg skulle setje fokus på og fekk også mange innspel frå de lesarar. Eg sette meg til og sydde og laga modell på morgonen, fotograferte og så blogga eg om det. Det var kjekke og hektiske dagar.&lt;br /&gt;&lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-e0yjPbT_f4s/TUvUpHXGsXI/AAAAAAAAAsw/fVtRY5Yx-V0/s1600/IMG_2632.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="252" rda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-e0yjPbT_f4s/TUvUpHXGsXI/AAAAAAAAAsw/fVtRY5Yx-V0/s400/IMG_2632.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;Lapping var eit tema og eg viste korleis sy på for hand og maskin. &lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-2Sg7aONzb4g/TVUC1bDis6I/AAAAAAAAAus/wkAIWbBDrrU/s1600/IMG_2729.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="400" rda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-2Sg7aONzb4g/TVUC1bDis6I/AAAAAAAAAus/wkAIWbBDrrU/s400/IMG_2729.JPG" width="336" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;Lapping treng ikkje gjere plagga kjipe. Litt om vøling av ribbukser/strikka kler&amp;nbsp;&lt;strong&gt;&lt;a href="http://nosteblogg.blogspot.com/2011/02/3-metodar-for-fikse-ribbukserstrikka.html"&gt;her&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;.&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-dIB2ATVl0DM/TVo0jwdt-_I/AAAAAAAAAxM/Mz-9eCSWlKM/s1600/IMG_2771.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="390" rda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-dIB2ATVl0DM/TVo0jwdt-_I/AAAAAAAAAxM/Mz-9eCSWlKM/s400/IMG_2771.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;Føter og ermekantar vert slite. Då er det greit å sy på nye. Les meir om dette &lt;strong&gt;&lt;a href="http://nosteblogg.blogspot.com/2011/02/slitne-pysjfter.html"&gt;her&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;.&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-dYEykqeRepc/TVj2IzPNzuI/AAAAAAAAAv8/yEStL8wvWI0/s1600/IMG_2748.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="266" rda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-dYEykqeRepc/TVj2IzPNzuI/AAAAAAAAAv8/yEStL8wvWI0/s400/IMG_2748.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;Vøling treng ikkje vere barnsleg eller grovt, men også ganske &lt;strong&gt;&lt;a href="http://nosteblogg.blogspot.com/2011/02/voksenvl-og-vinnar.html"&gt;delikat&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;.&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-fbPwHnHWzoc/TVO2kp9F4vI/AAAAAAAAAt4/rJ7K5AtcQws/s1600/IMG_2717.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="400" rda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-fbPwHnHWzoc/TVO2kp9F4vI/AAAAAAAAAt4/rJ7K5AtcQws/s400/IMG_2717.JPG" width="377" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;Stopping &lt;strong&gt;&lt;a href="http://nosteblogg.blogspot.com/2011/02/stopping-steg-for-steg-med-eit.html"&gt;steg for steg&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt; gjorde at fleire børsta støvet av stoppesoppane sine.&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;Me hadde ein konkurranse som pågjekk denne månaden. Oppgåva var å vøle eit nøstebarnplagg og sende oss bilete. Det var veldig mange som deltok og me viste dei fleste på bloggen i mars. Her ser du ein av vinnarane:&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-UNIeH2YUQgA/TYsAizLkRvI/AAAAAAAABHk/JSmWHf6Xq8s/s1600/DSC_0041.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" rda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-UNIeH2YUQgA/TYsAizLkRvI/AAAAAAAABHk/JSmWHf6Xq8s/s400/DSC_0041.JPG" width="267" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;&lt;a href="http://frunelia.blogspot.com/2011/02/reparasjon-og-redesign-av-ullty.html"&gt;Cornelia&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt; var ein av vinnarane. Innlegget med presentasjon av alle vinnarane ser du &lt;strong&gt;&lt;a href="http://nosteblogg.blogspot.com/2011/03/vinnarar-ullvl-2011.html"&gt;her&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;I tillegg var me inne på nupping, krymping, vasking, flekkfjerning, nålefilting og vanskelege tilfelle. Så treng du inspirasjon til ullvøling eller treng hjelp, sjå på innlegga for februar.&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-8995537333416161993?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/8995537333416161993/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/ullvl.html#comment-form' title='3 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/8995537333416161993'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/8995537333416161993'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/ullvl.html' title='Ullvøl'/><author><name>Kathrine G.</name><uri>http://www.blogger.com/profile/05793356377885203687</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='23' height='32' src='http://1.bp.blogspot.com/_zFkK1P7XlJI/TRsp9wSwGyI/AAAAAAAAAaw/5wGu-N67G2k/S220/01%2B-%2BKathrine.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://1.bp.blogspot.com/-e0yjPbT_f4s/TUvUpHXGsXI/AAAAAAAAAsw/fVtRY5Yx-V0/s72-c/IMG_2632.JPG' height='72' width='72'/><thr:total>3</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-2101756714734124955</id><published>2011-10-25T09:00:00.000+02:00</published><updated>2011-10-25T09:00:07.265+02:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Restegarn'/><title type='text'>Tema restegarn</title><content type='html'>&lt;strong&gt;Dette er det andre innlegget i mimreveka vår. I januar var "Restegarn" tema her på bloggen. Januar er månaden då lommeboka er skrapt og alle er full av gode forsett. Eit av dei kan vere at ein skal slanke restegarnlageret sitt. I januar hadde me derfor fokus på korleis me kan få brukt restegarn. Eg la ut fleire oppskrifter denne månaden:&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-01SZkU0Vlp0/TTMotpdRBuI/AAAAAAAAAjs/EipPeF116z0/s1600/IMG_2383.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="297" rda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-01SZkU0Vlp0/TTMotpdRBuI/AAAAAAAAAjs/EipPeF116z0/s400/IMG_2383.jpg" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;Så introduserte me "Nøsteblogg live" der eg viste teknikken på ein filmsnutt. Innlegget om korleis ein strikkar supertrendy armband finn du &lt;strong&gt;&lt;a href="http://nosteblogg.blogspot.com/2011/01/strikka-armband.html"&gt;her&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;.&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-i7VwughyYXg/TT_z2XP95pI/AAAAAAAAAlk/GSdettp_Ff4/s1600/IMG_2477.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="266" rda="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-i7VwughyYXg/TT_z2XP95pI/AAAAAAAAAlk/GSdettp_Ff4/s400/IMG_2477.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;Domino er ein god måte å få brukt opp mange smånøster. Ein strikkar rutene saman etter kvart og slepp den keisame jobben med å sy saman rutene. Les&amp;nbsp; meir om dette og oppskrifta &lt;strong&gt;&lt;a href="http://nosteblogg.blogspot.com/2011/01/dominostrikk.html"&gt;her&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;﻿ &lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-NG6rHZdhhBM/TT_zseeugII/AAAAAAAAAlQ/JIxksEgtyC8/s1600/IMG_2458.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="266" rda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-NG6rHZdhhBM/TT_zseeugII/AAAAAAAAAlQ/JIxksEgtyC8/s400/IMG_2458.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;Ny gratisoppskrift som er fin med restegarn: &lt;strong&gt;&lt;a href="http://nosteblogg.blogspot.com/2011/01/heilt-enkel-nstebarngenser.html"&gt;Heilt enkel nøstebarngenser&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-pfwQMPz4zdE/TUQ9GkmuD9I/AAAAAAAAAnw/KjbFKqRF-w0/s1600/IMG_2510.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="312" rda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-pfwQMPz4zdE/TUQ9GkmuD9I/AAAAAAAAAnw/KjbFKqRF-w0/s400/IMG_2510.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;Eg fekk montert alle lappane eg hadde liggande i løpet av januar. Fekk tips om ein lur måte å hekle dei saman på. Les meir om dette &lt;strong&gt;&lt;a href="http://nosteblogg.blogspot.com/2011/01/vinnarar-og-grand-finale.html"&gt;her&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;.&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-6GuJnblDCBo/TqVeE9rSbhI/AAAAAAAACBA/sv4uW7WmV7c/s1600/IMG_2309.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" rda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-6GuJnblDCBo/TqVeE9rSbhI/AAAAAAAACBA/sv4uW7WmV7c/s400/IMG_2309.JPG" width="318" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-KXqWrbbKTdQ/TqVe9j2f6WI/AAAAAAAACBI/Rol9JXw1_y0/s1600/IMG_2338.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="266" rda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-KXqWrbbKTdQ/TqVe9j2f6WI/AAAAAAAACBI/Rol9JXw1_y0/s400/IMG_2338.jpg" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;Så kom laga eg oppskrift på&lt;a href="http://nosteblogg.blogspot.com/2011/01/sjal-med-volang.html"&gt; volangsjal&lt;/a&gt; som vart ny gratisoppskrift.&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;Restejanuar var ein kjekk månad.&amp;nbsp;Me hadde konkurransar der ein kunne vinne litt av mitt restegarn (!) og diskuterte striper og tekniske løysingar. Og det kom inn mange gode tips til gode prosjekt å bruke restegarnet på. Så har du eit garnlager å slanke veit du kor du kan lese for å få inspirasjon.&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-2101756714734124955?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/2101756714734124955/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/tema-restegarn.html#comment-form' title='3 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/2101756714734124955'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/2101756714734124955'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/tema-restegarn.html' title='Tema restegarn'/><author><name>Kathrine G.</name><uri>http://www.blogger.com/profile/05793356377885203687</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='23' height='32' src='http://1.bp.blogspot.com/_zFkK1P7XlJI/TRsp9wSwGyI/AAAAAAAAAaw/5wGu-N67G2k/S220/01%2B-%2BKathrine.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://4.bp.blogspot.com/-01SZkU0Vlp0/TTMotpdRBuI/AAAAAAAAAjs/EipPeF116z0/s72-c/IMG_2383.jpg' height='72' width='72'/><thr:total>3</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-7524836382082686610</id><published>2011-10-24T11:01:00.001+02:00</published><updated>2011-10-24T13:36:38.912+02:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Om Nøstebarn'/><title type='text'>Tid for mimring</title><content type='html'>&lt;strong&gt;Dette er mi siste veke som ansatt&amp;nbsp;i Nøstebarn. 1.november startar eg i Ungt Entreprenørskap Agder. Eg ser fram til å få jobb her i Kristiansand, for eg treng å kome ut av heimekontoret. Men samstundes er det veldig vemodig å slutte i Nøstebarn. Det har vore åtte utfordrande og spennande år. Det siste året har eg drive bloggen og det har vore&amp;nbsp;SÅ kjekt.&amp;nbsp;Denne veka vil eg mimre litt og dra fram det beste (?) frå året på bloggen, men i dag vil eg mimre litt over mine 8 år i Nøstebarn&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Eg starta i 2003. Fekk tak i lokaler på Bjølsen/Sagene&amp;nbsp;til det som skulle bli Nøstebarn sin første butikk (foruten utsalget ved hovudkontoret i Bergen). Eg fekk god hjelp av vener, ektefelle, brør og Pappa og etter mange timar med hyllebeising, maling og rigging kunne me stolt opne butikken 1.september.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;﻿﻿ &lt;br /&gt;&lt;table cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="float: left; margin-right: 1em; text-align: left;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-cUEZIjAdBs4/TqUhWVuy3pI/AAAAAAAACA0/j7O4uYh3YE8/s1600/DSCN2971.JPG" imageanchor="1" style="clear: left; cssfloat: left; margin-bottom: 1em; margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="300" rda="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-cUEZIjAdBs4/TqUhWVuy3pI/AAAAAAAACA0/j7O4uYh3YE8/s400/DSCN2971.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;Her ser de "Nøstemor" (= Daglig leder Jannecke Riisøen),&amp;nbsp; meg og Berit&amp;nbsp;dagen me opna. Berit var den einaste ansatte (foruten meg) og ho skulle arbeide torsdag kveld og enkelte laurdagar. Det viste seg ganske snart at eg trengte ho mykje meir og det vart også arbeid til fleire. &lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;div style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-u4sObqPrYTM/TqUmviZz5xI/AAAAAAAACA8/i1I-U_4HDvg/s1600/DSCN2980.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="300" rda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-u4sObqPrYTM/TqUmviZz5xI/AAAAAAAACA8/i1I-U_4HDvg/s400/DSCN2980.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none;"&gt;Søtaste butikken? Lokala var veldig små i forhold til besøket,&amp;nbsp;så i 2005 fekk me tak i nye lokaler&amp;nbsp;20 meter lenger ned i gata. Her er&amp;nbsp;Nøstebarnbutikken i Oslo&amp;nbsp;å finne&amp;nbsp;framleis i dag. &lt;/div&gt;&lt;br /&gt;Så&amp;nbsp;kom spennande år. Eg fekk vere med på planar for markedsføring og produktutvikling.&amp;nbsp;I permisjonen eg hadde då eg fekk Hansemann&amp;nbsp;(2006) arbeida eg med boka&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Oppskriftsbok/"&gt; Strikk til nøstebarn&lt;/a&gt;. Det var mykje, men kjekt arbeid og eg var utruleg stolt og glad då boka kom ut i 2007.&amp;nbsp;Og i &amp;nbsp;2008 kom &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Brukt-pa-nytt-Bok/"&gt;Brukt på nytt&lt;/a&gt;.&lt;br /&gt;&lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-qLYZ6HNuQPQ/TpaxkCx6STI/AAAAAAAAB2E/MuQ1MFyLSIY/s1600/Linnea+og+Hans+november+003.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="400" rda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-qLYZ6HNuQPQ/TpaxkCx6STI/AAAAAAAAB2E/MuQ1MFyLSIY/s400/Linnea+og+Hans+november+003.jpg" width="300" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;Her eg eg på boklansering på Litteraturhuset i Oslo. Ein stolt dag :-)&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;I&amp;nbsp;2007 flytta&amp;nbsp;familien sørover til Kristiansand, men eg fekk behalde jobben i Nøstebarn og fekk ansvaret for butikkane og oppstart av nye. I tillegg skulle eg arbeide med marknadsføring og vareutvikling.&amp;nbsp;I 2007 opna Trondheim og i 2009 Sandvika. Eg har vore mykje på tur til butikkane både på møter, men også på på strikkearrangement og lapp-stoppekampanje etter &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Brukt-pa-nytt-Bok/"&gt;Brukt på nytt&lt;/a&gt;.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-RLiDWyBazXw/TqUmZIPRgQI/AAAAAAAACA4/ezAztj54WN8/s1600/DSCN2974.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="400" rda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-RLiDWyBazXw/TqUmZIPRgQI/AAAAAAAACA4/ezAztj54WN8/s400/DSCN2974.JPG" width="300" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;Her er ein vegg i den første butikken. Fargane var natur, rødt, blått og rosa. I dag er det grønt, grått, brunt, lilla, lyng, muldvarp, petunia, skifer og&amp;nbsp;breblå i tillegg. Å få vere med å ta ut fargar har vore det aller gjevaste.&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;I 2010 vart stillinga mi endra og eg skulle no ha fullt fokus på produktutvikling. Det har vore veldig kjekt å få lov å arbeide så kreativt og å få setje så mange idear ut i livet. Eg er "ulloman" på min hals og har sterke meiningar kva som er gode og fine&amp;nbsp;barnekler. Er veldig glad i fargar og opptatt av at ting både skal vere godt og fint. Eg er så stolt over å ha fått vore ein del av Nøstebarn. Nøstebarn&amp;nbsp;var lenge og er framleis annerledeslandet.&amp;nbsp;Nøstebarn stod fast på sine&amp;nbsp;prinsipp når det gjaldt miljø og etikk, når dette ikkje var like sjølvsagt og&amp;nbsp;"i vinden" som det er i dag.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Håpar de følgjer meg denne siste veka på bloggen. Neste veke vert det nye bloggar her på Nøstebloggen. (Meir info kjem...)&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-7524836382082686610?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/7524836382082686610/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/tid-for-mimring.html#comment-form' title='12 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/7524836382082686610'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/7524836382082686610'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/tid-for-mimring.html' title='Tid for mimring'/><author><name>Kathrine G.</name><uri>http://www.blogger.com/profile/05793356377885203687</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='23' height='32' src='http://1.bp.blogspot.com/_zFkK1P7XlJI/TRsp9wSwGyI/AAAAAAAAAaw/5wGu-N67G2k/S220/01%2B-%2BKathrine.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://2.bp.blogspot.com/-cUEZIjAdBs4/TqUhWVuy3pI/AAAAAAAACA0/j7O4uYh3YE8/s72-c/DSCN2971.JPG' height='72' width='72'/><thr:total>12</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-6499787292364052852</id><published>2011-10-20T09:00:00.002+02:00</published><updated>2011-10-24T11:02:32.722+02:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='2-tråds Merinoull'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Strikking'/><title type='text'>Sjå min kjole!</title><content type='html'>&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;I dag viser eg fram&amp;nbsp;strikkemodellar som er sendt til butikkane. Temaet i dag er kjolar. Det er mi strikke-racer-svigermor som har strikka.&amp;nbsp;&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-bcalniH54xk/ToA45ZHkkII/AAAAAAAABy0/bsu_84cyPMA/s1600/IMG_5396.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="271" oda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-bcalniH54xk/ToA45ZHkkII/AAAAAAAABy0/bsu_84cyPMA/s400/IMG_5396.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;Her er Volangkjolen (frå heftet &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Oppskriftshefte-med-8-nye-oppskrifter/"&gt;Nøstestrikk&lt;/a&gt;) strikka i &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Silke-ull-100-gram/"&gt;Silkeull&lt;/a&gt;&amp;nbsp;farge &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Silke-ull-100-gram/"&gt;52 Dueblå&lt;/a&gt;. Ein kan velje om ein vil ha knappane bak eller framme (og her vart det bak sidan eg ikkje hadde sydd i knappar endå...)&lt;br /&gt;&lt;a name='more'&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;﻿ &lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-7DWSSHkMINE/ToA4e9qtAjI/AAAAAAAAByM/IlC4tpuZuog/s1600/IMG_5381.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-7DWSSHkMINE/ToA4e9qtAjI/AAAAAAAAByM/IlC4tpuZuog/s400/IMG_5381.JPG" width="325" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;Her er Kvardagskjolen strikka i &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Silke-ull-100-gram/"&gt;Silkeull&lt;/a&gt; i farge &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Silke-ull-100-gram/"&gt;13 Mokka&lt;/a&gt;. (&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-2-kjoler-og-bukse-baby/"&gt;Oppskrift 1937&lt;/a&gt; + &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Oppskriftsbok/"&gt;Strikk til nøstebarn&lt;/a&gt;)&amp;nbsp;På biletet ser kjolen meir ut som ei trøye, men det er fordi eg har pressa&amp;nbsp;kjolen i str 2 år&amp;nbsp;på ei byste str 6 år. Kvardagskjolen kan ein jo bruke lenge: Startar som kjole, held fram som tunika og endar som trøye?&amp;nbsp;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;﻿ &lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-5uEQKLhqhMA/ToA4o3tuaLI/AAAAAAAAByY/73-yQEtoIpU/s1600/IMG_5385.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-5uEQKLhqhMA/ToA4o3tuaLI/AAAAAAAAByY/73-yQEtoIpU/s400/IMG_5385.JPG" width="266" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-9lt9yfu7Wlo/ToA4rETANoI/AAAAAAAAByc/5aBmX-TFZMY/s1600/IMG_5386.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-9lt9yfu7Wlo/ToA4rETANoI/AAAAAAAAByc/5aBmX-TFZMY/s400/IMG_5386.JPG" width="266" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;Her er forklekjolen strikka i &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/2-trads-Merino-lammeull/"&gt;2-tråds Merinoull&lt;/a&gt; i farge &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/2-trads-Merino-lammeull/"&gt;75 Vårgrønn&lt;/a&gt; og med lommar i &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/2-trads-Merino-lammeull/"&gt;21 Bringebær &lt;/a&gt;og &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/2-trads-Merino-lammeull/"&gt;42 Klar Lilla&lt;/a&gt;. Eg har sydd på ein perlemorknapp i kvar farge. Synes det passar godt til denne kjolen. Kjolen kjem ikkje heilt til sin rett heller sidan bysta er 5 "år" for stor. Oppskrifta er i det nye heftet &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Oppskriftshefte-med-8-nye-oppskrifter/"&gt;"Nøstestrikk".&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-1A1KMyJQHQI/ToA40hm0YsI/AAAAAAAABys/as4-eVq3--E/s1600/IMG_5394.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-1A1KMyJQHQI/ToA40hm0YsI/AAAAAAAABys/as4-eVq3--E/s400/IMG_5394.JPG" width="395" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;Her er same kjolen, men strikka i farge &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/2-trads-Merino-lammeull/"&gt;41 Syrin&lt;/a&gt; og med bue-lomme på magen.&amp;nbsp;I oppskrifta er det oppskrift på både firkanta og bue-lomme.&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-0k_P1T_uCn4/ToWOMN3ZY4I/AAAAAAAABz4/_3Q9hmNPWTU/s1600/IMG_5451.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="266" oda="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-0k_P1T_uCn4/ToWOMN3ZY4I/AAAAAAAABz4/_3Q9hmNPWTU/s400/IMG_5451.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;Og så&amp;nbsp;tilbake &lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;strong&gt;Tubeskjerfet&lt;/strong&gt;&lt;/span&gt; som kom som gratisoppskrift på førre veke: &lt;br /&gt;I den eine modellen (Tubeskjerd på tvers) er det strikka med enkel tråd og pinne nr 6. Tanken var at dette skulle vere eit litt tynt delikat skjerf til innbruk/mildt ver&amp;nbsp;(men det går jo mot vinter). Fekk spørsmål frå ein av dykk lesarar om det ikkje hadde vore finare i dobbelt garn i staden? Slik at det vart litt tjukkare og meir "hald i"? &lt;br /&gt;Dette måtte eg jo teste ut, så eg strikka meg eit i farge &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/2-trads-Merino-lammeull/"&gt;85 Rust&lt;/a&gt; og dobbelt garn. (Har ikkje fått tatt&amp;nbsp;bilete endå, så på biletet er det farge &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Silke-ull-100-gram/"&gt;15 Muldvarp&lt;/a&gt;.)&amp;nbsp;Det vart same strikkefasthet når eg strikka med dobbelt garn, men eg måtte leggje på fleire masker for det vart ikkje like elastisk. Derfor er mi tilråding: Legg opp 16 masker meir til minste str og 24 masker meir til største str. De finn oppskrifta &lt;strong&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Gratis-oppskrifter-fra-Nostebarn/"&gt;her&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;Nokon som har strikka ein av modellane forresten?&lt;/strong&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-6499787292364052852?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/6499787292364052852/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/sja-min-kjole.html#comment-form' title='5 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/6499787292364052852'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/6499787292364052852'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/sja-min-kjole.html' title='Sjå min kjole!'/><author><name>Kathrine G.</name><uri>http://www.blogger.com/profile/05793356377885203687</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='23' height='32' src='http://1.bp.blogspot.com/_zFkK1P7XlJI/TRsp9wSwGyI/AAAAAAAAAaw/5wGu-N67G2k/S220/01%2B-%2BKathrine.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://1.bp.blogspot.com/-bcalniH54xk/ToA45ZHkkII/AAAAAAAABy0/bsu_84cyPMA/s72-c/IMG_5396.JPG' height='72' width='72'/><thr:total>5</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-408954992685191048</id><published>2011-10-19T21:41:00.000+02:00</published><updated>2011-10-19T21:41:26.018+02:00</updated><title type='text'>JIPPI!!</title><content type='html'>I fjor vinter fekk&amp;nbsp;Nøstebarn inn &lt;a href="https://nostebarn.no/default.aspx?webpartid=NB-ProductDetails.ax&amp;amp;productid=7160&amp;amp;color=42&amp;amp;size=034"&gt;hettejakkar &lt;/a&gt;i ullfrotte&amp;nbsp;til vaksne, også kalla joggejakke.&amp;nbsp;Me ville endre litt på snittet og leverandøren laga ein prøve på endra snitt. Dei lagar ofte vareprøvane i stoff dei har liggande og joggejakka hadde dei laga i svart ullfrotte med grå overlock-saumar. SUPERFIN! (no høyrer det med til historia at det nokon som har gått og ønska seg svart ullfrotte.) Eg tilbaud meg å prøve jakka på og den sat som eit skudd. Dei andre på varemøtet såg nok stjernene i augene mine, for dei sa eg kunne behalde jakka. &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Eg budde i jakka&amp;nbsp;resten av&amp;nbsp;hausten. Svart passar jo til alt og svart ullfrotte er berre smashing fint (for å bruke eit godt nynorsk uttrykk). Så kunne historia ha enda der, men neida. Frøken Effektiv skulle berre setje på ein maskin med ullvask i det ho var på veg ut dørane til foreldremøte. Dessverre gløymde&amp;nbsp;ho å velje program og då vert det 60 graders kokvask.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Ein heil maskin med&amp;nbsp;ullkler øydelagd. Små harde klumpar i staden for mjuke gode ullplagg, men det aller verste var jo hettejakka. Og ikkje var det nokon å kjefte på heller (ofte godt å få det ut, sant!?)&amp;nbsp; &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Aldri meir svart hettejakka i ullfrotte.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Men&amp;nbsp;gitt kva Nøstebarn har fått inn på lager:&amp;nbsp;&lt;a href="https://nostebarn.no/default.aspx?webpartid=NB-ProductDetails.ax&amp;amp;productid=7160&amp;amp;color=42&amp;amp;size=034"&gt;Hettejakke&lt;/a&gt; i svart ullfrotte med tilhøyrande &lt;a href="https://nostebarn.no/default.aspx?webpartid=NB-ProductDetails.ax&amp;amp;productid=7140"&gt;bukse&lt;/a&gt;. I morgon tidleg reiser eg til Bergen og der ligg det eit sett og ventar på meg. &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;JIPPI seier eg berre&amp;nbsp;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;﻿ &lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-7Rpl4VJfjUk/Tp8mELioiTI/AAAAAAAACAg/O_ebw4QwIW0/s1600/Copy+%25282%2529+of+Copy+of+Image-0809.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="400" rda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-7Rpl4VJfjUk/Tp8mELioiTI/AAAAAAAACAg/O_ebw4QwIW0/s400/Copy+%25282%2529+of+Copy+of+Image-0809.jpg" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/default.aspx?webpartid=NB-ProductDetails.ax&amp;amp;productid=7160"&gt;Hettejakke&lt;/a&gt; i ullfrotte&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;﻿ &lt;br /&gt;﻿ &lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-UEahOyNzYr0/Tp8mGgT3tTI/AAAAAAAACAo/XT_FpgTdWeI/s1600/Copy+%25282%2529+of+Image-0804.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="400" rda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-UEahOyNzYr0/Tp8mGgT3tTI/AAAAAAAACAo/XT_FpgTdWeI/s400/Copy+%25282%2529+of+Image-0804.jpg" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/default.aspx?webpartid=NB-ProductDetails.ax&amp;amp;productid=7140"&gt;Joggebukse&lt;/a&gt; i ullfrotte&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;﻿ &lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;JIPPI &lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-408954992685191048?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/408954992685191048/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/jippi.html#comment-form' title='12 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/408954992685191048'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/408954992685191048'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/jippi.html' title='JIPPI!!'/><author><name>Kathrine G.</name><uri>http://www.blogger.com/profile/05793356377885203687</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='23' height='32' src='http://1.bp.blogspot.com/_zFkK1P7XlJI/TRsp9wSwGyI/AAAAAAAAAaw/5wGu-N67G2k/S220/01%2B-%2BKathrine.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://1.bp.blogspot.com/-7Rpl4VJfjUk/Tp8mELioiTI/AAAAAAAACAg/O_ebw4QwIW0/s72-c/Copy+%25282%2529+of+Copy+of+Image-0809.jpg' height='72' width='72'/><thr:total>12</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-4205669395044857145</id><published>2011-10-18T09:59:00.000+02:00</published><updated>2011-10-18T09:59:24.217+02:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Strikking'/><title type='text'>Kven får sin ønskegenser strikka?</title><content type='html'>&lt;strong&gt;Førre veke hadde me ein konkurranse her på bloggen med premie litt utanom det vanlege. Sprørsmålet var: Korleis ser din ønske-genser ut? Vinnaren får genseren ferdig strikka av oss. Det var kjekt å sjå at det var så stor deltaking! Eg fekk lyst å starte landsdekkande strikkekurs med ein gong! Mange av dykk skreiv de ikkje hadde tid til å strikke. Kanskje&amp;nbsp;samfunnet burde innført litt "strikkfri" kvar dag? Eg er sikker på at&amp;nbsp;det hadde gjort mykje positivt for både "stress-skuldre" og slitne hovud. Strikking er terapi :-D&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;Me har valt å trekkje to vinnarar denne gongen og dei er:&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;Los novios sa...&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;Jeg ønsker meg en bestefarstrøye i brune og beige striper som lillegutt kan bruke neste vinter når han blir to år. &lt;br /&gt;Elsker Nøstebarn, men kan dessverre ikke strikke klær - ennå. Øver meg på teppe, men det går sakte framover."&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-h7vhf_TU5bM/Tpwh2KUKH_I/AAAAAAAACAY/CEf2dQ8EGC8/s1600/1945-1.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-h7vhf_TU5bM/Tpwh2KUKH_I/AAAAAAAACAY/CEf2dQ8EGC8/s400/1945-1.jpg" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;Her er bilete av Bestefartrøya som "Los novios" ønska seg. Oppskrift &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Bestefarstroye-2-trads/"&gt;1945 Bestefartrøye&lt;/a&gt; + &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Oppskriftsbok/"&gt;Strikk til nøstebarn&lt;/a&gt;. Oppskrifta er til str 1/2 til 10 år og vert strikka i &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/2-trads-Merino-lammeull/"&gt;2-tråds Merinoull&lt;/a&gt;.&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;Lisa sa...&lt;/strong&gt; &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Åh, det hadde vært helt fantastisk! I en hektisk studenttilværelse sitter en igjen med lite tid og slunken lommebok, når det i tillegg råder total talentløshet når det kommer til håndarbeide i familien blir det desverre lite hjemmestrikk på jr :( Er så utrolig mye jeg gjerne skulle hatt til ham, gode klær er jo prioritert selv med trang økonomi og ingen å arve av :( En rullegenser i brunt, hvitt eller beige, og små gule striper og knapper på skulderen hadde vært supert til jr her som snart runder sitt første år &amp;lt;3 "&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;table align="center" cellpadding="0" cellspacing="0" class="tr-caption-container" style="margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: center;"&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr&gt;&lt;td style="text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-vvysxOzcuSI/TmnDInP6y2I/AAAAAAAABwk/y_1ZV1O_Eh8/s1600/IMG_5300.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: auto; margin-right: auto;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-vvysxOzcuSI/TmnDInP6y2I/AAAAAAAABwk/y_1ZV1O_Eh8/s400/IMG_5300.JPG" width="381" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td class="tr-caption" style="text-align: center;"&gt;Her er bilete av rullgenseren som Lisa ønska seg. (&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Rullegenser/"&gt;Oppskrift 1931&lt;/a&gt; + &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Oppskriftsbok/"&gt;Strikk til nøstebarn&lt;/a&gt;). Her er gensaren strikka i farge 56 Blåbær og 76 Eplegrønn i &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/2-trads-Merino-lammeull/"&gt;2-tråds Merinoull.&lt;/a&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;&lt;br /&gt;Gratulerer til dykk! Send oss ein e-post til &lt;a href="mailto:blogg@nostebarn.no"&gt;blogg@nostebarn.no&lt;/a&gt; med adressa. Me set i gong med strikkinga med ein gong og skal få tatt bilete og legge ut her på bloggen når&amp;nbsp;gensrane er ferdige.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;Eg vart veldig inspirert av å lese alle kommentarane de skreiv. Eg tenkte :"Å, ja det hadde vore fint" og "Det kunne eg og tenkt meg" og fekk lyst til å setje i gong på nye prosjekt. Så om nokon av dykk manglar inspirasjon rår eg dykk til å lese gjennom!&lt;/strong&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-4205669395044857145?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/4205669395044857145/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/kven-far-sin-nskegenser-strikka.html#comment-form' title='8 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/4205669395044857145'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/4205669395044857145'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/kven-far-sin-nskegenser-strikka.html' title='Kven får sin ønskegenser strikka?'/><author><name>Kathrine G.</name><uri>http://www.blogger.com/profile/05793356377885203687</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='23' height='32' src='http://1.bp.blogspot.com/_zFkK1P7XlJI/TRsp9wSwGyI/AAAAAAAAAaw/5wGu-N67G2k/S220/01%2B-%2BKathrine.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://2.bp.blogspot.com/-h7vhf_TU5bM/Tpwh2KUKH_I/AAAAAAAACAY/CEf2dQ8EGC8/s72-c/1945-1.jpg' height='72' width='72'/><thr:total>8</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-3836230044268750550</id><published>2011-10-15T09:00:00.002+02:00</published><updated>2011-10-16T17:56:03.555+02:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Strikking'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Striper'/><title type='text'>Stripevariasjonar 1</title><content type='html'>&lt;strong&gt;Det er ingen hemmelegheit at eg er glad i striper. Breide, smale, jamne, ujamne, kontrastfargar, få fargar, mange fargar.. ein kan variere i det uendelege! I dag får du sjå striper brukt på ulike måtar på bidrag me fekk inn til sommarstrikkutfordringa vår. Det er berre å la seg inspirere til meir stripestrikking ;-)&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-7KtvcuWfmPM/Tpf5ZC_-JII/AAAAAAAAB5o/hGEY6orhY30/s1600/Anne+Stine+Monsen+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-7KtvcuWfmPM/Tpf5ZC_-JII/AAAAAAAAB5o/hGEY6orhY30/s400/Anne+Stine+Monsen+XXX.JPG" width="266" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Anne Stine&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; skriv: &lt;br /&gt;"Mønsteret er "&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Gratis-oppskrifter-fra-Nostebarn/"&gt;enkel nøstebarngenser&lt;/a&gt;" og er en av gratisoppskriftene. Jeg har strikket mye fra nøstebarnboka, men har ikke strikket rullegenseren der siden jenta mi er så ivrig på å bite på knapper. Denne var derfor perfekt ! Fargene er valgt ut på forhånd, men rekkefølgen på fargene og tykkelsen på stripene er improvisert underveis. Jeg har strikket sparkebukse og tunica i samme fargene. &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Genseren er veldig anvendelig i 2 trådsgarn og macher lett andre plagg ettersom den har mange farger. Den er litt stor nå, så den holder hvertfall frem til neste sommer. Den er ment for bruk i barnehagen og hjemme. En fargerik genser til ei blid jente :) "&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://4.bp.blogspot.com/-oAwiiowL4DM/Tpf6KmLU5_I/AAAAAAAAB5w/mkSUFYWuwcM/s1600/Renathe+Aglen+plagg+2%252C+1+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="266" oda="true" src="http://4.bp.blogspot.com/-oAwiiowL4DM/Tpf6KmLU5_I/AAAAAAAAB5w/mkSUFYWuwcM/s400/Renathe+Aglen+plagg+2%252C+1+XXX.JPG" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Renate&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har strikka &lt;strong&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Rullegenser/"&gt;Rullegenser&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt; i&amp;nbsp; Marine og Natur: &lt;br /&gt;"Bare en rullegenser i maritim stil for båt-turen i sommer. Fikk desverre ikke tatt noen bilder, var en heller hektisk tur, men genseren ble brukt iallefall! :) På kvelden sto mor og vasket en genser full av is, potetsalat og som luktet godt saltvann! &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Eneste endringen jeg gjorde var å ha to knapper istede for fire, hekling er ikke min sterkeste side, mest derfor det ble slik, men funker supert det da! "&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-OHosFQ77EYI/Tpf6v2WCvjI/AAAAAAAAB54/2MsasVpBV4c/s1600/Marianne+Arnesen.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="320" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-OHosFQ77EYI/Tpf6v2WCvjI/AAAAAAAAB54/2MsasVpBV4c/s320/Marianne+Arnesen.jpg" width="213" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;strong&gt;Marianne&lt;/strong&gt;&lt;/span&gt;har strikka ein &lt;em&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Rullegenser/"&gt;rullegenser&lt;/a&gt;&lt;/em&gt; i spreke fargar:&lt;br /&gt;"Her kommer mitt bidrag til sommerutfordingen! Jeg bestilte masse garn av de utgående fargene, passet ypperlig da mitt nyttårsforsett er å lære meg å strikke etter oppskrift! Jeg har aldri strikket en genser i hele mitt liv, men hev meg på en rullegenser, praktisk til barnehagestart i august tenkte jeg. Genseren skulle være i retrofarger, men hadde så mange fine farger at det ble litt fler enn først planlagt..:) Men det gjør den mer anvendelig synes jeg, passer godt til det meste, hvis man ønsker å tenke matching, og barn er jo glad i sterke farger:) Genseren er strikket i 3-trådsgarn, men måtte prøve meg litt frem da jeg strikker noe løst,så jeg endte opp med å følge str 1/2 år til min sønn som er 16mnd. Har allerede fått masse komplimanger og gleder meg til å starte på &lt;br /&gt;neste genser!"&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none; clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-VYj7Y3ILA6A/Tpf7vDjv94I/AAAAAAAAB6A/S87lc5QZTyM/s1600/vibeke+Holtn%25C3%25A6s+4+XXX.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="250" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-VYj7Y3ILA6A/Tpf7vDjv94I/AAAAAAAAB6A/S87lc5QZTyM/s400/vibeke+Holtn%25C3%25A6s+4+XXX.jpg" width="400" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none; clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none; clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Vibeke&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har strikka &lt;strong&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Rullegenser/"&gt;Rullegenser&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt; i fargane tre fargar: &lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none; clear: both; text-align: left;"&gt;Vibeke har ein bloggen Handmade Vibeke og&lt;strong&gt;&lt;a href="http://handmadevibeke.blogspot.com/2010/08/rullegenser.html"&gt; her&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt; har ho skrive meir om genseren.&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none; clear: both; text-align: left;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none; clear: both; text-align: left;"&gt;&lt;strong&gt;Takk for fin stripeinspirasjon alle 4 :-) Om nokon skal planlegge striper kan de sjå fargeoversikten &lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/2-trads-Merino-lammeull/"&gt;her &lt;/a&gt;&lt;/span&gt;. Sjå også gjerne &lt;span style="font-size: large;"&gt;&lt;a href="http://nosteblogg.blogspot.com/2011/01/om-striper-og-fargar.html"&gt;dette &lt;/a&gt;&lt;/span&gt;innlegget om striper der du finn link til ein lur "stripekalkulator som er genial når du skal planlegge eit plagg.&lt;/strong&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-3836230044268750550?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/3836230044268750550/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/stripevariasjonar-1.html#comment-form' title='8 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/3836230044268750550'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/3836230044268750550'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/stripevariasjonar-1.html' title='Stripevariasjonar 1'/><author><name>Kathrine G.</name><uri>http://www.blogger.com/profile/05793356377885203687</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='23' height='32' src='http://1.bp.blogspot.com/_zFkK1P7XlJI/TRsp9wSwGyI/AAAAAAAAAaw/5wGu-N67G2k/S220/01%2B-%2BKathrine.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://1.bp.blogspot.com/-7KtvcuWfmPM/Tpf5ZC_-JII/AAAAAAAAB5o/hGEY6orhY30/s72-c/Anne+Stine+Monsen+XXX.JPG' height='72' width='72'/><thr:total>8</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-36464557740837053</id><published>2011-10-13T11:04:00.000+02:00</published><updated>2011-10-13T11:04:28.151+02:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Tips'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Eksperiment'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Ull'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Vasking'/><title type='text'>Eksperiment: Reversere feilvask?</title><content type='html'>&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-XGRstJj7Li0/TpWGmHE5DGI/AAAAAAAAB1o/F1GpRoX4xYQ/s1600/03JR+Sofie.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-XGRstJj7Li0/TpWGmHE5DGI/AAAAAAAAB1o/F1GpRoX4xYQ/s400/03JR+Sofie.jpg" width="266" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;I dag har eg tatt på meg labfrakken og er klar for eit eksperiment: &lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;Alle veit kor irrerande det er med ullkler som er kome inn i kokvasken eller at ein heil maskin med ullkler er vaska på feil program. Ut av maskinen kjem godt tova plagg som slett ikkje passar lenger. Men er det mulig å "reversere" ein feilvask? Det har eg lurt på og det skal eg finne ut i dag. Eg skal prøve å gå litt vitenskapeleg til verks:&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="color: #351c75; font-size: large;"&gt;Utgongspunkt:&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;Eg har tatt&amp;nbsp;fleire&amp;nbsp;plagg i ull/silke og i ull som eg har teke nøyaktige mål av. Disse har eg vaska i maskinen på 60 grader i maskin. Målingane etterpå viste seg at kleda i ull krympa&amp;nbsp;omlag 30 % på lengda, medan breidda vart den same&amp;nbsp;(eller litt større). Ull/Silke-plagga&amp;nbsp;krympa litt mindre, i gjennomsnitt om lag 20%. (Altså tåler Silkeblanding feilvask litt betre.)&lt;br /&gt;På bakgrunn av tips og ting eg har lese har eg har tenkt å prøve&amp;nbsp;4 metodar:&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;ol&gt;&lt;li&gt;Skylje opp&amp;nbsp;kleda med hårbalsam og prøve å strekke dei i fasong att.&lt;/li&gt;&lt;li&gt;Ta ullkur på kleda og prøve å strekke dei i fasong.&lt;/li&gt;&lt;li&gt;Dampe plagget medan eg prøver å strekke det i fasong.&lt;/li&gt;&lt;li style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none;"&gt;Kombinere punkt&amp;nbsp;3 med punkt 1 og 2.&lt;/li&gt;&lt;/ol&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://2.bp.blogspot.com/-f2UnrdNM_Vs/TpWG31zW6BI/AAAAAAAAB1w/OnBNsS0zlQ8/s1600/01.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="320" oda="true" src="http://2.bp.blogspot.com/-f2UnrdNM_Vs/TpWG31zW6BI/AAAAAAAAB1w/OnBNsS0zlQ8/s320/01.jpg" width="213" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none;"&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="color: #351c75; font-size: large;"&gt;Resultat:&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none;"&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="color: #351c75;"&gt;1. Balsamering:&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none;"&gt;Eg brukte ein vanleg hårbalsam og smurte den inn i vått plagg. Eg strakk i plagget og det var tydeleg at plagget vart større. Skylte plagget fleire gonger, men det var ikkje så lett å få heilt ut balsamen. Plagget kjendes "sleipt" og glatt.&amp;nbsp;(Dette skal jo inn på huden etterpå, så bruk ein "snill" balsam!) Då eg målte plagga etterpå var dei blitt litt større, men ikkje tilbake til utgongspunktet før toving.&lt;/div&gt;&lt;div style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none;"&gt;&lt;span style="color: #351c75;"&gt;&lt;strong&gt;2. Kurbad: &lt;/strong&gt;&lt;/span&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none;"&gt;Tok ullkur på plagga (høg dose, som til ullbukser.) Kleda vart mjuke og verka lettare å strekke i. Strakk i dei før eg skylte ut ullkuren. Måling viste at dei var blitt&amp;nbsp;om lag like store som&amp;nbsp;plagga under punkt 1.&lt;/div&gt;&lt;div style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none;"&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="color: #351c75;"&gt;3. Damp:&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none;"&gt;Stilte strykejernet inn på høgaste temperatur og dampa over dei våte kleda. Strakk i plagga medan eg strauk og medan dei var varme. Dei vart&amp;nbsp;litt større enn under&amp;nbsp;punkt 1 og 2&amp;nbsp;og mista litt av det tova, tette uttrykket.&lt;/div&gt;&lt;div style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none;"&gt;&lt;br /&gt;&lt;/div&gt;&lt;div style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none;"&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="color: #351c75;"&gt;4. &amp;nbsp;Kombi:&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;/div&gt;Plagga som var balsamerte vart ikkje særleg større, sjølv med iherdig damping og strekk. Medan kleda som "kurerte" vart nesten tilbake til normal storleik. Det vis sei at etter både ullkur og damp er plagga ca 5% mindre enn dei var før feilvask. Ein ser tydeleg forskjell på plagg som ikkje er feilvaska og disse, men dei er fullt brukande.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-OwayL0hQ5TA/TpWM2R7eG-I/AAAAAAAAB14/Dj9CMQKYIew/s1600/04.jpg" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-OwayL0hQ5TA/TpWM2R7eG-I/AAAAAAAAB14/Dj9CMQKYIew/s400/04.jpg" width="266" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="color: #351c75; font-size: large;"&gt;Konklusjon:&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;Det var ikkje signifikant (flott ord!) forskjell på kleda i 100% ull og ull/silke. Ull/silke tova mindre, men&amp;nbsp;ull&amp;nbsp;var lettare å strekke i, så storleiken på begge etter metode 4 var det same.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Då plagga var tørre kjendes dei med balsam stive og ikkje ei god "ullkjensle". Både fordi ullfettet som var i plagget vert vaska ut ved kokvask og fordi plagga vart mjukare og meir elastisk, vil eg rå til å setje feilvaska plagg inn med ullkur. Og deretter dampe og strekke. (Dersom plagget er mykje brukt kan det gå hol når ein strekk mykje i det.)&amp;nbsp;Dei vert kanskje ikkje passelege til eigaren av plagget, men til nokon som er litt mindre? Plagget vert mjukare og meir elastisk av denne metoden og mistar litt av det tjukke og tova uttrykket.&amp;nbsp; &lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Men heilt reversert vert feilvasken ikkje, så hold tunga rett i munnen når du skal vaske ;-)&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;span style="color: #351c75;"&gt;&lt;strong&gt;Andre som har erfaringar dei vil dele med oss andre?&lt;/strong&gt;&lt;/span&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="border-bottom: medium none; border-left: medium none; border-right: medium none; border-top: medium none; clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="blogger-post-footer"&gt;&lt;img width='1' height='1' src='https://blogger.googleusercontent.com/tracker/1653678052114699601-36464557740837053?l=nosteblogg.blogspot.com' alt='' /&gt;&lt;/div&gt;</content><link rel='replies' type='application/atom+xml' href='http://nosteblogg.blogspot.com/feeds/36464557740837053/comments/default' title='Legg inn kommentarer'/><link rel='replies' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/eksperiment-reversere-feilvask.html#comment-form' title='16 Kommentarer'/><link rel='edit' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/36464557740837053'/><link rel='self' type='application/atom+xml' href='http://www.blogger.com/feeds/1653678052114699601/posts/default/36464557740837053'/><link rel='alternate' type='text/html' href='http://nosteblogg.blogspot.com/2011/10/eksperiment-reversere-feilvask.html' title='Eksperiment: Reversere feilvask?'/><author><name>Kathrine G.</name><uri>http://www.blogger.com/profile/05793356377885203687</uri><email>noreply@blogger.com</email><gd:image rel='http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail' width='23' height='32' src='http://1.bp.blogspot.com/_zFkK1P7XlJI/TRsp9wSwGyI/AAAAAAAAAaw/5wGu-N67G2k/S220/01%2B-%2BKathrine.jpg'/></author><media:thumbnail xmlns:media='http://search.yahoo.com/mrss/' url='http://3.bp.blogspot.com/-XGRstJj7Li0/TpWGmHE5DGI/AAAAAAAAB1o/F1GpRoX4xYQ/s72-c/03JR+Sofie.jpg' height='72' width='72'/><thr:total>16</thr:total></entry><entry><id>tag:blogger.com,1999:blog-1653678052114699601.post-4595242929528652422</id><published>2011-10-11T10:38:00.000+02:00</published><updated>2011-10-11T10:38:40.355+02:00</updated><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Konkurranse'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='2-tråds Merinoull'/><category scheme='http://www.blogger.com/atom/ns#' term='Strikking'/><title type='text'>Det enklaste det beste? Ny konkurranse</title><content type='html'>&lt;strong&gt;I dag er det på nytt tid for å vise nokre av dei fine tinga som kom inn til Sommarstikkutfordringa vår. Utfordringa var jo å strikke ein god bruksgenser. I dag får du sjå enkle gode gensrar, som eg er sikker på blir brukt mykje. -og så er det tid for ny konkurranse..&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-nJ07L5l5CWk/TpP0hhgnfRI/AAAAAAAAB0o/CVLUEGYLIOI/s1600/Marthe+S+Aune++3+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-nJ07L5l5CWk/TpP0hhgnfRI/AAAAAAAAB0o/CVLUEGYLIOI/s400/Marthe+S+Aune++3+XXX.JPG" width="300" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-sbJh7CwzVcc/TpP0nHqYwfI/AAAAAAAAB0w/efpI3vMOhWQ/s1600/Marthe+S+Aune++Bestemor+3+XXX.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-sbJh7CwzVcc/TpP0nHqYwfI/AAAAAAAAB0w/efpI3vMOhWQ/s400/Marthe+S+Aune++Bestemor+3+XXX.JPG" width="300" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Marthe&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har strikka denne fine gensaren: Jeg har strikket 2 gensere i sommer,og bestemoren min har strikket 2.Jeg har strikket &lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Strikkepppskrift-Bestefarstroye-2-trads/"&gt;bestefartrøye&lt;/a&gt; i str 6 år til eldstegutten min,og så har jeg testet den nye oppskriften deres "&lt;a href="https://nostebarn.no/wp/produkt/Strikkeoppskrifter-okologisk-Strikkegarn-Ullgarn-Merinoull-Garn-Lanolingarn/Gratis-oppskrifter-fra-Nostebarn/"&gt;enkel nøstebarngenser&lt;/a&gt;" på minstemann sin genser.På minsten sin genser har jeg brukt bare restegarn.Har ikke hatt noen spesielle "regler" når jeg har strikket,annet enn at det skulle være en svart stripe mellom hver av de andre fargene.Begge genserne er strikket i nøstebarn sitt totrådsgarn."&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://3.bp.blogspot.com/-FTxM7RBVs3M/TpP1YOs8xlI/AAAAAAAAB04/0AvmdlHqUk0/s1600/Marthe+S+Aune++Bestemor+1.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-FTxM7RBVs3M/TpP1YOs8xlI/AAAAAAAAB04/0AvmdlHqUk0/s400/Marthe+S+Aune++Bestemor+1.JPG" width="267" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;a href="http://1.bp.blogspot.com/-X1OV6vAVThk/TpP1baV6fGI/AAAAAAAAB1A/6gBHDEZLbpw/s1600/Marthe+S+Aune++Bestemor+2.JPG" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://1.bp.blogspot.com/-X1OV6vAVThk/TpP1baV6fGI/AAAAAAAAB1A/6gBHDEZLbpw/s400/Marthe+S+Aune++Bestemor+2.JPG" width="267" /&gt;&lt;/a&gt;&lt;/div&gt;Marthe skriv vidare: "Bestemoren min har strikket to 2 "genser i 3-trådsgarn" til de to minste barna mine.Siden hun er snart 90 år og ikke har e-post selv,så tar jeg med genserne her;) Hun ble så ivrig på å strikke når jeg fortalte at det var en konkurranse,at hun strikket begge genserne på en uke:) Disse er strikket i 3-trådsgarn som er kjøpt på salg hos dere tidligere i sommer."&lt;br /&gt;Marthe har ein fin blogg som de finn &lt;strong&gt;&lt;a href="http://www.tussabloggen.blogspot.com/"&gt;her&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;. Innlegg om Bestemor sine gensrar &lt;strong&gt;&lt;a href="http://tussabloggen.blogspot.com/2011/08/oldemor-tar-utfordringen.html"&gt;her&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;. Innlegg om Marte sine gensrar&lt;strong&gt;&lt;a href="http://tussabloggen.blogspot.com/2011/07/sommerstrikk.html"&gt; her&lt;/a&gt;&lt;/strong&gt;.&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;/div&gt;Her kjem ein god bruksgensar:&amp;nbsp;&lt;a href="http://www.blogger.com/goog_320777388"&gt;Raglangensar i dobbelt 2-tråds Merinoull:&lt;/a&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;div class="separator" style="clear: both; text-align: center;"&gt;&lt;img border="0" height="400" oda="true" src="http://3.bp.blogspot.com/-V9NzK7Rdct8/TpP431qTHzI/AAAAAAAAB1Y/u1CxXKgSvZ4/s400/Hilde+N%25C3%25A6ss+1+XXX.jpg" width="290" /&gt;&lt;/div&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="font-size: large;"&gt;Hilde Næss&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt; har skriv: "Eieren slo seg veldig vrang når det skulle fotograferes, så modellen er en tøyhund med litt rar kroppsfasong...&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;Raglangenseren er strikket med dobbelt 2-trådsgarn på pinne 3,5. Fargene er 41 syrin og 12 naturbrun sammen, og 72 lys oliven og en mørkere grønn (har mistet "beltet"/lappen) sammen."&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;Takk for fine bidrag alle saman! Så var det tid for konkurranse:&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="color: #a64d79; font-size: x-large;"&gt;Din ønskegenser..&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;Nøstebarn sine oppskrifter er basisoppskrifter ein kan variere med stripe, fargar og dekor. Kva farge eller stripekombinasjon ville du valgt på ein barnegensar? Skriv ein kommentar på det og du er med i konkurransen. &lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;&lt;span style="color: #741b47; font-size: large;"&gt;Premie?&lt;/span&gt;&lt;/strong&gt;&lt;br /&gt;&lt;strong&gt;Eg trekkjer ein vinnar som&amp;nbsp;får sin ønske-bruksgensar ferdig strikka tilsendt. Me skal gjere vårt beste for å strikke genseren akkurat slik du ser den for deg. Så her har også&amp;nbsp;dei som ikkje kan strikke, ikkje har tid eller anledning til å designe sin eigen genser og få den fiks ferdig i
